Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

işverenim hakkım olan ücreti istediğim için ölüm tehditi hakaret ağırküfürle karşıkarşıyayım.

Konuyu Kilitleyin
Old 05-05-2015, 01:33   #1
Konuk

Varsayılan işverenim hakkım olan ücreti istediğim için ölüm tehditi hakaret ağırküfürle karşıkarşıyayım.

Ben 4 ay boyunca krem üreten kozmetik şirketinde çalıştım.ful mesai haftasonu da dahil olmak üzere.4 ay boyunca sayısız firma,şahıslara büyük network şirketleri kataloklarına dahi koyduran sattıran biri olarakbu süre içinde 1 kuruş bile bana ödeme yapılmadı.Başladıgım ilk günden son güne kadar sözleşme yaacağız ssk lı yapacağız diye söz vermişlerdi.oyalayıp durdular.bana verilen namus sözlerine inandım.bugun yarın diyerek 4 ay oyaladılar.ve sonunda anladımki bu kişiler üzerimden rant oluşturup sonrada güle güle dediler.ve satış pazarlama işinin hakedilmeyen bir iş oldugunu söyleyerek bana hakkım olanı vermediler.ilk basladığımda 1 yıldır üretim yaptıkllarını 1 tane bile sataamdıklarını söylediler.ben çalımaya başladım ve Türkiye geneli cidddi sayıda satışlar yaptırdım.ben 4 ay birlikte çalıştım ve 2 defa üretim yapıldı.ne kadar satış yaptırdıgımı kanıtlarım.network firmalarının kataloklarına koydurdum.ve satılan her kremden şirkete ait olan prim tablosundaa da görülebilir .satırdığım her kremden prim ,2000 adete kaddar 2.5 milyar maaş ve ssk sözü verildi.ve en şirket adına bağlantılar yapıyordum görevim ünvanımTürkiye genel satış pazarlama koordinatörüydüm.hakkımı defalarca istedim.yok nasıl ıpatlayacaksın vermeyeceğim dediler.hakkımı istedim sadece emeklerimi istedim .sonunan kadarda isteyeceğim.
Hakkımı istediğim için ölüm tehditi alıyorum.ağır küfürler hakaretler facebook ortamında herkesin göreceği şekilde rencide edici ço k ağır cümleler yazmaktan çekinmediler.kendimi savunacağım bir avukat yardımı istiyorum.avukata verebileceğim şu anda paramm yok.iş mahkemesine vereceğim paaram yok ve ocak ayından beri çırpınıyorum.Allah rızası için bir avukat ayarlansın benim haklarımı savunsun.bana yardım etsin birileri ...tüm Türkiyeye bir kadın olarak bbir eş bir anne olarak bana yardım edecek bir avukat desteği istiyorum.eşim ssk lı o yüzden barodan vermediler..ama bütün bu olaylar maddi durumummun dahada kötüleşmesinne sebep olmuştur.bu yazıyı okuyan avukatlarımızdan biri bana yardım etsin .daava kazanılınca hhakkınız ne ise ödeyeceğim.şu an mağdurum.Allah için bir avukat desteği istiyorum.işverenin yazdıgı cümleleri koyalardım ama çok ayıp ve ağır küfürler içeriyor ..yazmaya utanıyorum.ama belgeli hepsi kayıtlarımda..acil avukat yardımı istiyorum..saygılarımla..
Old 05-05-2015, 12:16   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Öncelikle, hakaret, tehdit suçlarına karşı Cumhuriyet Başsavcılığı'Na suç duyurusunda bulununuz. İfadenizi bir avukat eşliğinde vermek istediğinizi belirtiniz. Savcılık Barodan bir müdafii tayinini isteyecektir. Tüm delillerinizi, tanıklarınızı dilekçenizde, ifadenizde bildiriniz.

Bu şekilde aynı zamanda işvereniniz olan kişilerin, ceza almasını sağlayabilirsiniz. SSK sız işçi çalıştırmak da suçtur.

Siz olayları anlatın savcılık gerekli suç nitelendirmelerini ve soruşturmayı yapacaktır. Müdafiiniz de sizi yönlendirir.

Sonrasında, işçilik alacaklarınız için dava açabilirsiniz. Eşinizin SSK lı olması baronun size avukat atanmasına engel değildir. Olumsuz sonuç halinde itiraz hakkınız vardır.

İlgili Yönetmelik Maddesi aşağıdadır.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ ADLİ YARDIM YÖNETMELİĞİ

Adli Yardım İstemi

Madde 5 — Adli yardım istemi, hizmetin görüleceği yer adli yardım bürosuna ve temsilciliklerine yapılır. Başvurularda, adli yardım başvuru formu doldurulur ve adli yardım esas defterine kaydedilir.

Adli yardım bürosu ve temsilcilikleri, istem sahibinden gerekli bilgi ve belgeleri ister, istemin haklılığı konusunda uygun bulacağı araştırmayı yapar, gerektiğinde karar verir. Bu araştırmada, kamu ve özel kurum ve kuruluşları, adli yardım bürosuna ve temsilciliklerine yardımcı olurlar.

Adli yardım isteminin reddi halinde istemde bulunan; tebliğden itibaren on gün içinde yazılı veya sözlü olarak baro başkanına başvurabilir. Baro başkanı yedi gün içinde karar verir, bu karar kesindir. Süresinde karar verilmediği taktirde talep ret edilmiş sayılır.

Ayrıca süre geçmişse dahi, haklı sebeplerinizle (geliri olmamak, üzerine kayıtlı mal varılğı olmamak, avukatlık ücretini karşılayacak yeterli geliri olmamak, ailenin geçimini zor temin etmek vs..) yeniden başvuruda bulunabileceğinizi düşünüyorum.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi