Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Ulak..

Yanıt
Old 11-02-2008, 20:26   #1
Av. Seda Üstün Tuğ

Varsayılan Ulak..

Yine güzel bir ÇAĞAN IRMAK filmi..Hayallerle beslenen cesareti,çocukların gözüyle dışarıya yansıtan naif bir film.Filmi seyrederken,gezgincinin anlattığı hikayelere kapılmamanız imkansız,bir bakıyorsunuz köyün çocukları gibi sizlerde hafızlarınızda kendinizce bir öykü yaratıyorsunuz.Ben film çıkışında filmin sonunu kendim belirledim ve ona inandım.Eminim ÇAĞAN IRMAK'ta bunu amaçlamıştı.İnsanlara ULAK İBRAHİM yardımıyla tekrar cesareti,hayal etmeyi ve mutlu olmayı aşılamayı ummaktaydı.Ben de ve arkadaşlarımda bu etkiyi yarattı diyebilirim.Mutlaka izleyin,keyifle izleyeceğiniz,hoş bir film.Bu aralar hepimizin istediği ve aradığı dinginliği bulabileceğinize inanıyorum bu filmde..

'-Ulak gelecek,sana kalbinin karasını gösterecek..
-Bir deli rüzgar kalmış geriye; yaşayan ölülerin mühürlü dudaklarında gezinen..
-Zalim dediğine el pençe divan durur yaşadığında insanoğlu;ama öldüğünde dua okumaz,mezarına tükürür gayrı..
-Yapan kadar bilen ve susan da zalimdir..
-Kader lafın kolayı;insanoğlu sonunu bilmediği şeyden korkar..'

İYİ SEYİRLER...
Old 18-02-2008, 17:43   #2
av.tuğbabal

çok merak ediyorum.Fırsat bulursam hemen izleyeceğim..
Old 19-02-2008, 17:33   #3
ege

evet filmi bende ilk haftasında seyrettim.
Çağan Irmak yine çok başarılı.
ULAK aslında adı gibi "mesaj" getiren bir film. Bu mesajı alıyorsunuz ve kendinizi ,toplumsal sorumluluklarınızı sorguluyorsunuz.

Zaman ve mekan önemli olmaksızın, ("ben diyeyim eskiden, siz varsayın şimdi.." ) en küçük , prototip bir toplum örneğinde dahi var olan insan-toplum ilşkilerini görüyorsunuz.
ve "inanmak" ama bazen de "bir hikayeye -masala inanmak" ne kadar önemli farkediyorsunuz.

Ve bu masalı anlatan kadar "dinleyenlere " de ne çok sorumluluk düştüğünü hissediyorsunuz.
çünkü "yapan kadar bilen ve susan da zalimdir"

seyretmenizi öneririm.

Bana zaman zaman DOGVİLLE yi hatırlattı. Fırsat bulursanız Nicole Kidman 'ın başrolü oynadığı o filmi de izleyin.Artık sezonda değil ama dvd leri var.

iyi seyirler
Old 14-04-2010, 21:48   #5
Aslı Aydın

Türkiye'de pek denenmeyen bir türde yapılmış bir film olmasına karşın, sanırım birçok izleyici tarafından beğenilen bir film oldu Ulak. Belki de Çağan Irmak'ın "Babam ve Oğlum"undan sonra birçok seyirci, filmi sırf bu nedenle de izlemiş olabilir. Ancak bence çok etkileyici ve bazı yönleri gerçekten ağır basan bir film. İzlerken aynı zamanda da düşündürebilen filmlerden biri. Oyuncu kadrosuna ise zaten söylenecek pek fazla şey bulunmamakta.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04294109 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.