Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

‘Herkes bir gün hak ettiğini alacak’ notu, katili yakalattı

Yanıt
Old 08-12-2006, 22:45   #1
Seyda

Varsayılan ‘Herkes bir gün hak ettiğini alacak’ notu, katili yakalattı

Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)

ADANA'da sokak ortasında 11 kurşunla öldürülen 32 yaşındaki Bilal Özen'in katil zanlısı 23 yaşındaki Sedat Gökhan, Özen’i öldürdükten sonra avucuna bıraktığı ‘Herkes bir gün hak ettiğini alacak’ nottan iz sürülerek yakalandı. Tutuklanan katil zanlısı Gökhan, “Ölmemek için öldürdüm'' dedi.
Dumlupınar Mahallesi'nde 11 gün önce, ‘hırsızlık’ suçundan sabıkalı Bilal Özen, tabancayla öldürülmüş olarak bulundu. Özen'in avucunun içinde, ‘Herkes bir gün hak ettiğini alacak’ yazılı not bulundu. Özen'in devamlı gittiği yerleri araştıran Cinayet Bürosu ekipleri, bir barda Özen ile Sedat Gökhan'ın tartıştığını belirledi. Tartışma sırasında Gökhan'ın yanında bulunan arkadaşları Ramazan Evrensel, Remzi Tunç ve Murat Ağırman gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan, Evrensel, Tunç ve Ağırman, öldürülen Özen'in avucunun içinde bulunan notu barda Sedat Gökhan'ın yazıp Özen'e verdiğini söyledi. Gökhan ise notu kendisinin yazdığını doğrularken poliste susma hakkını kullandı.

‘BEN ÖLDÜRDÜM’
Adliye2ye sevk edilen Evrensel, Tunç ve Ağırman, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken nöbetçi 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi'nde tutuklanan Gökhan ise cinayeti itiraf etti. Bilal Özen'i kendisinin öldürdüğünü söyleyen Gökhan, cinayet anını şöyle anlattı:
“Bilal ile ağabeyim Vedat arasında, 2004'te ben askerdeyken husumet olmuş. Bilal, beni her gördüğü yerde başını sallayarak beni tehdit ediyordu. Bira içmek için bara gittim. Arkadaşım Ramazan Evrensel ile arkadaşları masada oturuyordu. Ben başka bir masaya geçtim, bira içmeye başladım. Bu sırada Bilal içeri girdi. Yanıma gelerek, ‘Sen burada ne yapıyorsun? Sana Adana'yı terk et demedim mi?’ diyerek yine tehditte bulundu. Ben de olay çıkmaması için Ramazan'ın masasına gidip garsondan bir kağıt istedim. Kağıda, ‘Herkes bir gün mutlaka hak ettiğini alacak’ diye yazıp Bilal'e verdikten sonra bardan çıktım. Eve giderken Bilal yolumu kesti. Bana, kendisine verdiğim notu göstererek, ‘Sen kim oluyorsun da bana böyle bir not yazıyorsun? Ben siyaset adamıyım. PKK'lıyım. Partidenim. Ağabeyini de seni de öldüreceğim’ dedikten sonra tabancasını çıkartıp boynuma dayadı. Tabanca ateş almayınca itekledim. Ölmemek için kendi tabancamı çıkartıp önce 5 el çeşitli yerlerine ateş ettim. Yere düşünce diğer mermileri de sıktım. Yazdığım notu da avucuna sıkıştırıp kaçtım.''

http://www.milliyet.com.tr/2006/12/08/son/sontur31.asp
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi