Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma ve velayet

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-08-2014, 06:19   #1
Konuk

Varsayılan boşanma ve velayet

Merhabalar

Ben 40 gün önce evi terk ettim bir çocuğum var ve 10 aylık bu çocuğum eşimle kalıyor şuan ben kadın sığınma evinde kalıyorum EYS sendromuna neden olmamak adına çoçoğumu benimle görüştürmek için eşim aile ve sosyal politikalar bakanlığına getirdi ancak ben çocğumu görüp eşime geri dönerim diye görüşmeyi red ettim ancak ben çocuğumu almak istiyorum ama kalacak yerim yok şuanlık yok eşim benden anlaşmalı olarak boşanmak istiyor tek şartıda çocuğumun kadın sığınma evinde büyümesini istemiyor bir düzen kurmamı istiyor ancak şuan bunu yapmam psikolojik olarak mümkün değil hatta bu doğrultuda bana kurum yetkilileri sana bir düzen kuralım diye teklif de bulunda ben red ettim bu şartlar ile çocuğumu alabilirmiyim ?
Old 11-08-2014, 12:53   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,
Ruhsal olarak yeni bir hayata başlama gücü bulamıyorsanız fakat çocuğunuz da yanınızda olsun istiyorsanız yapabilecekleriniz:

1-Sığınmaevinde kalmaya devam ederek çocuğunuzun size verilmesini isteyebilirsiniz.

2-Eşinizle beraber yaşadığınız evin tarafınıza tahsisini Aile Mahkemesinden isteyebilir ve yine çocuğunuz ile beraber olabilirsiniz.

Hatırlatalım ki çocuktan ayrı kalma süresi uzadıkça çocuğun velayetinin size verilmesi ihtimali azalabilir.

Hem ruhsal destek hem de hukuki destek almanız ve kararlarınızı buna göre oluşturmanız yararınızadır.
Old 12-08-2014, 00:43   #3
Konuk

anladım teşekkürler cevabınız için ben velayet davasını açtım ekimde davam var ve bekliyorum bu süre bir etki eder mi ayrıca eşim görüşmek istmediğime dair tutanakda tutturmuş ayrıca geçmişten gelen bir hata ile evime eski sevgilim geldi peşimi bırakmıyor bu yüzden de kocamla tartıştım bu da etki eder mi
Old 14-08-2014, 12:33   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Velayetin belirlenmesinde eşe karşı kusurlu eylemler değil çocukla ilgili eylemler değerlendirilecektir.

Davanızı bir avukatla takip etmeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi