Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

ankara barosu mu bankacılık enstitüsü mü???

Yanıt
Old 23-06-2010, 10:28   #1
zebetosu

Soru ankara barosu mu bankacılık enstitüsü mü???

arkadaşlar aranızda ankara'da hukuk ingilizcesi eğitimi programına katılan oldu mu? ankara barosu veya bankacılık enstitüsü'nden başka kurum var mı?
Old 07-07-2010, 12:17   #2
Av.Duygu Işık Behrem

2004'lü yıllarda ve sonraki bir kaç yıl boyunca, Ankara Üniversite'sinin mesleki İngilizce programları oluyordu. Bankacılık Enstitüsü dediğiniz Ankara Üniversitesi'nde verilen program mı oluyor? Eğer o ise giden arkadaşlarım memnun kalmışlardı. Ancak şu da bir gerçek ki mesleki İngilizce'nin bu şekilde yeterli derecede öğrenilebilmesi mümkün değil. Bu konuda yurt dışı programlarına katılmanız ve hatta uluslararası düzeyde çalışan bürolarda bulunmanız daha faydalı olabilir.
Old 06-04-2011, 20:08   #3
droit

Alıntı:
Yazan zebetosu
arkadaşlar aranızda ankara'da hukuk ingilizcesi eğitimi programına katılan oldu mu? ankara barosu veya bankacılık enstitüsü'nden başka kurum var mı?
Merhaba. Ben de bu soruyu sordum kendime birkaç ay önce. Cevabını da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku kürsüsünün değerli hocalarından Ersoy Kontacı hocamızdan aldım. Bana kursun kalitesinin eğitmenin özelliğine göre değişeceğini söyledi. Bir kez programda ders verecek hocaların muhakkak hukuk eğitimi almış kişiler olması gerektiğinden bahsetti, kanımca haklı da. Ben Ankara Barosu'nun Avukatlık Akademisi'nde çalışan hocaların eğitim durumlarına baktığımda -hiçbirinin demeyeyim net hatırlamıyorum bir iki istisna olabilir ama- çoğunun hukuk formasyonu almadığını gördüm. Bankacılık ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü'nün kursunda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin hocaları ders veriyorlar. Ersoy Kontacı hocam ayrıca Şebnem Akipek Öcal hocamızın -ki kendisi fakültede eşya hukuku dersimize gelmişti- gerçekten çok usta bir öğretici olduğunu, onun ders verdiği ya da daha fazla saat ders verdiği kursu tercih etmemiz gerektiğini söyledi.
İşin kötü yanı, bildiğim kadarıyla kurs yalnızca eylül ekim gibi alım yapıyor. Bana da beklemekten başka seçim kalmadı.
Old 17-05-2011, 16:10   #5
Av.Çakırkaya

İyi

Ben Ankara Barosu' nun kursuna gitmiştim. Yaklaşık 3 aylık bir program. Ancak benim gitme amacım, mezun olduğum okulda zaten mesleki İngilizce eğitimi almış olmam nedeni ile bilgilerimi tazelemek ve elimde bir sertifikanın bulunması idi. Eğer değişmediyse iki kursa gelen hocalar aynı; ancak baronun kursu bir nevi sıkıştırılmış program niteliğinde. İngilizce konusunda yeterliliğinize güveniyorsanız boşuna enstitünün programına onca para dökmenin anlamı yok derim; fakat yok ben ciddi olarak öğrenmek istiyorum derseniz o zaman enstitüye gidin derim. Çünkü hem daha uzun bir program hem de daha sıkı bir eğitimden geçiyorsunuz. Bildiğim kadarıyla sınavda başarılı olduğunuz takdirde sertifikaya hak kazanıyorsunuz; ama emin değilim bu hususta. Ayrıca İngilizce açısından eksik olduğunuzu düşünüyorsanız öncelikle İngilizcenizi iyi bir seviyeye getirip daha sonra belirtilen programa katılın derim; aksi takdirde paranıza yazık olur.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi