Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Geç Saatlerde Yatmak Boşanma Sebebi Midir?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-02-2015, 01:54   #1
Konuk

Varsayılan Geç Saatlerde Yatmak Boşanma Sebebi Midir?

İyi günler, benim merak ettiğim geç saatlerde yatmak bir boşanma sebebi midir?
Şöyle anlatayım, evliyim, çalışıyorum, iki de çocuğum var. Akşam işten gelince kocam kanepeye ben mutfağa yemek yapmaya, yemek bitince ben çocukların başına ödevlerine, banyolarına, kocam bilgisayara, çocukları yatırıp, ortalığı topluyorum, bir bakıyorum saat olmuş 11-12. Kocam yatıyor ki yataklarımız hatta odalarımız bile ayrı, ben bazen iş icabı, daha çok da keyfim için oturuyorum. Kitabımı okuyorum, bir film seyrediyorum, biraz kafamı dinliyorum. Hafta içi sorun olmuyor vaktinde kalkıp, işlerimin peşine düşüyorum, fakat hafta sonu kimi zaman kalkmakta zorlanıyorum. Eşim bunu diline dolayıp, günlerce etrafımızdaki ailelerimize, arkadaşlarımıza anlatıyor. Avukat bir arkadaşı bu durumun evlilik birliğinin temelini sarstığını ve boşanma sebebi olduğunu söylemiş, yada eşimin iddiaları bu yönde. Siz değerli avukatların fikrini merak ediyorum. Çok teşekkür ederim vaktinize, emeğinize.
Old 07-02-2015, 22:55   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
İyi günler, benim merak ettiğim geç saatlerde yatmak bir boşanma sebebi midir?
Şöyle anlatayım, evliyim, çalışıyorum, iki de çocuğum var. Akşam işten gelince kocam kanepeye ben mutfağa yemek yapmaya, yemek bitince ben çocukların başına ödevlerine, banyolarına, kocam bilgisayara, çocukları yatırıp, ortalığı topluyorum, bir bakıyorum saat olmuş 11-12. Kocam yatıyor ki yataklarımız hatta odalarımız bile ayrı, ben bazen iş icabı, daha çok da keyfim için oturuyorum. Kitabımı okuyorum, bir film seyrediyorum, biraz kafamı dinliyorum. Hafta içi sorun olmuyor vaktinde kalkıp, işlerimin peşine düşüyorum, fakat hafta sonu kimi zaman kalkmakta zorlanıyorum. Eşim bunu diline dolayıp, günlerce etrafımızdaki ailelerimize, arkadaşlarımıza anlatıyor. Avukat bir arkadaşı bu durumun evlilik birliğinin temelini sarstığını ve boşanma sebebi olduğunu söylemiş, yada eşimin iddiaları bu yönde. Siz değerli avukatların fikrini merak ediyorum. Çok teşekkür ederim vaktinize, emeğinize.

Merhaba
Türk Medeni Yasasının 185.maddesinde : MADDE 185 - Evlenmeyle eşler arasında evlilik birliği kurulmuş olur.

Eşler, bu birliğin mutluluğunu elbirliğiyle sağlamak ve çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce özen göstermekle yükümlüdürler.

Eşler birlikte yaşamak, birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar.
denmekte olup ;ayrı yatılması ve eşin ihmali evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebi olarak tartışılabilir..
Old 08-02-2015, 13:04   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Geç yatmak tek başına boşanma nedeni sayılamaz. Fakat geç yatıp, geç kalkmak aile yükümlülüklerinizin yerine getirilmesine, ortak hayatın yürütülmesine engel olup da eşler arasında şiddetli geçimsizliğe neden oluyorsa, o zaman hepsi bir bütün olarak geçimsizlik nedeni olarak ileri sürülebilir. Bundan daha önemlisi bence yataklarınızın, odalarınızın ayrılmış olmasıdır. Bu durum normal bir karı koca hayatınızın olmadığına işaret edebilir. Olayı bir bütün olarak düşünmeniz gerekir. Tek tek her olay (geç yatmak geç kalkmak gibi) yeterli olmaz ama diğer etkenlerle birlikte bir anlamı olabilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi