Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

intihara teşebbüs ,velayet ve psikolog raporu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-04-2008, 12:12   #1
Konuk

Varsayılan intihara teşebbüs ,velayet ve psikolog raporu

öncelikle herkese merhaba,emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ederim.ben birşey sormak istiyorum belki burada cevebını alamıyacağım bir sorudur ama en azından bana nerden cevap bulabileceğim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.Devam eden boşanma davasında geçici velaet bana verilmişti ve dava halen devam etmektedir.burdan bunu üzülerek ve rahatsızlık duyarak yazıyorum çünkü ben bile kendime inanamıyorum bunu nasıl yaptığıma ve ben yaşadığım sorunlardan ve boşanma davasının şokundan intihara teşebbüs ettim.bunu hiçkimseyle paylaşamıyorum ve ancak böyle internet ortamında yazabiliyorum çünkü utanıyorum bunları anlatırken.şimdi eşim bundan faydalandı ve geçici velayetin kendisine verilmesi için mahkemeye başvurdu ve karakoldan tutanakları alarak başvurmuşlar.ve ben psikolğa gidecekmişim.psikoloğa gittiğimde neler yapılıyor testlermi uygulanıyor neye göre karar veriyorlar çok merak ediyorum,bu konuda nerden bilgi alabilirim? ayrıca ben çalışıyorum hemde satış temsilcisiyim,insanlarla ilişki halinde olan bir bölümde çalışıyorum,bunu arkadaşlarıma söylesem inanmazlar ama bir anlık boşlukta oldu böyle birşey.şimdi kendime çok kızıyorum çocuğumu kaybedeceğim için.eşim sadece iştirak nafakası vermemek için bunu yapıyor yoksa bakacağından değil bunuda biliyorum.herkes çocuğun yararına diyorlar ama ben çocuğumdan ayrılırsam bana ne olacak bunun önemi yokmu ben çocuğum olmadan nasıl yaşayabilirim,nasıl mutlu olabilirim lütfen ben bir anneyim ve ben çocuğumdan ayrılmak istemiyorum,lütfen bana bir yol gösterebilirmisiniz.
Old 04-04-2008, 12:47   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
ve ben psikolğa gidecekmişim.psikoloğa gittiğimde neler yapılıyor testlermi uygulanıyor neye göre karar veriyorlar çok merak ediyorum,bu konuda nerden bilgi alabilirim?

Aile mahkemesi psikologa gönderdiyse, yazılı sorulardan oluşan bir test uygulayacak ve ayrıca sizinle konuştuklarınızı not alacaktır. Daha sonra rapor tanzim edip, mahkemeye sunacaktır. Tamamen tıbbi bir konu olduğu için, hakim velayet hususunu düzenlerken bu raporu esas alacaktır.

Burada soyut veriler karşısında soyut bilgiler verebilmekteyiz. Bu nedenle davanızı mutlaka bir avukat vasıtasıyla takip etmenizi önemle vurguluyoruz.

Saygılarımla
Old 04-04-2008, 13:03   #3
Konuk

Varsayılan psikolog

cevabınız için çok teşekkür ederim.bu uygulanacak testler hakkında bilgiyi nasıl ve nerden öğrenebilirim.eğer yönlendirebilirseniz çok sevinirim.inanın böyle bir olay anlatılamıyor çünkü çok rahatsız oluyorum anlatırken,utanıyorum kendimden böyle birşeyi nasıl yaptım diye.
Old 04-04-2008, 14:36   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Siz çocuğun geçici velayetinin devamını istiyorsanız bu isteğinizi ve kararlılığınızı,bu konuda sorumluluk üstlenmk için uygun kişi olduğunuzu ,çocuğa zarar verme kastınızın olmadığını uzmana anlatmalısınız.

Uzman ,gözlemlerine dayanarak ve çocuğun öncelikli yararını gözeterek bir kanaate ulaşacaktır.

Yargılamanın yapıldığı mahkemenin psikoloğu varsa,randevu talep edip bilgi alabileceğinizi düşünüyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi