Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Babanın, Yanında Kalan Evli Oğlunu Evden Çıkartmak İstemesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-06-2012, 13:39   #1
uugur

Varsayılan Babanın, Yanında Kalan Evli Oğlunu Evden Çıkartmak İstemesi

Meslektaşlarıma iyi günler. Müvekkilin oğlu ve gelini 2 senedir yanında kalmaktadır. Ev de o tarihten beri büyük huzursuzluk ve kavgalar mevcuttur. Müvekkil oğluna devamlı kendine bir ev tut demesine rağmen oğul umursamamaktadır. Gelinde oğulda çalışmamakta evi 60 yaşında olan müvekkil ve eşi geçindirmektedir. Oğul, müvekkile hem maddi hem de manevi büyük zararlar vermekte komşularla dahi sorunlar yaşamaktadır.
Müvekkil artık dayanamamakta ve oğlunu ve gelinin evden çıkartmak istemektedir. Bunun bir yolu varmıdır. Yardımcı olursanız sevinirim.
Old 14-06-2012, 10:17   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan uugur
Meslektaşlarıma iyi günler. Müvekkilin oğlu ve gelini 2 senedir yanında kalmaktadır. Ev de o tarihten beri büyük huzursuzluk ve kavgalar mevcuttur. Müvekkil oğluna devamlı kendine bir ev tut demesine rağmen oğul umursamamaktadır. Gelinde oğulda çalışmamakta evi 60 yaşında olan müvekkil ve eşi geçindirmektedir. Oğul, müvekkile hem maddi hem de manevi büyük zararlar vermekte komşularla dahi sorunlar yaşamaktadır.
Müvekkil artık dayanamamakta ve oğlunu ve gelinin evden çıkartmak istemektedir. Bunun bir yolu varmıdır. Yardımcı olursanız sevinirim.

Müvekkilinizin rızasının sona erdiği karşı tarafa bildirildikten sonra haksız işgalin meni talep edilebilinir diye düşünüyorum.
Old 14-06-2012, 10:23   #3
yılmazkan

Eşyaları toplayıp kapı önüne koysun, kapının kilidini de değiştirsin. Belki hukuki değil ama en pratik çözüm budur.
Old 14-06-2012, 12:34   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan yılmazkan
Eşyaları toplayıp kapı önüne koysun, kapının kilidini de değiştirsin. Belki hukuki değil ama en pratik çözüm budur.

Ama pratik bir bilgi de olmayacaktır. Muhtemelen hayırsız evlat, babayı pratik yollarla dövecektir.
Old 14-06-2012, 12:41   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan uugur

Bana göre en hızlı ve pratik çözüm,6284 S.lı Ailenin Korunması Ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gereğince tedbir talep etmektir.

http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?kid=77
Old 14-06-2012, 13:49   #6
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Acaba M.K m.367 ve devamın uyarınca ev düzenini sağlamak amacıyla aile mahkemesinin müdahalesi istenebilir mi?Kısıtlı uygulaması olan bir konu...
Old 14-06-2012, 13:52   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Nazife Eytemiş BAŞAR
Acaba M.K m.367 ve devamın uyarınca ev düzenini sağlamak amacıyla aile mahkemesinin müdahalesi istenebilir mi?Kısıtlı uygulaması olan bir konu...

Konuyla alakası olmadığını düşünüyorum.
Old 14-06-2012, 13:52   #8
parezer3447

Sayın meslektaşlarım, YılmazKan üstadımızn çözüm önerisini bana mantıklı geldi destekliyorum
Old 14-06-2012, 14:59   #10
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Konuyla alakası olmadığını düşünüyorum.
Aile içinde şiddet söz konusu değil zaten 6284 uygulansın,MK. hükümlerinin uygulanması daha mantıklı değil mi?Konuyla alakası"birlikte yaşayan kimseler evin düzenine tabidir.bu düzenin kuruluşunda ev halkından herbirinin yararı adil biçimde gözetilir"Belki de en iyisi oğula karşı menni müdahale ve ecrimisil istemek
Old 14-06-2012, 15:07   #11
yılmazkan

Babanın, oğlu ile gelinini kendi evinde tutmak gibi bir yükümlülüğü yoktur. Zilyetliğine bir tecavüz söz konusu olduğundan tecavüzün önlenmesi için idari yola da başvurabilir, diye düşünüyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi