Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim kocalık vazifesını yerıne getırmıyor

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-03-2012, 17:37   #1
giresunlu gelin

Varsayılan eşim kocalık vazifesını yerıne getırmıyor

ben baska sehırde yasıyordum evlendıkten sonra esımın bulundugu sehre geldım,eşim benimle evlenırken kendısını ve aıle durumunu cok farklı anlattı,bana vaat ettıgı hıcbır sözu tutmadı.dugundekı paralarla borc odedı fakat ödenen borc kızkardesının okul masrafı köye alınan gubre vs vs borclar fakat dugun borcuymus gıbı söyluyorlar.evlendıkten sonra benı zorla ailesıyle oturturuyor babası akıl hastanesınde yatmıs ıkı kızkardesıde aynı sekılde sulalecek ruhsal sorunları var.eşim benımle yatmıyor cocuk ıstemıyorum senı ıstemıyorum dıyor,bana para vermıyor annesı babası kardeslerı ıstedımı verıyor benım hıcbır ıhtıyacımı görmuyor surklı hakeret edıyor.babasıda hakaret edıyor ve benı ölumle tehtıt edıyor babası sureklı benı calısmaya zorluyor.bosansam esımın benımle yatmadıgı ve dıger sebeblerden dolayı tazmınat talep edebılırmıyım,
bosanma davasını ben acarsam kaybedıcemı kocam acarsa ancak ozaman kazanabılecegımı söyluyorlar dogrumu
şimdiden cok tşk ederım
Old 01-04-2012, 15:46   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan giresunlu gelin
ben baska sehırde yasıyordum evlendıkten sonra esımın bulundugu sehre geldım,eşim benimle evlenırken kendısını ve aıle durumunu cok farklı anlattı,bana vaat ettıgı hıcbır sözu tutmadı.dugundekı paralarla borc odedı fakat ödenen borc kızkardesının okul masrafı köye alınan gubre vs vs borclar fakat dugun borcuymus gıbı söyluyorlar.evlendıkten sonra benı zorla ailesıyle oturturuyor babası akıl hastanesınde yatmıs ıkı kızkardesıde aynı sekılde sulalecek ruhsal sorunları var.eşim benımle yatmıyor cocuk ıstemıyorum senı ıstemıyorum dıyor,bana para vermıyor annesı babası kardeslerı ıstedımı verıyor benım hıcbır ıhtıyacımı görmuyor surklı hakeret edıyor.babasıda hakaret edıyor ve benı ölumle tehtıt edıyor babası sureklı benı calısmaya zorluyor.bosansam esımın benımle yatmadıgı ve dıger sebeblerden dolayı tazmınat talep edebılırmıyım,
bosanma davasını ben acarsam kaybedıcemı kocam acarsa ancak ozaman kazanabılecegımı söyluyorlar dogrumu
şimdiden cok tşk ederım

Mesajınızda birden fazla boşanma sebebinden söz etmektesiniz. Cinsel anlamda biraraya gelmemek, bağımsız ev tutmamak, eve maddi katkıda bulunmamak , hakaret vs. Dava açıp bunları kanıtlarsanız, maddi ve manevi tazminat da alırsınız. Davayı haklı olan kazanır. Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyin.

Hak kaybına uğramamak için bir avukatan profesyonel destek alınız.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi