Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

3 Çocuk, Yillardir Dayak

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-04-2008, 14:31   #1
Konuk

Varsayılan 3 Çocuk, Yillardir Dayak

KÜÇÜk Bİr Şehİrde Oturuyorum. Bİrİ 18 YaŞinda(erkek)okumuyor Ve ÇaliŞmiyor, Bİrİ Ortaokulda(kiz)bİr De 6 YaŞinda(erkek) Çocuklarim Var. Yenİ EvlendİĞİmden Berİ Dayak Yemekteyİm. İlk ÇocuĞuma Hamİle İken Karnima Tekmeler İle KardeŞİmİn Yaninda Bİle DÖvmÜŞtÜ. KaÇ Kez BoŞanmaya ÇaliŞtim Kİmİ Zaman Vaadlerle Kİmİ Zaman Tehdİtlerle Benİ Susturdu. Dayak Sirasinda Mahalle AyaĞa Kalkiyor, KomŞularim Kocamdan Korkularina Şahİt Olmak İstemİyor. Polİsler KaÇkez Geldİ Onlari Da Ayarladi Tutanak Tutulmadan GÖnderdİ. Dayak Esnasinda ÖlÜyorum Dİye Telefon İle Yardim İstedİm Gelen Olmadi Karakoldan. 3 GÜn Yataktan Kalkamadim.ancak Bu Şekİlde Bİr Dayaktan Sonra Hastaneden AldiĞim Rapor Mevcut. Evİmİz Var. YazliĞimiz Var. Ve Benİm ÜstÜme Bİr Arsa Var. Bİr De Bİr Bayanla MesajlaŞtiĞini AldattiĞini ÖĞrendİm. (mesajlar Delİl Olurmu?)kendİsİ De Kabul Edİyor. Ancak BoŞansam Da Onunla Evlenmem Zaten Dİyor. Önceden Sİnİr Esnasinda DÖvÜyor Sİnİrİ GeÇİnce SakİnleŞİp BariŞmaya ÇaliŞiyordu Ancak Artik KÜÇÜkoĞlumu Sen Çİzgİfİlm İzle Dİye Odaya Kİtlİyor Benİ BaŞka Bİr Odaya Ve ÖldÜresİye DÖvÜyor. Ananin Evİne Gİt Dİye Kovuyor Hakaretler Edİyor.
Annemler YaŞli İnsanlar Ve Durumlari Da KÖtÜ, Kizimin Okulu Var Dİye Evde Kalmaya Devam Edİyorum Ancak KonuŞmuyorum. Her An Tekrar DÖvecek Korkum Var BoŞanma Davasi AÇacaĞimi Bİlİyor. Kendİsİ Evİ VermeyeceĞİnİ Bİzİm Gİtmemİzİ SÖylÜyor. Arsayi Satsam Da Ev Almam İÇİn Yetmez, Nafaka Alsam Kİraya Belkİ Yeter Nasil GeÇİnİrİz Çocuklarla.. Bu Durumda Maddİ AÇidan Ne Yapabİlİrİm. Sadece BoŞanma Davasi Mi AÇmaliyim? LÜtfen Yardim Edİn.
Old 01-04-2008, 16:44   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk; oturduğunuz evin size ve çocuklarınıza tahsis edilmesini, boşanma davası ile talep edebilirsiniz.Mahkeme yargıcı bu kararı verecektir.

Ayrıca eşinizin eve yaklaşması, size ve çocuklarınıza yaklaşması da aynı şekilde tedbir olarak engellenir.

Bunun takibini yani eşinizin size zarar vermemesinin takibini, cumhuriyet savcılığı ve kolluk kuvveti artık üstlenecektir.Mahkemenin tedbir kararı yerine getirilecektir.

Yine de ayrı olarak Cumhuriyet Başsavcılığına eşinizin suç teşkil eden eylemleri ile ilgili olarak her zaman şikayette bulunma hakkınız vardır.Çocuklarınız da size hem ceza, hem hukuk davasında tanık olabilirler.

Nafaka: Boşanma davası içinde de isteyebilirsiniz reşit olmayan iki çocuk ve kendiniz için, ayrıca boşanma olmaksızın sadece nafaka istemi ile de bir dava açabilirsiniz.Böyle bir hakkınız da vardır.Eşinizin eve bakmadığını ispatlayarak, sadece nafaka talep edebilirsiniz.

Ayrıca boşanma davası içinde maddi + manevi tazminat taleplerinde de bulunabilirsiniz.

Dava ve talep haklarınızı kullanırken mutlaka bir avukattan hukuki destek almanızı tavsiye ediyoruz.Mali durumunuz kötü ise bulunduğunuz il Barosunca size mutlaka bir avukat tayin edilecektir.

Saygılarımla.
Old 02-04-2008, 15:17   #3
üye18332

Öncelikle geçmiş olsun.
Lütfen öncelikle bir avukat yardımı alın eğer buna madden imkanınız yoksa bulunduğunuz yerin barosuna başvurarak vaukat yardımı alın.
Daha sonra "AİLENİN KORUNMASINA DAİR KANUN" hemen mahkemeye başvurun ve eşiniz için evden uzaklaştırma ve ortak meskenin ve diğer taleplerinizi karar bağlatın. Karar ayrkırı davranması halinde hakkında ceza uygulanacaktır.Ancak bu kararı aldıktan sonra lütfen komşularınıza ve çevreye haber verin zira sadece siz değil çevrenizdekilerde eve gelmesi ve veya rahatsızlık vermesi durumunda karakola haber verebilirler,unutmayın ve bilgilendirin.Alacağınız karara sürekli bulunabileceğiniz diğer adresleri de ekletireseniz karar o adresler içinde geçerli olacaktır.
Bu tedbiri aldıktan sonra boşanma ve tazminat ile ilgili davaları açabilirsiniz.
Yalnız öncelikle koruma kararını aldırın hem kendiniz hem çocuklarınız için.
Ve mutlaka bir avukat yardımından faydalanın.
saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi