Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Müdahalenin Meni Davasında Davalı Sıfatı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-02-2013, 11:41   #1
mirican

Varsayılan Müdahalenin Meni Davasında Davalı Sıfatı

Müvekkilim bir taşınmazı satın alıyor. Ancak taşınmazda bir aile oturuyor. Bu ailenin kiracılık sıfatı bulunmamakta. şu anda müdahalenin meni ve ecrimisil davası açma hazırlığı içerisindeyim ancak davayı kime yöneltmeliyim? daha önce evde oturan kişiye ihtarname gönderdim ancak evde ihtarı tebliğ ettiğim kişinin eşi ve çocukları da oturuyor. bu kapsamda davayı kime açmalıyım. sadece ihtarnameyi tebliğ ettiğim şahsa dava açmam yeterli mi yoksa konutta oturan diğer kişileri de davalı olarak göstermeli miyim? cevap verecek olan meslektaşlarımın hukuki dayanağı ve mümkünse ellerinde yargıtay kararı var ise bu şekilde cevap vermesini rica ediyorum şimdiden teşekkür ediyorum.
Old 15-02-2013, 12:58   #2
tevfikyurdal

Varsayılan müdahalenin meni davalı sıfatı

Sayın meslektaşım,
Buna benzer bir davayı yeni bitirdim. Ev daha önce davalının hanımı üzerine kayıtlı iken müvekkilimize satmış. Ancak evden de çıkmamışlar. Ben davayı önceki kayıt maliki olan hanımın kocasına yönelttim. İhtarı da bu kimseye çekmiştim. Her hangi bir husumet itirazıyla karşılaşmadım. Dava bu şekilde tahliye ve ecri misil kararı ile sonuçlandı.
Old 15-02-2013, 13:10   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan tevfikyurdal
Sayın meslektaşım,
Buna benzer bir davayı yeni bitirdim. Ev daha önce davalının hanımı üzerine kayıtlı iken müvekkilimize satmış. Ancak evden de çıkmamışlar. Ben davayı önceki kayıt maliki olan hanımın kocasına yönelttim. İhtarı da bu kimseye çekmiştim. Her hangi bir husumet itirazıyla karşılaşmadım. Dava bu şekilde tahliye ve ecri misil kararı ile sonuçlandı.

Ya, davayı yönelttiğiniz koca "ben evi boşalttım" deseydi de; eşi ve çocukları boşaltmasaydı...Eş ve çocuklar için yaptırımınız ne olacaktı?
Old 15-02-2013, 13:17   #4
mirican

Ben De Bu Durumdan Korkuyorum. Zİra Davayi YÖnelteceĞİm Şahis HİÇbİr Zaman TaŞinmaza Malİk OlmamiŞ, Kİracilik Sifati Da HİÇbİr Zaman OlmamiŞ Sadece Daha Öncekİ Malİkİn İznİyle TaŞinmazda Oturan Bİr Aİle
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi