Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

İcra ihbar kâğıdını getiren postacıyı dövdü

Yanıt
Old 18-12-2006, 20:17   #1
Seyda

Varsayılan İcra ihbar kâğıdını getiren postacıyı dövdü

ESKİŞEHİR'de bir eve icra ihbar kâğıdı götüren 20 yıllık postacı 43 yaşındaki S.B., ev sahibinin oğlu tarafından dövülerek hastanelik edildi.
Olay, bugün saat 13.00 sıralarında Emek Mahallesi Koca Mustafa Sokak'ta meydana geldi. Eskişehir PTT'sinde posta dağıtıcısı olarak görev yapan S.B. borcundan dolayı icralık olan 54 yaşındaki U.A.'nın evine ihbar kâğıdını götürdü. Kapıyı açan U.A., postacının getirdiği icra ihbar kâğıdını imzalamayınca aralarında tartışma çıktı. Tartışmaya U.A.'nın 22 yaşındaki oğlu N.A. da katıldı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda N.A., evli 2 çocuk babası postacı S.B'yı yumruklamaya başladı. Postacıyı döverek yaralayan N.A. kaçtı. Dövülen postacı S.B., çağırılan ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Tedavi altına alınan S.B.'nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Hastaneye gelen B.'nın meslektaşları, kendilerinin de sık sık saldırıya uğradıklarını anlatırken kaçan N.A.'nın bir an önce yakalanmasını istedi.
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri U.A.'nın gözaltına alındığını, kaçan N.A.'nın ise yakalanmasına çalışıldığını bildirdi.

http://www.milliyet.com.tr/2006/12/18/son/sontur31.asp
Old 19-12-2006, 00:16   #2
süleyman zengin

Ben beklerdim ki burda bu haber için hiç olmazsa üzüntülerimizi dile getirelim. Ama bu haber dünden bu yana yaklaşık 28 saattır burda durmasına rağmen hiç kimse yorum yazmamış. Saldırıya uğrayan bir avukat olsa idi kesinlikle onlarca yorum yapılırdı. Bu memur bir avukatın takip ettiği tebligati götürmedi mi? O halde dolaylı olarak hukuka ve hukuk sisteminin bir parçası yada emekçi olan memuru yapılan bu çirkin saldırı tüm şiddeti ile kınanması lazim diye düşünüyorum. Bu konudan ayrıca şunu da çıkartıyorum ki ben bir icra müdürü olarak böyle bir saldırıya maruz kalsam demek ki benim durumum da bundan farklı olmayacak. O yüzden attığım her adıma dikkat etmeliyim.
Old 19-12-2006, 13:29   #3
Av.Ufuk

Yorum yapılmamasının nedeni ciddi bir yaralama olayı olmamasıdır.Geçmiş olsun.Muhtemelen işini iyi yaptığı için bu olay başına gelmiştir.Geçenlerde icra dairesinde bir ebligat parçası görmüştüm.Postacı tebligat yapacağı borçluyu muvazaalı olarak devrettiği işyerindeyken bulmuş.Adam postacıya ben burada değilim antepteyim demiş imzaya yanaşmamış olcak ki abartmıyorum postacı tutanak tutar gibi tebligat parçasının üzerine hiç boş yer bırakmadan olanları satır satır anlatıp imzadan imtina ettiğini yazmış.
Old 20-12-2006, 13:33   #5
av.sevdacan

olaya hukukçu veya hukukçu olmayan gibi bir ayırım yapılmaması lazım.hissi düşünmeyin süleyman bey . sonuçta işini yapmaya çalışan görevli avukat, hakim, icra memuru, postacı, pizzacı, doktor v.s. herhangi biri olabilirdi. kime yapılırsa yapılsın sonuçta işini yapmaya çalışan birine yapılmış bir saldırı ve çok ÇİRKİN!!!

bu haberi akşam haberlerde izledim. burada da şimdi gördüm. insanlar çıldırmış gibi. tolerans ve anlayış neredeyse tarih olacak. bu bir insanlık ayıbı!!!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi