Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim asker maddi manevi tazminat alabilirmiyim?

Konuyu Kilitleyin
Old 25-11-2011, 12:48   #1
Konuk

Varsayılan eşim asker maddi manevi tazminat alabilirmiyim?

merhaba ben 1,5 yıllık evliyim ama 7 aylık evliyken eşim beni babamın evine gönderdi.ayrılmak istediğini söyledi fakat dava açmıyor benim açmamı istiyor.şuanda askere gitti ve 7 aylık asker ve üzerine herhangi bir mal varlığıda yok.benim sadece özel eşyalarımı verdi fakat ziynet eşyalarımı vermedi kayınvalidemle birlikte oturdugum için herhangi bir ev eşyasıda almadılar.ayrılmadan 1gün önce beni kandırıp bankadan kredi çektirdiler ve benden habersiz babası 50 bin tl lik kredi çekip babamı kefil göstermiş.eşimden sürekli şiddet gördüm ama rapor almadım ayrılmak istiyorum ama maddi manevi tazminat alabiirmiyim şuan yoksa askerden gelmesini mi beklemek zorundayım.çalışmıyorum ve herhangi bir gelirim ve güvencemde yok lütfen yardım edin ne yapabilirim dava açmalımıyım anlaşmalı boşansam herhangi birşey talep edebilirmiyim çok mağdur durumdayım yardımınızı bekliyorum bir yönlendirmede bulunursanız sevinirim.şimdiden teşekkür ederim
Old 27-11-2011, 08:32   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba ben 1,5 yıllık evliyim ama 7 aylık evliyken eşim beni babamın evine gönderdi.ayrılmak istediğini söyledi fakat dava açmıyor benim açmamı istiyor.şuanda askere gitti ve 7 aylık asker ve üzerine herhangi bir mal varlığıda yok.benim sadece özel eşyalarımı verdi fakat ziynet eşyalarımı vermedi kayınvalidemle birlikte oturdugum için herhangi bir ev eşyasıda almadılar.ayrılmadan 1gün önce beni kandırıp bankadan kredi çektirdiler ve benden habersiz babası 50 bin tl lik kredi çekip babamı kefil göstermiş.eşimden sürekli şiddet gördüm ama rapor almadım ayrılmak istiyorum ama maddi manevi tazminat alabiirmiyim şuan yoksa askerden gelmesini mi beklemek zorundayım.çalışmıyorum ve herhangi bir gelirim ve güvencemde yok lütfen yardım edin ne yapabilirim dava açmalımıyım anlaşmalı boşansam herhangi birşey talep edebilirmiyim çok mağdur durumdayım yardımınızı bekliyorum bir yönlendirmede bulunursanız sevinirim.şimdiden teşekkür ederim

Sayın konuk,
Eşinizin askerde olması dava açmanıza engel değildir. Davada evi kendiliğinizden terk etmediğinizi, eşinizin sizi gönderdiğini kanıtlamalısınız. Ayrıca şiddet de bıraktığı bedensel ve psikolojik izlerle sonradan bile tıbben tespit edilebilir.
Boşanma davasında bu boşanma nedenleri dolayısıyla maddi ve manevi tazminat talep edilebilir. Yine ziynet eşyaları için de dava açma hakkınız vardır. Eşinizin askerliği bitene kadar nafakaya hükmedilmez sadece.
Haklarınızın kaybolmaması için davalarınızı mutlaka bir avukat aracılığı ile açmanızı ve takip etmenizi öneririm.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi