Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

esim bosanma davasi acti red edildi simdi ben actim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-02-2015, 23:36   #1
Konuma

Varsayılan esim bosanma davasi acti red edildi simdi ben actim

Ben2 yillik evliyim esimi seviyorum şiddetli geçimsizlik var. Büyük bir tartisma yasadik ben evi terk ettim. Esimin don cagrisini dinlemeyip 3 ay eve gelmesin.sonra geri dönmek istedim Esim istemedi boşanmak istediğini belirtti.eve polis zoruyla geldim bu defa Esim evi terk etti. Ben eşimin telefonunu ele geçirdim başka biriyle 1 aylik ilişkisi vardi. Sonra Esim ayrildigini ve konusmafigini söyledi ben onu affettim 1hafta eve geldi beraber yasadik ve yaninda yatmadi beni artik sevmediğini birlikte kalamayacagini Soyleyip evi terk edip boşanma davasi acti.eve gelen davaya cevap vermedim mahkeme olmadan red edildi. Ben aldatildigima dair dava actim.esim 35 binlik altinlarimi is kurup zarar etti. Esim calismiyo ve üzerinde mal yok eşime actigim davadan ne kadar tazminat ne kadar nafaka alirim.bu arada telefon kayitlari istettim artik gorusmuyorlar bi etkisi alurmu ve 3 cü kisiyedr dava acabilirmiyim
Old 14-02-2015, 12:40   #2
Av.Denizcan Sarıkaya

Sayın Konuk

Boşanma davanızı zinaya dayandırabilmeniz için aldatılmayı öğrendiğiniz tarihten itibaren 6 ay geçmemiş olmalı ve yine aldatma olayını affetmemeniz gerekiyor.

Aldatma sebebine dayanarak eşinize karşı boşanma davası açtığınızı söylemişsiniz.Fakat yine sizin de söylediğiniz gibi aldatmayı affedip kısa süreliğine olsa da eski eşinizle bir birleşme olmuştur.Eğer sadece aldatma sebebine dayanarak dava açmış iseniz davanızın reddedilme ihtimali yüksektir.Ortada affedilme durumu söz konusudur.

Aldatma sebebiyle davacının 3. kişiden (üçüncü kişinin, kusurlu eşin evli olduğunu bilmesi veyahut hal ve şartlardan bilmesi gerekmesi durumunda) normal şartlarda manevi tazminat isteme hakkının mevcut olduğu birçok yargı kararında mevcuttur.Ancak aldatmanın affedilmesi sebebiyle üçüncü kişiden de manevi tazminat talep edilemeyeceği kanaatindeyim.

Dosya hakkında yeterli bir bilgiye sahip olamadığımızdan ve tarafların sosyo-ekonomik durumlarını net olarak bilemediğimizden dolayı nafaka veya tazminat miktarının ne olacağını önceden söylemek mümkün değildir.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan destek almanızı öneririm.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi