Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Şiddet - tecavüz - cana kast etme ?

Konuyu Kilitleyin
Old 14-08-2020, 19:29   #1
Konuk

Mesaj Şiddet - tecavüz - cana kast etme ?

Tam 2 sene önce başlıktakileri yaşadım bir erkek tarafından polise gidip şikayetçi oldum darp ve diğer raporlarım alındı sonra hiçbirşey olmadı ! Mahkeme olmadı o 2 senedir elini kolunu sallayarak geziyor ben 2 senedir ölüden farksız şekilde hayata devam ediyorum sorum şu
2 senedir neden bir mahkeme dava olmadı zamanaşımı falan var mı ? Yaşadığım olayları ispatları ile polise verdim bana yardım edin benim ne yapmam lazım ?
Sosyal medya da sesimi duyurmak mı çözüm ? Neden mağdurlar ifşa oluyor neden o caniler ifşa olmadan ceza almadan hayatına devam ediyor !!
Old 15-08-2020, 10:51   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Şikayetiniz üzerine savcılık ya takipsizlik verir ya da iddianame düzenler.

Mesajınızda bu konuda hiç bir bilgi olmadığından yorum yapmak imkansız.

Başvurunuzun akıbeti için önce evrakınızı takip ediniz. Dosyanızı inceleyiniz ve bu işlemleri yaparken bir avukattan hukuki destek alınız.

İnceleme sonucunda bir soru olursa yeniden bu alana yazabilirsiniz.

Dosyayı ve gelişmeleri incelemeden sosyal medya paylaşımı yapmanın bu aşamada yararlı olduğunu düşünmüyorum.Paylaşımların dayanağı olması yararınızadır.
Old 15-08-2020, 18:31   #3
Konuk

Mahçup

Yorum Yapmanız için gereken neyse yazarım ben amacım bilgi edinmek avukat tutamadım adliye arıyorum bilgi vermiyor bu konularda her kadının yaşadığı utanç duygusunu yaşıyorum kimseden yardım isteyemiyorum.
Sosyal medya paylaşımından yana değilim ben zaten asla ama şuan sanki tek çözüm o tek sesimizi duyarabilceğimiz araç sosyal medya gibi.
En çok merak ettiğim böyle önemli bir konuda nasıl olur da nasıl dava açılmaz 2 senedir ?
Old 16-08-2020, 10:18   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Alıntı:
Yorum Yapmanız için gereken neyse yazarım ben amacım bilgi edinmek avukat tutamadım adliye arıyorum bilgi vermiyor

Alıntı:
En çok merak ettiğim böyle önemli bir konuda nasıl olur da nasıl dava açılmaz 2 senedir ?

Söylediklerinizi mağduriyetinizi ve adaletin gerçekleşmediğine ilişkin yakınmanızı anlıyoruz.

Fakat sürecin neden böyle olduğuna ilişkin hiç bir veri ve bilgi olmadan soruların yanıtlanması mümkün değil.

Bu durumda:

1-Kişisel verilerin korunması kanunu gereği adliyeyi aradığınızda size bilgi verilmeyecektir.

Soruşturmanın yürütüldüğü Adliyeye bizzat giderek soruşturma / hazırlık numaranızı ve ilgili Savcının kim olduğunu öğreniniz.

2-Savcılıktan dosyanızı incelemek istediğinizi ve dosyanın bulunduğu safahatın ne olduğu konusunda bilgi istediğinizi belirtiniz.

3-Halen dosyanızda işlem yapılmamış ise aynı savcıya bir dilekçe vererek barodan avukat isteyebilirsiniz.

4-Şikayet hakkında takipsizlik kararı verilmiş ise size tebliğ edilip edilmediğini inceleyiniz.Takipsizlik kararına itiraz hakkınız bulunmaktadır.

5-Dava açılmış ise davanın olduğu mahkeme kaleminden dosyanın fotokopisini isteyebilir ve duruşma gününü öğrenebilirsiniz.Yine Mahkemeye vereceğiniz dilekçe ile barodan avukat atanmasını isteyebilirsiniz.

Bunları yaparak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi