Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ödenmeyen nafaka

Konuyu Kilitleyin
Old 17-08-2012, 00:53   #1
Konuk

Varsayılan ödenmeyen nafaka

merhabalar iyi calısmalar dilerim.3 yıldır devam eden bosanma davam var hukmedılen 500tl nafaka esım odemıycem dedı ve odemedı 1 yıl once ıcra yoluyla alıyordum ıcra daıresınden (ayda 167tl)fakat son 4 aydır onuda odemıyo ıcra daıresıne gıttıgımde odenmedıgını soyledıler sasırdım..benım sorum arada ıcra oldugu halde odememe sebebı neolabılır ıcra daıresındekı calısanlar bana ceza mahkemesıne dılekce ver dedıler avukatımda var fakat avukatıma ulasamıyorum yaz donemınde oldugu ıcın sanırım.ben bu dılekceyı avukatım olmadan verebılırmıyım mahkemem devam ettıgı ıcın sorun teskıl edermı dılekceyı verebılırmıyım..dılekceden sonra surec nasıl gelısır dılekceyı verdıgım tarıhten nekadar sonra bu sahıs bı ceza alır(belkı ceza alamamk ıcın toplu odeme yapabılır)sımdıden verecegınız cevaplar ıcın cok tsk ederım saolun...
Old 17-08-2012, 09:03   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar iyi calısmalar dilerim.3 yıldır devam eden bosanma davam var hukmedılen 500tl nafaka esım odemıycem dedı ve odemedı 1 yıl once ıcra yoluyla alıyordum ıcra daıresınden (ayda 167tl)fakat son 4 aydır onuda odemıyo ıcra daıresıne gıttıgımde odenmedıgını soyledıler sasırdım..benım sorum arada ıcra oldugu halde odememe sebebı neolabılır ıcra daıresındekı calısanlar bana ceza mahkemesıne dılekce ver dedıler avukatımda var fakat avukatıma ulasamıyorum yaz donemınde oldugu ıcın sanırım.ben bu dılekceyı avukatım olmadan verebılırmıyım mahkemem devam ettıgı ıcın sorun teskıl edermı dılekceyı verebılırmıyım..dılekceden sonra surec nasıl gelısır dılekceyı verdıgım tarıhten nekadar sonra bu sahıs bı ceza alır(belkı ceza alamamk ıcın toplu odeme yapabılır)sımdıden verecegınız cevaplar ıcın cok tsk ederım saolun...

Sayın konuk,
Nafaka ödememek suçtur. Ancak buna ilişkin şikayet için hukuki bilgi gerekir. Avukatınız olduğuna göre, bu şikayeti avukatınız aracılığıyla yapmanız uygun olur.
Old 18-08-2012, 02:33   #3
Konuk

yanıtladıgınız ıcın tsk ederım fakat belırttıgım uzere avukatımdan bılgı alamıyorum ben artık bosanma davası almıycam bı bıtsede kurtulsak dava dıyerek sureklı soz kalabalıgı yapıyoo kendısıne ınancım kalmadı guvenımde oyle olmus olmasaydı sonucta avukatıma odemesını talep ettıgı ucretten fazlasını yaptım neden onunla paylasmayayım benı hıc bı konuda rahatlatmadı cogukezde kendı degıl baska avuky arkadasını gonderıyo durusmalara bende bunları yamak ıstemezdım burda ama ınanın uzuluyorum demek bıle az bu duruma avukat degıstırsem 3 yıldır aynı avukat sonra degısıklık nasıl etkıler davanın surecını bılemedıgım ıcın.lutfen yardımcı olun sıtedekı cevaplarınız tatmın edıcı okuyorum cok bılgı sahıbı oluyorum burda sızın verdıgınız cevaplarla neyı nasıl napacagımı daha ıyı anlıyorum ben de kendı avukatım yhakkında ıyı seyler paylasmak ısterdım ama durum bu belkı sızlere benım avukatımada bınlerce dava gelıyo bu ve buna benzeyen ama ates dustugu yerı yakıyo yınede yanıtlarsanız mutlu olurum yanıtlamazsanızda olsun sonucta bıcok uyenın soruları cevap buluyo yanlısbısey yazdıysam af ola ıyı calısmalar...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi