Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Avukatlığın Avukatı Olmak Zorunda Olmak .......

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-10-2011, 09:10   #1
tema

Varsayılan Avukatlığın Avukatı Olmak Zorunda Olmak .......

Türk hukuk sisteminde avukatlık mesleğini evrensel hukuk ilkelerinin ulaştığı seviyelere uygun olarak icra etmek neredeyse imkansız .............fakat bu imkanı 4 yılda yaratabiliriz......

Açıklaması ;

Türk hukuk sisteminde, vekil olarak ara bir sistem formülü ile avukatlık mesleğimizi vekalet akdi sınır ve çizgilerinde kabullenmiş olan sistem de avukatlık akdi yaparım, vekillik ile ilgili tüm iş takipçiliği benzeri uygulama ve zorlamalara karşı mesleğimi savunurum dersem, avukatlığın avukatlığını yapmak zorunda kalırım.
1-Avukatlık mesleğinin avukata ihtiyacı olduğunu düşünüyorum..avukatların avukatı olması gerekenler başda baro başkanları olmalı ......barolar birliği başkanıda avukatlığın avukatlarının avukatı olmalı ...
2-Avukatların avukatlık için açacakları davaların muhakeme yapma imkanına ve zamanına tam donanımlı olarak sahip mahkemeler olarak gördüğüm adres Avrupa İnsan Hakları Mahkemesidir.
projenin somut tüm adımları hazır 4 yılda avukatlık mesleği ülkemizde kabul görebilir......ihityacı olan tek şey avukatların ilgisi.....
Old 04-10-2011, 09:44   #2
Armağan Konyalı

"Bir garip ölmüş diyeler
Üç günden sonra duyalar"

Ben de sizin mesajınızı üç gün sonra duyabildim.

Avukatlar vekaleten düşünür ve davranır; kendi dertleri ile uğraşmazlar.Çünkü kendi dertleri ile uğraşmaları vekalet ücreti getirmez.

Bu nedenle "(projenin) ihtiyacı olan tek şey avukatların ilgisi....." yolundaki görüşünüze katılıyorum.

Saygılarımla
Old 04-10-2011, 17:25   #3
Av.Ömer Güntay

Avukat avukat aramaz kendi içinden çıkarır.
Söz konusu olan bir 3. kişinin işi değilse orada klasik manada avukatlık yoktur.
Bürokrasi ve meslek içi/için mücadele vardır.Bunun için de avukat aranmaz...
Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi