Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınların Peçe Takmalarının Bilimsel Açıdan Açıklanması

Yanıt
Old 20-03-2004, 14:49   #1
Gemici

Varsayılan Kadınların Peçe Takmalarının Bilimsel Açıdan Açıklanması

Basından:
“Suudi Arabistandaki bir Kanser araştrıma merkezinin yöneticisi Kamal Malakar sokakta peçe takan kadınların erkeklerden daha az burun kanseri olduğunu açıkladı. Malakar erkeklere peçe takmalarını tavsiye etmiyor”.

Olayın gerekçesi peçe takan kadınların sokaklardaki kirli havayı teneffüs etmemelerinden kaynaklanıyor herhalde. Haberlerde görmüşsünüzdür; hava kirliliği en fazla olan kentlerden Hong Kong da insanlar devamlı maske ile dolaşıyor. Peçe de Suudi Arabistanda maskenin yerini tutuyor herhalde. Ama erkekler neden peçe takmasın anlıyamadım, yoksa erkeklerin burun kanseri olmalarınımı istiyor Bay Malakar?

Nasılki erenlerin sağı solu belli olmuyor, bilim adamlarından bazılarınında da sağı solu belli olmuyor diye düşünüyorum. Ama iyice düşününce insan işin içinde derin bir hikmet var demekten kendini alamıyor ve bu derin bilim adamlarına hak veriyor. İsterseniz bir örnek vereyim.

Abbasiler zamanında olacak herhalde. Bilim adamları şöyle bir sonuca varmışlar: “Kel erkeklerden Halife olmaz”. Kadınlardan halife olamıyacağını anlıyoruz diyelim. Ama kafasında saç olmayan erkeğin neden halife olamıyacağını anlamak biz normal ölümlüler için biraz zor.

Rivayet edilirki, o zamanki halifenin koltuğuna, (pardon o zamanlar koltuk yoktu post vardı, yahutta makam, her neyse) göz koyan kel bir erkek vardı. Ve halife bu keli başından savmaları için bilim adamlarına başvurdu. Onlarda olayı bilimsel olarak bir güzel inceledi ve yukarıdaki sonuca vardı.

Biraz düşününce normal ölümlüler de derin bilim adamlarının vardığı sonucun mantıki olduğunun farkına varabilir fikrimce. Düşünüyorum şimdi, kazara kel birisi halife olursa ne olur diye. Ortadoğu sıcak ve güneşin devamlı olarak insanı bunalttığı bir bölge. Bu güneş kel adamın güneşten korunmayan, saçsız tepesine vurunca adamın beyin hücrelerini sahanda yumurtaya çevirir. Böyle bir halife bende istemem açıkçası.

Ama Sayın Kamal Malakar ın erkeklere neden peçe tavsiye etmediğini halen çıkaramadım. Yardım lütfen.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi