Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum Ýçi Arama  

Üye Ýsmi
Þifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuþuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diðer alanlarýn konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

THS Onur Üyesi ve Deðerli Dostum Hulusi Metin'i Kaybettik.:(

Yanýt
Old 05-11-2019, 15:14   #1
Av.Suat Ergin

Varsayýlan THS Onur Üyesi ve Deðerli Dostum Hulusi Metin'i Kaybettik.:(

Bu kadarý fazla oldu iþte. Daha dün akþam aradýn, konuþtuk. Görüþemediðimizden, Ulaþ’ý çok özlediðinden bahsettin. Ama bu sabah aramýzdan ayrýldýðýný öðrenince þok geçirdim, inanamadým. Hayat dolu bir insandýn, görünürde hiçbir saðlýk sorunun yoktu. Hepimiz þoka girdik, dostum.

1990’lý yýllarda Cumhuriyet Gazetesinin 2. sayfasýnda arada makalelerin çýkardý. Ta, o zamandan, tanýmadan gýyabýnda sevdim seni. Yýllar sonra Türk Hukuk Sitesi’nin toplantýlarýnda tanýþtýk ve kaynaþtýk. Sen ve güzel ailen bize evinizi açtýnýz. Ulaþ’ýn en genç arkadaþý oldun.

Sen bir þair, filozof ve çok çok iyi bir hukukçuydun. Kendine özgü olay çözüþün vardý. Olayý önce formüle edip, denklemlerle bezerdin. Sonra da çözerdin. Ama hiçbir zaman acele etmezdin. Olayý iyice anlamadan çözüm önermezdin.

Sevgili dostum ve Ulaþ’ýn en genç arkadaþý, iyi ki seni tanýdýk ve dostluðunu kazandýk. Gittiðin yerde rahat uyu. Iþýklar yoldaþýn olsun.

Sevenleri için not: Cenazesi 06.11.2019 (yarýn) günü, Þile Hüseyin Keçeli Merkez Camiinde ikindi namazýný müteakiben kaldýrýlacak ve Þile Mezarlýðýna defnedilecektir.
Old 05-11-2019, 16:22   #2
Av.Ufuk Bozoðlu

Varsayýlan

Allah rahmet eylesin..Nasýl olur bu? Ýnanamýyorum.........

Güzel insan, kum tanesi, genç hukukçu, bir tanecik insan..

Allah huzur versin..
Old 05-11-2019, 16:50   #3
Cumhur Okyay

Varsayýlan

THS Onur Üyesi, Eþsiz insanlardan Hulusi Metin Beyefendi'yi Kaybettik.
Old 05-11-2019, 17:48   #4
Av. Engin EKÝCÝ

Varsayýlan

Üretmeyi, düþünmeyi, düþündürmeyi, sorgulamayý, sorgulatmayý hiçbir zaman býrakmayan, Türk Hukuk Sitesi’ne ve hukuk dünyasýna paha biçilmez katkýlar sunan, bilge ve kaliteli insan, iyi hukukçu üstadýmýzý, büyüðümüzü ani bir þekilde kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Baþýmýz sað olsun.
Old 05-11-2019, 17:59   #5
Av. Bülent Sabri Akpunar

Varsayýlan

Þahsen tanýþmamýþ isek de yazýlarýndan bildiðim, bir abi gibi sevip saydýðým, kibar bir insan ve önemli bir deðer, üstün bir hukukçuydu...

THS ailesinin ve sevenlerinin baþý saðolsun.. Yeniden buluþup hukuki tartýþmalar yapacaðýmýz güne dek huzurlu uyusun...

Güle güle Hulusi Metin..
Old 05-11-2019, 18:34   #6
Cumhur Okyay

Varsayýlan

THS'nde sorulan sorularý takip eder bakardým; Hulûsi Abi cevap vermiþ mi diye ve vermiþse hemen açar okur, bir kýsmýný da kopyalar, arþivime alýrdým. Rahmet diliyor ve hatýrasý önünde saygý ile eðiliyorum. Yok artýk, Hulusi Abi...
Old 05-11-2019, 19:07   #7
Admin

Varsayýlan

Üstadýmýz THS'nin kuruluþundan beri hep bizimleydi, onun hukuk nosyonu ve ilkeleri ben bizimle kalmaya devam edecek.Hepimizin baþý saðolsun. Hepimize yýllardýr kattýklarý için hatýrasý önünde saygýyla eðiliyoruz.
Old 05-11-2019, 19:12   #8
Cumhur Okyay

Varsayýlan

Henüz Okunmadý Bugün, 05:41 #4
Av. Hulusi Metin

Onur Üyesi

Yer: Ýstanbul
Teþekkür: 6.086
Þerh: 86

Varsayýlan Katký
Merhaba,

Açýklamanýz için teþekkür ederim..

Evet....

1.Hükmün kapsamý, HMK.m.297/1-ç’de düzenlenmiþtir.

2.Ýlamýn Hüküm kýsmýnda asýl ve birleþen dosya bilgileri belirtilmek suretiyle, birleþtirilmiþ olan her bir dava hakkýnda o davaya iliþkin vekalet ücretleri ve mahkeme masraflarýyla birlikte ayrý ayrý hüküm kurulmasý zorunludur.

3.ASIL ve BÝRLEÞEN davalar birbirinden baðýmsýz davalar olsa da, yargýlama; her bir dava hakkýnda o davaya iliþkin ayrý ayrý verilecek hükümle ve fakat yine de tek bir ilamda hüküm kurularak sonuçlandýrýlmaktadýr.

Kolay gelsin...
Old 05-11-2019, 20:49   #10
Cumhur Okyay

Varsayýlan

Hangi konu ya da soru olursa olsun, bilmediði, bulmadýðý hiç bir kanun maddesi, yönetmelik hükmü ya da çözüm yoktu. Bilir, bulur týpa týp uygular veya özdeþleþtirirdi.
Old 05-11-2019, 22:38   #12
Av.Burak Can Yaz

Varsayýlan

Kendisiyle bizzat tanýþmamýþ olsam da sorulan sorulara verdiði cevaplarla saygýmý kazanmýþtý. Herkesin yardýmýna koþmaya çalýþýyordu. Þüphesi olan geçmiþe dönük sorulara bakabilir. Yarýsýndan fazlasýnýn bizzat Hulusi Metin hocam tarafýndan cevaplandýrýldýðýný görecektir. Sýradan vatandaþý geçtim benim gibi bir çok genç meslektaþýnýn da yardýmýna hiçbir karþýlýk beklemeksizin koþuyordu. Böyle bilgili bir üstadý kaybettiðimiz için baþta sevenleri olmak üzere tüm hukuk camiasýnýn baþý saðolsun.

Mekanýn cennet olsun üstad. Yeterince çabaladýn, þimdi dinlenme vakti. Senin tabirinle ise, "biraz mola..."
Old 05-11-2019, 22:43   #13
Av. Hatun Olguner

Varsayýlan

Allah rahmet eylesin... Iþýklar içinde uyusun.
Old 06-11-2019, 07:44   #14
Av.Bülent AKÇADAÐ

Varsayýlan

Ne söyleyeceðimi bilemiyorum. Gerçekten çok üzgünüm. Iþýklar içinde uyusun.
Old 06-11-2019, 08:10   #15
Armaðan Konyalý

Varsayýlan

Bugüne kadar çok az sayýda insaný kendime örnek aldým.

Sayýn Av.Hulusi Metin bu deðerli insanlarýn önünde geliyordu.

Bundan sonra da böyle olacak.

O hafýzamda bir aný deðil, kiþiliðimde bir anýt olarak kalacak.
Old 06-11-2019, 08:14   #16
Av. Can DOÐANEL

Varsayýlan

Ölümün yüzü ne soðuk.. Baþýmýz sað olsun.
Her katkýsý ile kalitesini yansýtan deðerli hukukçunun artýk yazmayacaðý, mesajlara büyük nezaketiyle teþekkür eklemeyecek olduðu gerçeði ile yüzleþmek ne acý..

Huzur içinde yat Av. Hulusi Metin..
Old 06-11-2019, 08:45   #17
Av.Ufuk Bozoðlu

Varsayýlan Mola..

THS'ye kattýðýn ruhu çok özleyeceðiz..

Bize avukat olmayý öðrettin, büyük küçük hepimize nezaketi ve saygýyý öðrettin.

Katkýda bulunmanýn erdemini aþýladýn. Senden çok þey öðrendim.

Hakkýný helal et Üstad mekanýn cennet olsun.
Old 06-11-2019, 11:08   #18
Cumhur Okyay

Varsayýlan

Biten bir günü, yeni bir günü görebilmek umuduyla karþýlamak,
Piþman olmadan... Keþke demeden... yaþayabilmiþ olmak.
"Gelirken bize sormadýlar, giderken de sormayacaklar"
Gelirken getirmediðini, giderken de götüremeyeceksin !
(Hulûsi Metin, 17.10.2019).
Old 06-11-2019, 14:58   #19
Atahun

Varsayýlan

Kendisine Allah' tan rahmet; yakýnlarýna sabýr diliyorum.
Old 06-11-2019, 14:59   #20
Av.H.Sancar KARACA

Varsayýlan

"Akýl, devenin ayak baðý mý?" diye sormuþtun gitmeden bir gün önce.
Filozoflar sorardý böyle sorularý.
Cevap vermemiþtim Dostum.
Þimdi de cevabým yok.
Senin gibi filozof olmak lâzýmdý, hakkýnca cevaplayabilmek için.
Farklýydýn, hem de çok.
Bu boþluk dolmaz.
Ne yazýlsa seni anlatmaya yetmez.
Güle güle, mekânýn cennet olsun,ýþýklar içinde uyu Üstadým.
Old 06-11-2019, 22:50   #22
Yücel Kocabaþ

Varsayýlan

THS'nin deðerli bir üyesi idi. Allah rahmet eylesin.Nurlar içinde yatsýn.
Old 06-11-2019, 23:09   #23
kum

Varsayýlan

Basimiz sagolsun.Bana Ths ile birlikte hukuku sevdiren en degerli uyelerden biriydi.
Old 07-11-2019, 00:27   #24
Av.heren

Varsayýlan

Çok þaþýrdým ve üzüldüm. Allah rahmet eylesin THS vasýtasýyla tanýdýðým saygýdeðer bir hukukçu...
Old 07-11-2019, 08:28   #25
Av.Duygu Iþýk Behrem

Varsayýlan

Ah! Çok üzüldüm, hepimizin baþý saðolsun. Geride kalanlarýna sabýr diliyorum.
Old 07-11-2019, 20:43   #26
Gemici

Varsayýlan

Alýntý:
Yazan Av. Hulusi Metin
Sesinizi duymak ne güzel üstad. Katýlýmýnýz, katkýnýz ve sorularýnýzla yalnýzlýðýmý paylaþtýnýz. Teþekkürler ve sevgiler.

Merhaba Üstad,
bizleri terk ettiðiniz için yazýlan mesajlarý okuyunca hiçte yalnýz olmadýðýnýzý görmenizi isterdim.

Siteye sýkça girmediðim için haberi biraz önce okudum: Nur içinde yat ilerlemiþ yaþýna raþmen bir yabancý dil öðrenen, kumsaldaki parlak bir kum tanesi gibi ýþýldayan, THS deki mesajlarý ile mantýk ve usul ekolü oluþturan, 65 yaþýndaki titiz ve genç hukukçu ve deðerli insan.

Sevgi ve Saygýlarýmla
Old 08-11-2019, 09:56   #27
semihbln

Varsayýlan

Görünce çok çok üzüldüm. Hepimizin baþý saðolsun. Çok deðerli bir üstat idi. Kendisine Allah'tan rahmet, yakýlarýna baþsaðlýðý diliyorum. Nurlar içinde yatsýn
Sorulara karþý olan kendisine has çözüm tarzýnýn karþýsýnda saygýyla eðiliyorum. Bu çözüm tarzýný özetlediði, bana atmýþ olduðu bir mesajýyla veda etmek isterim kendisine;
"Ýlginiz için teþekkürler.... Balýk istemek, balýk tutmasýný öðrenmek..."
Old 08-11-2019, 10:02   #28
Av.Selim Balku

Varsayýlan

Çok az görüþsem de çok yakýnýmdaki birini kaybetmiþ gibi oldum, yokluðu acýtacak...
Old 08-11-2019, 11:07   #29
Cumhur Okyay

Varsayýlan

‎Hulusi Metin‎ - Cumhur Okyay
29 Ekim, 09:16 ·
Ýyi ki doðmuþsun dostum. Çifte bayram kutlu olsun. — Cumhur Okyay ile birlikte.

Nasýl üzülmeyeyim yaaaa!
Old 10-11-2019, 20:24   #30
Av. Suat

Varsayýlan

Haberi okuyunca inanamadým, tekrar okudum..
Güzel insan..
Deðerli hukukçu..
Deðerli fikirlerin sayesinde yaþamaya ve bizleri aydýnlatmaya devam edeceksin..
Huzur içinde uyu..
Yanýt

Þu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçlarý Konu Ýçinde Arama
Konu Ýçinde Arama:

Detaylý Arama
Konuyu Deðerlendirin
Konuyu Deðerlendirin:

Forum Listesi