Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ne yapmalıyım

Konuyu Kilitleyin
Old 24-09-2008, 03:02   #1
neslı

Rahatsiz ne yapmalıyım

ıyı calısmalar arkadaslar böyle bır sıte kurdugunuz ıcın sıze sonsuz tesekkurler ama hala kadınlarımız maalesef ayrılırken haklarının ne oldugunu bılememektedır ve genelde coluk cocuklarıyla bıranda yasam standartları dusmus veya hıcbır ekonomık özgurlugunu elde edemeden bosanmalar devam etmektedır.ben kandıralarak ayrıldım ve butun haklarımdan feragat etmem ıstenerek su andada 5 yılım dolmus oldugundan dolayı kanunen hıcbır hak ıddıa edemeyecegımı bılıyorum.bu kanunı yönu pekala ya benım 30 yıl boyunca verdıklerım dublex evım arabalarım daha buna benzer vs vs mallarımın yanısıra manevı olarak burada yazamayacagım ama baskı altında psıkolojık ıskence altında zorlanarak alınanlar ve yapmadıgım zaman cocuklarımın ıskence gorerek yasmamımın cekılmez hale getırıp benı butun haklarımdan vazgecene kadar zorlama tehdıt yapılması ve butun bunların hepsının altından planlı yapıldıgının ortaya cıkması ve ben su anda tedavı goruyorum uykularımı kaybetmıs durumdayım hıcmı yolum kalmadıayrıldıgm esım su anda bızı sok eden evlılıgı yapmıs durumda sımdı bana onerınız nedır?ınanın sınır haplarıyla yasıyorum.3 cocugum var ve sadece 1 tanesıne nafaka alıyorum benım sıkıntım su anda verdıklerımı almak yoksa???lutfen yardımcı olun yoksa kendımden korkuyorum sımdıden tesekkurler
Old 24-09-2008, 09:14   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk;

Yazdıklarınızın, isabetli bir biçimde değerlendirilebilmesi için MUTLAKA "boşanma kararınızın" bir meslektaşımızca okunup, değerlendirilebilmesi gerekmektedir.

Bütün haklarımdan feragat ettirildim demişsiniz, gerçekten öyle mi acaba?? Sadece maddi ve manevi tazminat ve yoksulluk nafakası haklarınızdan vazgeçmiş olabilirsiniz.

Edinilmiş mallara katılma rejiminin tasfiyesini isteme hakkınızdan ve yahut da değer artış payınızdan da feragat etmemiş olabilirsiniz.

Üç çocuğumuz var, sadece birine nafaka alıyorum demişsiniz.Çocukların velayetleri sizde ise ve 18 yaşından küçüklerse diğer ikisi içinde iştirak nafakası davası açabilirsiniz. Nafaka aldığınız bir tanesi içinse "iştirak nafakasının arttırılması" davası açabilirsiniz. Yine diğer iki çocuk 18 yaşından büyük ise ve öğrenim görmekte iseler babalarından nafaka talep etme hakları vardır.

Durumunuzun hukuken doğru değerlendirilebilmesi için,mutlaka bir avukattan birebir hukuki destek alınız.

Maddi durumunuzun elverişsiz olması halinde de bulunduğunuz il barosundan kendinize avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz.Adli yardım alınız.

Saygılarımızla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi