Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tazminat alma hakkım yokmu...

Konuyu Kilitleyin
Old 13-12-2009, 18:32   #1
Konuk

Varsayılan tazminat alma hakkım yokmu...

merhaba..
ben 2008 mart ayında eşimle kaçarak evlendik evlenmeden önce ailesinin zoruyla birisiyle evlendi imam nikahıyla düğün gecesi kaçmıştı bikaç gün sonra geri döndü annesi rahatsızlandi diye 2 ay sonra birlikte nikah günümüzde kaçtık kıza hiç dokunmamıştı bana bunun için yemin ediyodu onun ailesi benim ailemi tehdit etmiş ailem savcılığa vermiş ailesini bizi 1 ay içinde buldular eve giremedik 1 hafta gizlice ev taşıdık nakliyecilerden 2, evide buldular aiesi bizi hiç rahat bırakmadı ve eşim beni 2008 kasım ayında hiçbişey söylemeden terketti ailesini yanında şuan 3ay kira ödeyemedim iş bulamadım su an ailemin yanındayım çalışıyorum aileme yardım ediyorum avukat tutacak durumum yok eşim yazın aradı ailesi boşanma davası açtırmış ama o gitmemiş çalışıyo ama sigortasız geliri iyi ailesininde ama param yok diyo anlaşarak boşancaktık ancak avukata verceğim parayı verebilirim demişti aradan 6 ay geçti onuda yapmıyo iftira atıyo hayatında biri var ben sana hiç bişey vermem diye boşanmak istiyorum ama yaptıkları yanına kalmasın beni kandırdı ortada bıraktı 1 yıldır hiç bir şakilde yardım etmedi çocuğu var duyumu aldım yalanlıyo..lütfen bana yol gösterin ben bunlar yüzünden intahara kalkıştım yardımınısı bekliyorum lütfen..
Old 13-12-2009, 19:43   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Ortak haneyi hiç bir haklı nedeni yokken terk eden ve evlilik birliğinin sorumluluklarını yerine getirmeyen eşinize karşı boşanma davası açabilirsiniz.

Davanızda haklı olduğunuzu ve eşinizin KUSURLU olduğunu her tür delil ile kanıtlayabilirsiniz. En yakın akrabalarınızın ana-baba-kardeş vs.. ifadelerinden yararlanabilir, onları tanık olarak gösterebilirsiniz.

Davanızın içinde manevi tazminat isteyebilirsiniz. Kişilik haklarınızın zarar gördüğünü ispatlamanız halinde tazminata hükmedilebilecektir.

Maddi tazminat isteyebilirsiniz. Boşanma ile mevcut ve beklenen menfaatleriniz zarar görmekte, yaşam desteğinizi yitirmiş bulunmaktasınız.

Nafaka talep edebilirsiniz. Önce TEDBİR sonrasında Yoksulluk olarak devamını isteyebilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma ise, tüm bu talepleriniz ile ilgili eşinizle bir protokol hazırlanması ve bunun mahkemeye sunulması, mahkemece tasdik edilmesi ile olur.

Hak kaybına uğramamak için açılacak veya açacağınız davanızı bir avukat ile takip ediniz.

Daha ayrıntılı değerlendirmeyi avukat ile yüzyüze yapmanızda yarar vardır.

Yoksulluk kanıtlanmak sureti ile, bulnuduğunuz yer il barosundan tarafınıza ÜCRETSİZ avukatlık hizmeti verilmesini talep edebilirsiniz.

Saygılarımızla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi