Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Kullanımı Püf Noktaları Sitemizin ve Forumumuzun Kullanımına Dair Püf noktaları ve Yardım Konuları

Forum Mesajlarında Alıntı Nasıl Yapılır?

Yanıt
Old 18-05-2007, 11:23   #31
muratsadioğlu

Varsayılan Tarifiniz güzel..arıza bende.

Can Bey,

Siz ne güzel anlattınız.Oysa ben ''Kopyala yapıştır''nedir?..Bilmem.Anlayacağınız arıza bende..

Elinize sağlık.
Old 18-05-2007, 12:06   #32
Av. Can DOĞANEL

Mouse ile ikonu alıntı yapmak istediğiniz metnin başına getirin sol kulağı basılı tutarak metnin sonuna doğru götürün, metnin seçilen kısımları siyahlaşmaya başlayacaktır. Bu şekilde alıntı yapmak istediğiniz kısmı siyahlaştırdığınızda bırakın sonra, siyahlaşmış kısmın üstüne gelip mouse'un sağ tuşuna basın bir menü açılır. Kopyala veya Copy seçeneğinin üzerine gelip tıklayınca burayı kopyalamış olursunuz. Yanıtla butonuna basarak mesaj yazma ekranını açın boş bir yere sağ tıkladığınızda yine bu menü açılır. Bu sefer yapıştır veya paste seçeneğini seçtiğinizde az önce kopyaladığınız metin buraya aktarılır. Metni burada tekrar siyahlaştırıp, konuşma balonuna bastığınızda alıntı olarak gözükür. Kimden olduğunu da belirtmek istiyorsanız yukarıdaki mesajı izleyin.. Hüsmen ağayla da tanıştınız. Yaparsınız artık...
Old 18-05-2007, 13:24   #33
Jeanne D'arc

Eee tarif de ancak bu kadar olur hani.

Sayın Doğanel'e kocaman bir teşekkür etmek lazım ama olmuyor! Sayın Doğanel, 2 teşekkür alacaklısınız, hesabınıza yazdım.

Sayın Sadioğlu, bence, siz yaparsınız artık.

Saygılar.
Old 23-05-2007, 09:26   #34
muratsadioğlu

Alıntı:
Sayın Sadioğlu, bence, siz yaparsınız artık
Sayın Doğanel
Sonunda oldu galiba.Israrınıza daha fazla direnmenin anlamı yoktu.
Teşekkürler arkadaşım.
Old 23-05-2007, 13:23   #35
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan muratsadioğlu
Sayın Doğanel
Sonunda oldu galiba.Israrınıza daha fazla direnmenin anlamı yoktu.
Teşekkürler arkadaşım.

Sayın Sadioğlu,

Sizin alıntı yapmayı öğrenmeniz çok iyi olmuş. Çünkü genellikle forumlarda soru-cevap şeklinde katkıda bulunmaktasınız.

Ben de ufak bir yardımda bulunayım. Bir üyenin mesajının tamamına yanıt vermek isterseniz, o üyenin mesajının sağ altında "Yanıtlayın" butonu bulunmaktadır. O butona tıkladığınızda, üyenin mesajını yazacağınız bölümün hemen üstünde göreceksiniz. Mesajın bir bölümüne yanıt vereceksiniz, gereksiz bölümlerini silebilirsiniz. Böylece Sayın Admin'den benim yediğim fırçayı yemezsiniz.

Alıntı yapmayı öğrenmişsiniz ama, yeni okuyan üyeler için tekrar yazalım. Mesajın alıntı yapılacak kısmı tarandıktan sonra (O kısım mavi renge bürünecek), farenin sağ tuşuna basıyoruz. "Kopyala" yı tıklıyoruz. Sonra yukarıdaki "Konuşma Balonu"nu tıklıyoruz. Şöyle bir şey karşımıza çıkacak;

[quote] [/quote]

İki QUOTE'nin tam ortasına, farenin sağ tuşuna bastığımızda çıkan "Yapıştır"ı tıkladık mı, alıntı yaptığımız mesaj oraya kopyalanmaktadır.Yani şöyle;

Alıntı:
Yani şöyle;

Eğer mesajınızın içine birden fazla üyenin mesajından alıntı yapmak isterseniz, alıntı yaptığınız mesaj sahiplerinin ismini de yazmanızda fayda bulunmaktadır.

O zaman şöyle yapıyoruz. Yukarıdaki "Konuşma Balonu"na tıklıyoruz. Karşımıza şu şekilde bir şey çıkmaktadır:

[quote] [/quote]

Birinci QUOTE den sonra =işaretini ekleyerek, alıntı yaptığımız mesaj sahibinin nickini yazıyoruz. Yani şöyle;

[quote= Av.Suat Ergin] (Dikkat edin nick parantezin içinde kalacak)

Mesajdan alıntıyı daha önceden yapmış olduğumuz için, alıntının en son hali şöyle olacaktır:

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
alıntının en son hali şöyle olacaktır:

Umarım faydalı olmuştur.

Not: Daha önce değişik yöntem önermiş olanlar veya aynı yöntemi önermiş olanlar varsa da; alıntı yapmayı en son öğrenenlerden birisi olarak, anlatmayı gerekli gördüm. Çünkü yeni üyelerden çoğu hala alıntı yapmayı bilmemektedir. Misal:Sayın Olguner. O yüzden bu açıklamayı gerekli gördüm.

Saygılarımla
Old 23-05-2007, 13:39   #36
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
[quote] [quote]
İkinci [quote] de bir de / işareti var:

[quote] [/quote]

Old 23-05-2007, 13:44   #37
muratsadioğlu

Varsayılan Fırça'dan kurtuluş yokmuş..

Alıntı:
Böylece Sayın Admin'den benim yediğim fırçayı yemezsiniz.

Sayın Ergin,

Kendimi,fırçayı Sayın Admin'den değil,başka yerden yemiş gibi his ediyorum.
Allah bilir,yakında Bilgisayarın önüne oturtup 'alıntı'dan sınav da yaparsınız.
Hocam siz de,hep çalışmadığım yerlerden soruyorsunuz..
Emek verdiniz.Elleriniz dert görmesin.
Saygılarımla.
Old 23-05-2007, 14:03   #38
muratsadioğlu

Alıntı:
Alıntı:
İkinci [quote] de bir de / işareti var:

Hocam,

Size söylüyor..Boşuna ''Allah'ın sopası yok'' dememişler.
Büyüksün Admin.
Old 23-05-2007, 14:26   #39
Av.Suat Ergin

[quote=Admin]İkinci [quote] de bir de / işareti var:

Alıntı:
[/quote]

Teşekkür ederim. Ama / işaretini eklediğimde hiç biri çıkmamaktadır. Ouote Ouote şeklinde büyük harfle yazdığımda da hiç biri görünmedi. Benim yerime mesajımı düzenlerseniz yararlanacak üyelere eksik bilgi vermemiş olurum.

Saygılarımla
Old 23-05-2007, 16:10   #40
muratsadioğlu

Alıntı:
Yazan Suat Ergin
Sayın Sadioğlu,

Sizin alıntı yapmayı öğrenmeniz çok iyi olmuş. Çünkü genellikle forumlarda soru-cevap şeklinde katkıda bulunmaktasınız.

Sayın Ergin,

Çok acemi olduğumu siz de takdir edersiniz.
İnanın,forumlara soru-cevaptan başka türlü,nasıl katkıda bulunulur bilmiyorum.
Bu konuda aydınlatırsanız minnettar olurum.
Zahmetinizden dolayı peşin teşekkür ve saygılarımla.
Old 23-05-2007, 16:26   #41
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan muratsadioğlu
Sayın Ergin,

Çok acemi olduğumu siz de takdir edersiniz.
İnanın,forumlara soru-cevaptan başka türlü,nasıl katkıda bulunulur bilmiyorum.
Bu konuda aydınlatırsanız minnettar olurum.
Zahmetinizden dolayı peşin teşekkür ve saygılarımla.

Eleştiri mahiyetinde yazmamıştım. Bir soru veya bir cevap yazıp forumu bırakmıyorsunuz. Bir üyeyle karşılıklı bir kaç kez yazışıyorsunuz. Örneğin kooperatifle ilgili forum...Size cevap veren üyeden sonra, diğer üyeler yeni mesaj eklediyse, sizin cevap vereceğiniz mesaj haliyle üstte kalmaktadır. Siz alıntı yapmadan yanıt verirseniz, diğer üyeler anlamayacaktır. Ancak alıntı yapmayı öğrenmeniz iyi olmuş; çünkü kimin mesajına(Veya mesajın hangi bölümüne) yanıt verdiğiniz diğer üyeler tarafından da anlaşılacaktır, demek istedim. Yani iyi oldu.

Sayın Olguner, duyuyor musunuz?

Saygılarımla
Old 23-05-2007, 18:42   #42
Jeanne D'arc

Bir zamanların "alıntı cahili" olarak, bu forumu keyifle takip eder ve "tamam artık ben oldum" diye düşünürkene; üstüme iyilik sağlık, hayretlere gark oldum.

Sayın muratsadioğlu, 38 nolu mesajda avatar alıntılamış. "Vaavvv" diyorum, tebrik ediyorum. Öldürseniz benim aklıma gelmezdi.

Şehper Hanım'ın avatarını kıskanmıştım zati.

Alıntı:
http://www.turkhukuksitesi.com/image...ine=1176603542

Sevgiler.
Old 23-05-2007, 18:45   #43
Jeanne D'arc

Sayın muratsadioğlu,

Avatar kopyalamayı nasıl başardınız? Ben yapamadım.
Old 23-05-2007, 18:49   #44
Jeanne D'arc

Alıntı:
http://www.turkhukuksitesi.com/image...ine=1157749503

Alıntı:

Çalışmalarım devam ediyor...
Old 23-05-2007, 18:51   #45
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Jeanne D'arc,

Avatar kopyalama çalışmalarınızda başarılar diliyorum

Aslına bakarsanız papatya zamanı geldi de geçiyor. Ağaçların çiçekleri de döküldü, şimdi meyve verme zamanı

Ben size özel, avatarımı ulaştıracağım yine de.

Bilmukabele!
Old 23-05-2007, 19:04   #46
Jeanne D'arc

Buldum! Bazıları olmuyor.
Old 23-05-2007, 19:32   #47
muratsadioğlu

Alıntı:
Yazan J D'arc
Sayın muratsadioğlu, 38 nolu mesajda avatarı alıntılamış. "Vaavvv" diyorum, tebrik ediyorum, öldürseniz benim aklıma gelmezdi.

Şehper Hanım'ın avatarını kıskanmıştım zati.
Sayın D'arc,
Ne o?..Hiç beklemiyor gibisiniz..Daha bu bişey değil,''nakit alıntılama'' çalışmalarına başladım.Eski dostumsunuz:çantanıza mukayyet olun.
Bakıyorum siz de boş durmamış,bizim avatar'ı götürmüşsünüz.Her halde onun için bir fidye filan istemezsiniz.

Mutlu akşamlar.Saygılar.
Old 24-05-2007, 00:25   #48
Cest la vie

Ben de deneyeyim:

Alıntı:

Heeey, oldu. Sayin Sadioglu, akil akildan ustunmus gercekten, ogrenirken ogretiyorsunuz, ne mutlu size ve bize! Baska ogrenmek istediginiz bir sey var mi?
Old 24-05-2007, 03:15   #49
muratsadioğlu

Varsayılan Hoşgeldiniz

Sayın Meslektaşım,

Her iki ailenize hoşgeldiniz.Başarılarınızı kutluyorum.Gelir gelmez de Avatar alıntılamama taktınız.Takmakla kalmadınız,aldınız.Şaşıyorsunuz;bu adam bu zeka ile nasıl yaptı diye. J.D'arc'ın mesajını okuyun hak vereceksiniz.
Sizin avatar'a bayıldım.Onu,kesin surette kapma planları hazırlıyorum.Afacan yerinde durmuyor ki..
Tekrar hoşgeldiniz.
Old 24-05-2007, 04:15   #50
muratsadioğlu

Varsayılan Zor avatarlar..

Sayın Demirel,

Selam..Sizin Avatar'ın üstünde nükleer koruma zırhı,atom başlığı filan mı var?..
Yılların alıntı ustası ben..Sizin avatar'ı alamadım;alıntılayamadım.
O kadar kızdım ki,yazdığım mesajı sildim.Bu sabah yine uğraştım,olmadı.
Bir arkadaşımıza,''avatarımı ulaştıracağım''deyişinizden belliydi güçlük..
Avatarınızı güle güle kullanın..Papatyalar,baharlar dolusu yaşamınızda,hep mutluluklara kanat çırpmanızı dilerim.
Saygılarımla.
Old 24-05-2007, 11:37   #51
Jeanne D'arc

Alıntı:
Yazan muratsadioglu
J.D'arc'ın mesajını okuyun hak vereceksiniz.

Ne yaptım hiç bilmiyorum ama ben çok masumum.
Old 24-05-2007, 12:27   #52
muratsadioğlu

Varsayılan Hep öyle derler..

Alıntı:
Yazan Av.J.D'arc
üstüme iyilik sağlık, hayretlere gark oldum.

Sayın muratsadioğlu, 38 nolu mesajda avatar alıntılamış. "Vaavvv" diyorum, tebrik ediyorum. Öldürseniz benim aklıma gelmezdi.

E İnsaf Sayın Jeanne D'arc!..

Daha ne diyecektiniz?..Hadi o özürlü mözürlü ibaresini üstüme alınmadım.Ya yukarıya alıntıladığım(!) beyanlarınız çok mu masum?..
Sigara almak için bakkala bir gittim döndüm;baktım,avatar'ım uçmuş..Milleti hayretlere gark etmişim. Sonra Sayın D'arc'ın savunması:ben masumum..
En iyi siz bilirsiniz.Onlar hepöyle der.Karakolda, savcılıkta,mahkemede: masumum!.
İnşallah o gark olduğunuz hayretlerden çıkmışsınızdır.
Arkadaş listemdesiniz.Ve hep orda kalın.
Saygılar.
Old 24-05-2007, 12:28   #53
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan muratsadioğlu
Sayın Demirel,

Selam..Sizin Avatar'ın üstünde nükleer koruma zırhı,atom başlığı filan mı var?..

Ben de masumum
Old 24-05-2007, 13:02   #54
muratsadioğlu

Alıntı:
Yazan Av.Ş.Demirel
Ben de masumum
Alıntı:
Yazan Av.J.D'arc
Ne yaptım hiç bilmiyorum ama ben çok masumum.

Sayın Meslektaşlarım,

Anladım;ikiniz de masumsunuz..Suçlu olan benim..
Biriniz,herkesin günde kırk kere yaptığı işi bir kere yaptım diye ''hayretlere gark olsun.''
Biriniz avatar'ını son sistem atomik araçlarla ''algılamamalarıma karşı korusun''
Sabahlara kadar yöntem aratsın..Sonra da:Biz masumuz!..
Harikasınız.Saygılar ikinize.

*Şu ikili alıntıya bakar mısınız?..
Old 24-05-2007, 13:29   #55
Av.Suat Ergin

Alıntı:
*Şu ikili alıntıya bakar mısınız?..

Aşmışsınız siz artık...

Saygılarımla
Old 24-05-2007, 13:57   #56
muratsadioğlu

Varsayılan Gerçekçi olup,imkânsızı istedim.

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
gerçekçi ol, imkansızı iste !!!

Suat Bey,

Alıntı konusu,nerdeyse bende kompleks yaratıyordu.
Almanca,hatta ingilizce anlatılsa benim için bu kadar zor olmazdı.Önce Can arkadaşım sonra siz,bir nevi bombardmana tuttunuz.Yine de imkansızdı..
Sonra bir ses,''gerçekçi ol,imkansızı iste!!!''dedi.İstedim,oldu.O kadar.

Başta Sayın Admin olmak üzere yardımcı olanlara teşekkürler,Saygılar.
Old 24-05-2007, 16:01   #57
ParanoidAndroid

Ben de daha önce alıntı yapmadım, yarın bir gün lazım olur, pratik yapayım burda
Alıntı:
Yazan Av.Can
Hukukçu gerekçeli düşünür, gerekçeli yazar.
Ha gayret
Old 24-05-2007, 21:17   #58
Cest la vie

Alıntı:
Şaşıyorsunuz;bu adam bu zeka ile nasıl yaptı diye.
Estafurullah Murat Bey, ne haddime! Inanin ben de masumum ve bu sekilde bir dusunce aklimin ucundan bile gecmedi. Aksine, bu kadar kisa surede hepimizi gectiniz, birseyler ogrenmeye calisirken bizlere birseyler ogrettiniz. Tesekkurler tekrar! (Ayrica hosbuldum )

Sanirim Sehper Hanim ve benim avatarlarim THS'nin secenek olarak sundugu avatarlardan farkli oldugu icin kopyalanamiyor. Yani diger avatarlar THS bunyesinde sakli iken, bizimkiler bizim kendi bilgisayarlarimizda sakli resimler, bu nedenle verilen link o avatara ulastirmiyor olabilir. Tabii bu iste benim afacanin parmagi da yok degil.

@ParanoidAndroid,
Harikasiniz. Ilk yapista cok guzel alintilamissiniz. Tebrikler.

Herkese saygilar ve sevgiler!
Old 24-05-2007, 22:19   #59
muratsadioğlu

Alıntı:
Yazan AHU
Inanin ben de masumum

Gözlerime inanamıyorum.

İşte..bir masum daha!.
Yeni bir uluslar arası örgütsünüz de,parolanız ''masumiyet'' midir.
Dayanabilirim;lütfen söyleyin,hangi müvekkilim üstüme saldı sizi?..
Üç masum..Erkekseniz teker,teker gelin.(Pardon)
Trio'nun üçüncüsü bu iş için taaa ABD den geldi..
Biri sinir ilacımı versin..Bu gömlek te ne?.
Çekmeyin..Ben giderim Bakıköy'e..
Şimdi oldu mu?.

*Allah aşkına ne kadar masum varsa beklerim!.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi