Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

AVM Mafyası İle Mücadelem ve Şimdilik Hukuk Zaferi

Yanıt
Old 17-04-2014, 17:20   #1
Özgür Kınay

Varsayılan AVM Mafyası İle Mücadelem ve Şimdilik Hukuk Zaferi

Bugün yaşadığım hadise:

Fatih'teki meşhur bir AVM otoparkında 3 saatten az kalmama rağmen 30-TL'lik fiş getirmezsem ücret ödemem gerektiğini söylediler. Ben de onlara UKOME kararı gereği bu parayı alamayacaklarını ve beni otoparktan çıkartmayarak TCK.109'a göre suç işlediklerini söyleyip POLİS çağırdım. Polis ekibi 15-20 dakika sonra geldi. Hemen mafya tipli güvenlik şefi, müdür, yönetici vs... başıma toplandı. Beni alıp memurlarla birlikte ofise götürdüler. Oturduk, güzelce tartıştık, kabadayı tavırlarını hukuk çerçevesinde polislere de hatırlatmalarda bulunarak ustaca savuşturdum. Sonunda güzel bir tutanak tuttuk. Ve beni ücret ödemeden seve seve otoparktan çıkartmak zorunda kaldılar.

Ben bugün 6-TL'nin değil, haksızlığın ve hukuksuzluğun peşine düştüm. Kendi haklarını savunamayan bir avukat müvekkilinin hakkını hiç savunamaz!
Oturduğunuz yerden hukuk devleti, hak, adalet, savunma vs... demekle olmuyor. Herkes kendinden başlayarak, kendi olsun olmasın en alttan başlayarak hakkını savunacak. Bu harami düzeni en küçük dişliden başlayarak, yukarıya kadar düzelecek...

(Bu arada, karambolde avukat kimlik fotokopim adamlarda kaldı ama olsun. Bir de altına "6-TL borcum vardır" yazmış, güya bana zorla imzalatacak. İmzalamayınca da kendisi "imzadan imtina" yazdı Komik...)

(Tutanağı bilahare tarayıp paylaşacağım.)
Old 18-04-2014, 15:13   #2
av.medine

Tebrik ediyorum sizi sayın meslektaşım.Toplumdaki haksız ve hukuka aykırı uygulamalara karşı ZAMAN BAHANESİNE SIĞINMAKSIZIN BÜYÜK MÜCADELELER VEREN KİŞİ GERÇEK HUKUKÇUDUR.
Old 19-04-2014, 09:45   #3
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Özgür Kınay
30-TL'lik fiş getirmezsem ücret ödemem gerektiğini söylediler. Ben de onlara UKOME kararı gereği bu parayı alamayacaklarını
UKOME kararını paylaşır mısınız?
Old 19-04-2014, 11:15   #4
olgu

Mezun olduğum üniversitede de bana benzer tavır sergiledi.
Misafir araç kartı ile giriş yaptım 1 saatten uzun kaldığım için 5 ₺ talep ettiler. Ben misafir araç kartını alırken bu ücreti ödemeyeceğimi peşinen söylemiştim.
1 saat 15 dakika sonra misafir araç kartını verip ehliyetimi almak istediğimde "ücreti ödemezseniz ehliyetinizi vermem" dedi görevli.

Bunun üzerine "arabayı çıkış kapısının önüne paralel olarak park ederim kimse çıkmaz dışarı. Elinizde kimlik ve adres bilgilerim var, haklı olduğunuzu düşünüyorsanız yargıya başvurun" dedim aradan çıkan özel güvenlik "yalnız bu legal " diye üstün hukuk bilgisi ile bana cevap verdi.
Baktılar ben ödemeyeceğim amirleri olduğunu düşündüğüm biri "5₺ için 2-3 saat uğraşmayalım verin kimliği " dedi.

Ancak olay yargıya taşınınca hakimler olaya hukuk devleti açısından değil de iş yükü açısından bakıyor. Hakkın büyüğü küçüğü olmaz. Kimi için 1.000.000 ₺ az kimi için 10₺ çok paradır.
Kişi bazında 1 ₺ düşük bir meblağ ancak milyonlara yapılınca buradaki haksız kazancı görmek istemiyor kimse...
Old 19-04-2014, 12:34   #5
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan olgu
Ben misafir araç kartını alırken bu ücreti ödemeyeceğimi peşinen söylemiştim.
Biz bu ücreti ödemeyeceğinizi peşinen söylerken dayanağınız olan kural neydi?
Old 19-04-2014, 12:41   #6
olgu

Okulun mezunuyum, mezun kimlik kartım var.
5 yıl boyunca ücret ödemişim.
Öğrenci işlerine diplomamı onaylattırmaya geldim.
Okul şehir merkezine 15-20 km kadar uzakta. Öğrenci işleri birimi de kampüs girişine 3-4 km kadar ayrıca uzakta.
Old 23-04-2014, 23:40   #7
Özgür Kınay

UKOME kararını ve tutturduğum tutanağı yarın paylaşacağım. Aslında UKOME kararını nette bulabiliyorsunuz. Başta Kadir Topbaş olmak üzere diğer üyelerin imzasıyla...

Bkz. Google
Old 24-04-2014, 11:14   #8
Avukat Hakan Eren

Hak mücadeleniz için tebrik ediyorum sayın meslaktaşım...

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi