Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kayinvalide alt sebepli aldatma

Konuyu Kilitleyin
Old 09-10-2018, 10:15   #1
Konuk

Varsayılan Kayinvalide alt sebepli aldatma

3 ay önce eşimin sevgilisiyle yazismalarini ve ses kayitlarini yakaladım. O günden beri ayrı yasamaktayiz ve 17 temmuzda cekismeli bosanma davası açtım. 5 yasindaki kizimin velayeti ve her ikimize nafaka talebinde bulundum.
Benim annem babam yok,hicbir uzak yakin akrabam yok Suanda bir isimde yok.yillarca kimsesizligim yuzunden cekmedigim sey kalmadi psikolojik ve fiziksel siddet küfür asagilama küçük düşürme cocugumuza ve bana ilgisizlik vakit ayirmama gezdirmeme,giyim kusam gibi zorunlu ihtiyaclarimizi karsilamama ve daha bircok sey
Kocam surekli annesinin dolduruslarina gelip bana acimasiz ve kotu davranmistir.Annesi surekli dedikodumu yaparak oglunun hep arkasinda oldugunun mesajini alttan vererek esimi yillarca doldurarak islerin bu raddeye gelmesine esimin beni aldatacak hale gelmesine zemin hazirlamis ve esim ne yaparsa yapsin hosgorup onaylamistir.kayinvalidem bizim ailecek vakit gecirme sansimizi bile evlilik suremiz olan 7 yildir elimizden almistir.Yilbasi,bayram,resmi tatil,yaz tatili,yillik izin,hafta sonlarımızı dahi devamli yaşadıkları köyde gecirmemiz gerektigini esime acitasyon yapip etkileyerek empoze etmiş tartismalarimizin %80'i bu nedenle cikmis esim her zaman annesinden yana olarak farkinda olmadan ailesini yikmistir.
Esimle ayrı gecirdigimiz bu donemde esim bana ait olan tektas yuzugumu iznim olmadan alip satmistir.kayinvalidem ise esime kendine ev tutmasini ve barismamamiz icin ogutlemelerde bulunmuş ayrica evimdeki plazma tv hatta tv'yi duvara takma aparatina kadar alip kendi evine goturmustur.Esime vermesi icin kendisine verdigim kolye ve kupelerimi almıştir.Hatta dugunumuzde takilan herseyi düğünü kendilerinin yaptigi gerekcesiyle dugun gunu aksami almislardir.
Kayinvalideme,eşime ve aldatma tarafi olan o kadina tazminat davasi acmak istiyorum.
Haklarimi öğrenmek istiyorum kimsem yok diye beni korkutup sindirmeye calisiyolar lutfen yardim edin.
Saygılarımla.
Old 11-10-2018, 15:27   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

--Her ne kadar eşiniz kayınvalidenizden etkilenerek kusurlu eylemler gerçekleştirmişse de sizin dava yönelteceğiz kişinin doğrudan eşiniz olduğunu düşünüyorum.Zira eşiniz yetişkin ve davranışlarının anlam ve sorumluluğunu üstlenebilecek durumdadır.

Eşinizin size doğrudan haksız eylemleri kanıtlandığından boşanma sebebi olduğu gibi,annesinin size yönelik saldırılarına sessiz ve hareketsiz kalması sebebi ile de kusurlu sayılabilir.

--Aynı durum eşinizin ilişki kurduğu kadın bakımından da geçerlidir. Sadakate aykırı davranan ve size karşı sorumlu olan eşinizdir.Bu yüzden tazminat talebinizi eşinize yöneltmeniz gerekir.

Yüksek Mahkeme aldatma sebebi ile 3 kişiden tazminat talep edilemeyeceğine ilişkin karar vermiş bulunmaktadır.

--Hem kayınvalidenizin hem eşinizin ilişki kurduğu kişinin size yönelik ve doğrudan haksız eylemi varsa elbette dava açabilirsiniz.

--Eşinize yönelik zaten boşanma davası açmışsınız. Dava sonunda koşulları varsa maddi manevi tazminat yoksulluk nafaka kararı verilmesini isteyebilirsiniz. Yine dava süresince tedbir nafakası ve konutun (ve eşyaların) size tahsisini isteyebilirsiniz.

--Boşanma davası sırasında veya daha sonra evlilik içinde edinilmiş mallar varsa alacağınız için mal rejimi tasfiye davası açabilirsiniz.

--Bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurarak tarafınıza avukat atanmasını istemenizi öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi