Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Merhaba

Yanıt
Old 26-06-2006, 09:33   #1
Av.Duygu Keleş

Varsayılan Merhaba

Bilindiği üzere Hukuk Fakültesinden mezun olan tüm arkadaşlarımız gibi bende ilk olarak mesleğe İcra-İflas hukukunu uygulama ile başladım.Başlangıçta basit görünsede 3 yıllık çalışmalarım boyunca emek ve özveri gerektiren bir hukuk alanı olduğunu gördüm.İnsanlardaki genel yargı da şu idi:AZ ZAHMET ÇOK PARA!
Ben çalışmış olduğum kurum nezdinde bu tür dosyalarla ilgilendiğimden kendimi bu alanda uzmanlaştırmaya karar verdim.Tabi ki eksikliklerim ve bilmediklerim var.Edinmiş olduğum bilgileri ve pratiklikleri sizlerle paylaşmak ve eksiklerimi sizler sayesinde gidermek isterim.
SAYGILARIMLA....
Old 06-07-2006, 20:04   #2
Av. Bülent Sabri Akpunar

Gruba konuyla ilgili herkesin katkısını bekliyoruz. Amacımız internet ortamında başlık konumuzla ilgilenen kişilere esaslı bir kaynak sunabilmek ve bunu yaparken ortak bilgi dağarcımızı kuvvetlendirebilmektir.
Çalışmalarımızı sistematize edebilmek ve yukarıda bahsettiğimiz amaçlarımızı gerçekleştirebilmek için için meslektaşlarımıznın aktif ve gönüllü katkılarına ihtiyaç duymaktayız.Hiçbir ticari kaygı gütmeyen bu projeye zamanını ayırarak bizimle emeğini paylaşacak arkadaşlarımızı saygıyla selamlar, en kısa sürede bu oluşumun ve sitemiz bünyesindeki diğer Hukuk Çalışma Gruplarının da amacına ulaşacağına inancımın tam olduğunu belirtmek isterim.

Av. Bülent Sabri Akpunar
Old 08-10-2006, 18:42   #3
senemer

ben de stj. av. olarak ilk tecrübelerimi hep icra iflas alanında gerçekleştirdim. Bir şirketin hukuk servisinde görev alıyorum. Öğrencilik yıllarında herkes de olduğu gibi bendeki önyargı da aynı şekildeydi. İcra hukuku; bilgisayardaki hazır matbular üzerine kurulu kolay bir işlem gibi görünürdü. Evet belki herşey yolunda gittiğinde borçlunuz gerçekten ödemeye niyetli olduğunda (!), ve durumu hacze ve satışa her an hazır mallarıyla kanıtlanmış olduğunda bu doğru olabilir. Ama günümüz şartlarında da böyle bir borçluyla karşılaşmak imkansız.
Grupta yer almak bilgi paylaşımına dahil olmak istiyorum.
iyi çalışmalar
Old 08-10-2006, 19:50   #4
cagrik

bende yeni stajyer olarak mesleğe çalıştığım büronun icra departmanında başladım.ama icranın öyle dışarıdan göründüğü kadar kolay olmadığını anladım.her ne kadar bilgisayarda program yapıyorsa her şeyi borçluyla olan ilişkiler,borcu tahsil etme konusunda pratik çözümler getirebilmenin avukatlık mesleğindeki en önemli hususlardan biri olduğunu düşünüyorum.her şeyden önce insan ilişkilerinde nasıl davranmanız gerektiğini öğretiyor.o yüzden faydası yadsınamz.
Old 01-12-2006, 13:11   #5
avmetin

Varsayılan selamlar

merhaba duygu hanım.öncelikle bilgilerinizi biz hukukçularla paylaşacağınız için çok teşekkür ederim.ben şu an stajımın 3. ayındayım.benşm şu an adliyede gitmekten en fazla keyif aldığım yerlerin başında icra daireleri geliyor ) uygulama teoriden o kdr farkli ki,katipler bile çoğu hukuk fak. mezunundan daha çabuk iş bitiriolar
Old 10-12-2006, 17:23   #6
A.Turan

Duygu hanım bizi bilgilendirme çabanızı takdirle karşılıyor başarılar diliyorum.
Old 13-12-2006, 00:48   #7
Ahmet Turan

Başarılar dilerim.
Old 17-12-2006, 22:44   #8
av.ferhat

meslektaşlarınıza yardımcı olma düşünce isteğinizden dolayı teşekkürler.başarılar...
Old 29-12-2006, 03:16   #9
AV.SİNANKARA

Varsayılan Bu konuda bende elimden destegi saglarım

icra iflas konusunda elimden geleni ve sorularına karşılık cevap yazabilirim destegimi sonuna kadar vermeye hazırım
Old 29-01-2007, 19:47   #10
kurt

icra-iflas hukuku tabiri caizse ucu bucağı görünmeyen koskoca bir deniz gibidir. staja ilk başladığımda doğal olarak yaptığım(ız) tek iştir icra. hacizler, satışlar, yazılan ve hiç bitmeden yazılan müzekkereler, ağız dalaşına girilen borçlular(ki avukatlar bu yüzden stajyerleri hacze gönderirler) anlayacağınız icra iflas hukukun en zor ve çetrefilli dallarından biridir. çünkü işimiz sorunlu insanlarla zaten sorunsuz insanın icrada işi ne. ben de bu konuda yapılacak olna çalışmalar elimden gelen katkıyı sağlamaya çalışırım. günümüzde özellikle mesleğe yeni başlayan genç avukatlar için tabiri caizse "tahsildarlık" diyebileceğimiz bir şekle gelmiş olan avukatlık mesleği açısından sıcak para demek olan icra hukuku gerçekten temelde bilinmesi gereken hukuk dallarından birisidir. katkılarından dolayı şimdiden tüm melsektaşlarıma ve emeği geçenler teşekkür ederim.
saygılarımla..
Old 27-06-2007, 08:25   #11
Av. Emrah GELEŞ

ben de elimden geldği kadar sizlere yardımcı olmaya hazırım. böylr bir dayanısma içinde olmak beni duygulandırdı.
Teşekkür ederim hepinize...
Old 14-08-2007, 09:52   #12
SPARTACUS

-- Hiç unutmam bir arkadaşım(ve bir çok kişi böyle düşünüyor) "İcranın nesinde uzmanlaşılırTakip yapacaksın hacze gideceksin bu kadar basit" demişti.Yani muhakeme ve içtihata gerek yok her şey çok açık ve basit demişti.
-- Fakat kendisi de icra deryasına girince icra-iflas kanunun ucu bucağı görülmeyen bir orman olduğunu anladı
-- Ben her hukuk dalını seviyorum.
-- İcra-İflas kanunun Hukuk aleminde çok önemli vazifesi olduğu gerçektir.
Old 07-11-2007, 23:38   #13
PINAR YILMAZ

Önemli

Arkadaşlar bir ara humk'un değişeceği gündeme gelmişti.Bu konu ne durumda bilgisi olan var mı acaba?
Old 08-11-2007, 18:48   #14
yefe

Varsayılan İcra İflas Hukuku

Ben de tebrik ve teşekkürlerimi bildirmek isterim Duygu Hanım.İcra İflas Hukuku ile ilgili önemli içtihat ve icra dairelerinin uygulamalarını paylaşmak tüm meslekdaşlar için çok önemli kanısındayım.Bu hem mesleki dayanışma hem de mesleki gelişim ve yönlendirmeler için faydalı olmasının ötesinde "gerekli" diye değerlendirilmeli.Kolay gelsin ben de elimden geldiğince bu konudaki paylaşıma elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalışırım.
Kolay gelsin Saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi