Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Evsİz Kedİler SokaĞi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-02-2007, 16:06   #1
A.Turan

Varsayılan Evsİz Kedİler SokaĞi

Ha geldi, ha gelecek diye kışı bekliyordu insanlar. Küresel ısınma diye bir şeyi konuşup duruyorlardı otobüs duraklarında ve semt parklarında. Küresel ısınma nedir ben bilmem ama kış nedir çok iyi biliyorum.
Nereden mi biliyorum? Geçen kıştan tabii ki...
Sokaktaydım, hem de bütün kış. Aç kaldığım da oldu, azıcık ısınayım diyerek arabaların altına girip son anda motor sesiyle hayallerimin bölündüğü uykular da...
Size hiç hayallerimden bahsettim mi?
En büyük hayalim bir yuva. Sıcak bir koltuk, buğulu bir pencere, dolu bir mama kabı, temiz bir kum ve bir çift el... En önemlisi bir çift el...
O eller sevsin, okşasın beni. O eller kavrayıp bedenimi göğsüne yaslasın ve mırıldansın adımı...
Adım mı? Adım yok benim...
Bana dokunan bir çift el olsaydı adım da olurdu elbet...
Kimbilir ne olurdu? Hmmm... Düşüneyim... Parkın orada pembe bir bina var. Giriş katında ki dairenin buğulu penceresinde bir kedi görüyorum hep. Sahibi arada kucağına alıyor ve birlikte pencereden bakıyorlar. Onun adı Pusi...
Benim de bir buğulu pencerem, bana dokunup okşayan bir çift el olsaydı adım belki Pusi olurdu... Keşke Pusi ben olsaydım... Yok, yok kıskançlık değil benimkisi Pusi’yi ben de seviyorum ama keşke ben de Pusi gibi olsaydım. Arada onun penceresinin önünden geçiyorum, mırıldanıyor beni görünce ama; “aç pencereyi arkadaş olalım, sıcak pencereden soğuk kente birlikte bakalım”... diyemem ki...
Bakmayın öykündüğüme, gururlu bir kediyim ben. Öyle gizlice evlere girip, sıcak kucaklara atlayamam. En fazla bir paspas’ın üstünde açlıktan uykulara dalarım. Rahatsız ettiysem özür dilerim.
Beni görenlere miyavlarım, anlatmaya çalışırım, eğer anlamazlarsa, bir kap su, bir kap süt vermezlerse sessizce uzaklaşırım. Buldum!

Benim adım Paspas olsun.

Yuvam Evsiz Kediler Sokağı’nda...

Siz bilir misiniz Evsiz Kediler Sokağı’nı?

Şimdi gitmeliyim, yağmur başlıyor, bir saçağa sığınma zamanı geldi.

Haftaya geldiğimde anlatırım size Evsiz Kediler Sokağı’nı.

Kim bilir belki o zaman anlarsınız beni...

Unutmayın; Barınakta, sokakta ve paspasların üstünde sizin sevginize ve yardımınıza muhtaç yüzlerce kedi var...

30.01.2007

(www.kedigen.com'dan alıntıdır.)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02477193 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.