Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çoçuk Görüşleri

Konuyu Kilitleyin
Old 07-12-2018, 08:52   #1
Yorgun

Varsayılan Çoçuk Görüşleri

Günaydın bizim 2012 yılında bir oğlumuz oldu ve eşim 30 günlükken evi terk etti. Ve ardından boşanma davası aştı. bende boşanmak istemedim. Eşim %100 kusurlu görüldü ve ilk celsede davası red edildi.2012 yılından beri ayrı yaşıyoruz. Oğluma 500 tl nafaka bağlandı. Oğlumda akdeniz anemesi , alerjik astım, böbrek genişlemesi gibi sağlık sorunları var. Eşim asker ve belli bir evi yok.Eşim beni her seferinde çoçuk görüşleri artıracağım çoçuk 7 yaşına geldi yatılı alacağım senin canını yakacağım diye tehditler savuruyor. Teli niye açmıyorsun ben iletişim kuramıyorum gibi gibi. sorum şu:
1-Ben telefonu her zaman açmak mecburiyetindemiyim?
2- Oğlumu yatılı olarak alabilirmi? Yatılı olarak alsa nereye götürecek ve zaten yılda toplam 20 gün yıllık izni var. Oğlum rahatsız 7 yaşına kadar toplam 7 kere görmeye gelmedi. Çoçuk babayla kalmak istemiyor. Bu şartlar altında bile Yatılı olarak verilir mi?
3- Ben Maddi ve Manevi Tazminat davası açsam alabilirmiyim? Çalışan bir bayanım ama önceki mahkemede eşim %100 kusurlu görüldü. bana yardımcı olursanız sevinirim...
Old 07-12-2018, 15:02   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Eşiniz çocukla kişisel ilişki süresinin arttırılması ve yatılı kalması için dava açtığında yasal süre içinde cevap vererek delil ve tanıkları bildirmeniz gerekir. mesajınızda yazdığınız sakıncaları da dilekçede bildirmeniz yararınıza olacaktır.Dava sırasında uzman görüşü alınacak veya hakim tarafından çocuğun görüşü tespit edilecektir. Sonuç hakkında şimdiden bir tahminde bulunmak mümkün değildir.

2- Boşanma davası olmaksızın Aile Mahkemesinde dava açarak eşinizden - aile hukukundan kaynaklanan-maddi manevi tazminat talep edemezsiniz.

Boşanma davası sırasında önceki sabit olan kusuru -davanın reddinden sonra oluşan kusurları da-göstererek tazminat talep edebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 10-12-2018, 09:31   #3
Konuk

Varsayılan Yorgun

Cevabınız için teşekkür ederim. Çoçuk babayı tanımıyor ve onunla hiç bir yere gitmek istemiyor. İcra yoluyla aldığında nasıl bir yol izlemeliyiz? çoçuk 7 yaşında aklı başında bir çoçuk. Ağlasa da gitmek istemese de zorla götürmek mümkün mü? ben anlatmaya çalışıyorum git anneciğim çok eğlenirsin babanla diyorum bana verdiği cevap ise; 7 yaşına kadar yanımda yoktu ve beni hiç eğlendirmedi. Bana adımla bile hitap etmiyor. Yalan söyleme çok kötü bir şey, ben onunla bir yere gitmek istemiyorum diyor ve saatlerce ağlıyor. Ben eşya mıyım zorla götürecekler çok saçma diyor. Ne yapmalıyım? gitmezse ne yaparım ? bu seferde icra yoluyla vermezsem ben vekaleti kötüye kullanıyorum diye çoçuğu benden alma durumları var mı? çok çaresizim .. O zaman nerde bu çoçuk hakları yok mu bir çözümü? 30 günlükken sen bırak git şimdi büyüdü oğlum diye anneye inat yatılı götür? hangi dünya burası? çoçuğumun psikolojisi ne olacak? yardım edin lütfennn??
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi