Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

'Bin Jip' ( Boş Ev ) ...hepimiz birer boş eviz..

Yanıt
Old 12-12-2006, 19:22   #1
anti-leviathan

Varsayılan 'Bin Jip' ( Boş Ev ) ...hepimiz birer boş eviz..

2004 yapımı Güney Kore Filmi.
'Bütün yalnız ve kayıp ruhlar birer boş evdir, sahibini, konuğunu bekler’ diyen yönetmen, gerçeküstü bir aşk öyküsü sunmakta size.
aşk, insanı görünmez kılabiliyor..
insan sevdiği ile tartılabiliyorsa '0' kilo çeker..
bu filmi izlemediyseniz, hala aşka dair bilmedikleriniz var bence..
ama şunu söyleyim, eğer aşkınızı haykırarak, görerek, sahiplenerek yaşıyorsanız pek tat alamazsınız derim..
mülkiyet ve aşk ikileminde kilitlerinin açılmasını bekleyen birer boş eviz aslında hepimiz..
hayatımda izlediğim en güzel film..
filmin yönetmeni Kim Ki-Duk
Old 16-12-2006, 21:46   #3
olcar

İzlerken başta sıkıntıdan patlayacaktım sona doğru film keşfediliyor.
Old 29-12-2006, 20:57   #4
Av.Zafer Erman

Uzun süredir uzakdoğu filmlerini izliyorum.(Çin, Kore, Japonya dram türündeki filmleri bulabilirseniz izleyin.

anti-leviathan size katılıyorum. Güzel filmdir.
Old 02-10-2007, 21:58   #5
av.Halil ibrahim Vargün

Hemen hemen diyalog yok filmde...aşk iki kişilik yalnızlıktır sözünün senfonisini yapmış kim-ku duk....senfoni diyorum çünkü özellikle n.atlas'ın gafsa'sı çarptı beni...günlerce takılıp kaldım bu şarkıya....selametle....
Old 03-10-2007, 01:20   #6
Gülümse

Mutlu

Alıntı:
Yazan anti-leviathan
'Bütün yalnız ve kayıp ruhlar birer boş evdir, sahibini, konuğunu bekler’ diyen yönetmen, gerçeküstü bir aşk öyküsü sunmakta size.
ama şunu söyleyim, eğer aşkınızı haykırarak, görerek, sahiplenerek yaşıyorsanız pek tat alamazsınız derim..
mülkiyet ve aşk ikileminde kilitlerinin açılmasını bekleyen birer boş eviz aslında hepimiz..

Gercekten cok guzel bir ask filmi olan Bos evi sinemalarda seyretme sansini kaybettik ama sanirim cd ve dvdsinin bulunmasi mumkun..
Old 13-09-2009, 14:44   #7
albertina

Alıntı:
Yazan anti-leviathan

muhteşem bir film...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05643892 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.