Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Sahte kimlikle şuç işleme

Yanıt
Old 14-03-2006, 13:23   #1
Yeşim Dağgeçen

Önemli Sahte kimlikle şuç işleme

Merhaba ben sitenin yeni bir üyesiyim.Merhaba diyerek bir sorunumu sizlerle paylaşmak istiyorum.
Müvekkilimin kimlik bilgileri kullanılarak müteaddit defalar hırsızlık suçu işleniyor ve biz her dava için ayrı uğraş veriyor karar alıyoruz. Ancak bu arada müvekkilim fişleniyor sabıka kaydı çıkıyor.Ve yeni suçlar işleniyor.Kimlik aslında nüfus idaresi yetkililerinin yardımı ile çıkmış ancak bunu ispatlayamıyoruz.Müvekkilim emniyet görevlilerince sürekli rahatsız edilmekte hatta bir keresinde hamile iken cezaevine alınmak isteniyor infazı erteletiyoruz ama bu arada stresten düşük tehlikesi atlatıyor.Sürekli olarak durum anlaşılana kadar hırsız muamelesi görmekte bu sebeple geçtiğimiz yıl yurt dışı öğretmen değişim programına katılamadı.Daha bir çok maddi manevi zararı sözkonusu.Şu an idareler aleyhine tazminat davası açma hazırlığımız var .
Bilinmeyen şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmalı mıyız,fiş kayıtlarınınsilinmesini talep dışında sorunu temelden çözebilecek biröneriye açığım.Gerek tazminat davası gerekse diğer hususlarda görüşlerinizi alırsam sevinirim.
Old 22-03-2006, 10:19   #2
papoose

yeşim hanım aynı dertten muzdaribiz bende çözüm arıyorum bulursanız haberleşelim av.umutyalcin@gmail.com
Old 22-03-2006, 14:33   #3
Av. Muzaffer ERDOĞAN

TCK 268 "İşlediği suç nedeniyle kendisi hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılmasını engellemek amacıyla, başkasına ait kimliği veya kimlik bilgilerini kullanan kimse iftira suçuna ilişkin hükümlere göre cezalandırılır."
Old 23-03-2006, 08:07   #4
papoose

muzaffer bey bizim durumlar farklı müvekkilimin kimliği kulanılıyor ancak yapa şahıs kayıp
Old 01-08-2008, 09:47   #5
MGDurbin

Aynı durum benim bir müvekkiliminde söz konusu .

Sürekli sahte kimlik ile araba kiralayıp arabayla ortadan kayboluyor,birde müvekkilimin cep telefonunu veriyor. Şaka gibi.

Bir çözüm fikri olan var ise paylaşır ise sevinirim
Old 01-08-2008, 12:45   #6
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sahte kimlikle şuç işleme

Suç duyurusunda bulunmanız gerekir diye düşünüyorum.

Olayların tümünü bildirerek yakalanmalarını isteyin

Bence yararlı olur ve gerekli de

Saygılar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi