Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Medeni Hukuk Pratik Calışmaları

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-01-2007, 11:19   #1
canleon

Soru Medeni Hukuk Pratik Calışmaları

Medeni Hukuk Pratik Çalışmalar! Yazar : Prof. Dr. Aydın Zevkliler ' in kitabında ki çözülmemiş örnek problemlerin cevaplarını nerden bulabilirim? kendimi tanıtmadım kıbrıs yakınddoğu üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim ve daha bu konuları çözemiyorum
Old 12-01-2007, 13:55   #2
Hasan Bahadır Büyükavcı

zevkliler ders kitabı,medeni kanun ve bir kaç tane üst sınıftan arkadaş
Old 12-01-2007, 15:09   #3
canleon

saol ama tam sınav zamanındayım ve onlardan da sınavlarına çalışmayı bırakıp bana yardımcı olmalarını isteyemem! yinede fikir için teşekkürler
Old 13-01-2007, 16:33   #4
burcu nas

aynı rahatsızlığı bende çekiyorum gerçekten ilgilenirseniz sevinirim sana da başarılar arkadaşım canleon
Old 14-01-2007, 02:42   #5
cesur_yürek

canleon hocanız kim acaba? Ben de aynı üniden mezun oldum.Sınıfınızda dersi takip eden azimli arkadaşlarınız vardır onlara danışın öncelikle ..
Old 24-01-2007, 03:32   #6
özlem tek

canleon elinde başka bir pratik çalışma cevapları varsa onunla dengelemeye çalış, zaten hemen hemen derslerde verilen bütün pratik çalışmalar aynı çerçevede ...

bu arada prof.dr.ahmet m. kılıçoğlunun medeni hukuk pratik çalışmalarını da tavsiye ederim.
Old 24-01-2007, 13:25   #7
Av.Duygu Keleş

Medeni hukuk açısından Zevklilerin kitabu gerçekten yararlı bir kaynak.Ben de derste o kitabı okumamama rağmen ek kaynak olarak yararlanmıştım.Kitabı okuduysanız eğer zaten örneklerin sonuçlarını da elde etmiş sayılırsınız.Henüz okumadıysanız sanırım 1500 sayfa idi.Çok geç kaldınız
Saygılarımla...
Old 24-01-2007, 14:21   #8
Av. R. Onur ÇINAR

ben de deu hukuktayım ve aydın zevklileri biz de okuduk halen de okuyoruz. borçlar özel hukuku değil de kişiler ve aile hukuku gerçekten güzel. o kitabın çözümleri ise piyasada yok zaten olmaz da. keşke erken başlasaydın çalışmaya
Old 23-02-2007, 15:08   #9
arzaplı

Arkadaşım her pratik kıtabında çzümlü ve çözümsüz kısımlar var.Özellikle çözümsüz kısımlar öğrencinin araştırması,konu üzerinde biraz kafa yorması için içn konulumuştur.Ben 2 sınıf öğrencisiyim.Benimde elimde geçen yıl dediğin kitap ve daha başkaları vardı.Sorumluluğumuzu bilelim biz bulmayaçalışalım.Çünkü seçtiğimz meslek bunu gerektiriyor.Onların cevaplarını bulmak çok da zor değil.HER medeni hukuk kitabında dahası Medeni Kanunda çok açık cevaplar mevcutt
Old 15-06-2007, 19:24   #10
a.arslan

aydın zevkli nin kitapları faydalımı yardımcı olırsanız sevinirim teşekkürler şimdiden.
Old 16-06-2007, 11:31   #11
Av. R. Onur ÇINAR

zevklilerin hangi kitabı hangi konuda faydalımı onu da belirtseydiniz daha iyi olurdu. biz zevklilerin hem aile hukuku hem kişiler hukuku hem de borçlar hukuku kitaplarını okuduk. borçlar hukuku konusunda pek yeterli olacağını zannetmiyorum. onun yanında cevdet yavuz ya da (okulunuzun görüşüne göre) kemal oğuzman şart diye düşünüyorum... eğer kişiler ya da aile hukuku kitaplarını soruyorsanız zevkliler yeter derim ben. pratik kitabı ise gerçekten doyurucu bir kitap...
Old 02-07-2007, 00:00   #12
pervin

zevklileri 1.sınıfta okudum gerçekten yararlı bir kitap.pratik çalışmalarını tavsiye ediyorum.borçlar kosunda pratik pek yeterli gelmedi bana prof.ahmet m kılıçoğluyla takviye edebilirsiniz.medeni hukuk(kişiler ve ailece için zevkliler yeter)bir de ayşe havutcu
Old 02-07-2007, 00:57   #13
quis

Prof. Dr. Aydın Zevklilerin "Medeni Hukuk Pratikleri" kitabı gercektende cok yararlıydı. 4 sene boyunca miras hukuku, aile hukuku, borclar hukuku ve esya hukuku derslerimde bana cok yardımcı oldu. Herkese tavsiye ederim.
Old 21-01-2008, 18:22   #14
tülayözer

Aydın Zevkliler gibi büyük bir insan ve profesörden ders alıp onun kitaplarıyla çalışanlardanım. Gerçekten çok yararlı bir kitap ancak birinci sınıfa yeni başlamış biri için ilk konuların ayrıntılarını göz ardı etmemek gerek. cevabı olmayan soruların cevaplı sorulara göre basit olduğu gerçeği de düşünülürse biraz gayret ve daha önceki çalışmaların kıyas yoluyla çözümü mümkün.
Old 28-01-2008, 13:34   #15
a.arslan

Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Aydın Zevkliler'in aile ve kişiler hukuku için sormuştum.
Old 29-01-2008, 14:59   #16
A.KADİR

sevgili a.arslan aile hukuku için prof.Mustafa Dural'ın kitabını öneririm ,biraz kalın gelebilir -yaklaşık 700 sayfa- ama gerçekten iyi öğreneyim diyorsan hiç kuşkun olmasın sana yetecektir..ayrıca dili sade ve anlaşılır..
sevgiler...
Old 10-12-2009, 19:57   #17
simla

Soru

bende bu sene hukukta yeniyim medeni pratik çalışma kitabına ihtiyacım var ahmet kılıçoğlunu önerir misiniz
Old 11-12-2009, 09:35   #18
Mustafa Sırakaya

Alıntı:
Yazan simla
bende bu sene hukukta yeniyim medeni pratik çalışma kitabına ihtiyacım var ahmet kılıçoğlunu önerir misiniz

Bende Zevkliler'in pratik çalşma kitabını almıştım gerçekten çok yararlı dört yıllık fakülte hayatınız boyunca elinizden bırakamıyorsunuz. Borçlar, Aile, Miras...
Hepsi hakkında güzel pratik çalışmalar var.
Old 11-12-2009, 11:24   #19
üye25928

http://www.hukukkitabi.com/image.php...windo w=popup

Çoğu kişinin aksine Zevkiler hocanın pratik kitabını almaktansa bu kitabı tavsiye ederim. Birinci sınıf öğrencisine çok ağır geliyor bence diğer pratik çalışma kitapları.
Old 12-12-2009, 11:54   #20
Av.Egemen A.

Serap Yazıcı nın medeni hukuk pratikleri kitabını tavsiye ederim.Çoğu öğretim üyesinin tavsiye ettiği bir kitaptır medeni hukuka giriş ve kişiler hukuku için.
Old 17-12-2009, 02:02   #21
burakhukuk_06

Varsayılan Medeni Hukuk

Merhabalar.Ben hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim.Çok iyi beklediğim Medeni Hukuk dersi sınav sonucum düşük geldi.Pratik kur kitapları acaba bu ders için ve birinci sınıf olmam nedeniyle yararlı olur mu ? Yoksa kafa karıştırıcı mı olur? Hocaya da sordum fakat bu konuya cevap vermem dedi Sizlerin fikirlerini bekliyorum.Saygılarımla
Old 17-12-2009, 21:54   #22
üye25928

Alıntı:
Yazan burakhukuk_06
Merhabalar.Ben hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim.Çok iyi beklediğim Medeni Hukuk dersi sınav sonucum düşük geldi.Pratik kur kitapları acaba bu ders için ve birinci sınıf olmam nedeniyle yararlı olur mu ? Yoksa kafa karıştırıcı mı olur? Hocaya da sordum fakat bu konuya cevap vermem dedi Sizlerin fikirlerini bekliyorum.Saygılarımla

Bence pratik kitapları gerekli.
Old 31-12-2009, 01:53   #23
albertina

Merhabalar burdaki öneriler üzerine kitap almaya gittim, çoğunluk Zevkliler demiş fakat finale az zaman kaldı bitirebileyim diye prof.ahmet m kılıçoğlu'nun kitabını aldım...sizce =) Zevklileri de alıp ilerleyebildiğim kadar çalışmalımıyım yoksa kılıçoğlu yeterli olur mu?Bizim sorular genelde hatta tamamı pratik oluyor, kılıçoğlu yeterli olur mu?
Old 01-01-2010, 19:04   #24
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan albertina
Merhabalar burdaki öneriler üzerine kitap almaya gittim, çoğunluk Zevkliler demiş fakat finale az zaman kaldı bitirebileyim diye prof.ahmet m kılıçoğlu'nun kitabını aldım...sizce =) Zevklileri de alıp ilerleyebildiğim kadar çalışmalımıyım yoksa kılıçoğlu yeterli olur mu?Bizim sorular genelde hatta tamamı pratik oluyor, kılıçoğlu yeterli olur mu?
Kendisinin kitabı ben de mevcut.Sadece borçlar hukuku bölümüne bakmıştım.Şu anda ne söylesem yalan olur.En iyisi bir göz gezdirmek.
Ama hocamız iyidir iyi
Old 01-01-2010, 19:06   #25
albertina

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Kendisinin kitabı ben de mevcut.Sadece borçlar hukuku bölümüne bakmıştım.Şu anda ne söylesem yalan olur.En iyisi bir göz gezdirmek.
Ama hocamız iyidir iyi

teşekkürler...
çok çalışmam gerekli çok...
Old 01-01-2010, 19:22   #26
üye25928

Alıntı:
Yazan albertina
Bence yeterli olur.
Old 01-01-2010, 23:42   #27
albertina

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Bence yeterli olur.

Teşekkür ederim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi