Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

burun estetiği ameliyatı

Yanıt
Old 07-10-2016, 20:57   #1
Konuk

Mutsuz burun estetiği ameliyatı

Ben devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı oldum. Burnumun şekli istediğim gibi değil eğrilik var. Şişlik inse bile eskisinden farkı yok, doktor olmayacağını söyledi. Tekrar ameliyat olmak istesem aynı hastane burnumu düzeltir mi. Bunun için tekrar ücret talep ederler mi acaba. Bir bilginiz var mı? Bu konuda beni aydınlatmanız mümkün mü acaba?
Old 10-10-2016, 22:11   #2
Dr.DOGRAMACI

Merhaba Sn Konuk,

Genel olarak estetik amaçlı ameliyatlarda hekim, hasta ile kararlaştırılan taahhadü yerine getirmekle yükümlüdür.
Özel hastanelerde ücretsiz olarak düzeltmeleri daha olası ancak devlet hastanelerinde fatura ve resmi prosedür gereği ücretsiz düzeltme yapmaları oldukça zor.
Bu sebeple ilk etapta hekiminize ve hastanenin hasta iletişim birimine veya idareye başvurun.
Buradan olumlu bir sonuç alamazsanız idareye yazılı başvuruda bulunmanızı ve akabinde tazminat davası açmanızı öneririm.
Saygılarımla...
Old 17-10-2016, 19:32   #3
Konuk

Varsayılan Teşekkür..

Soruma cevap verdiğiniz için, çok teşekkür ederim. inşallah sorunumda hallolur.
Old 18-10-2016, 18:19   #4
Av. Mustafa Taşkın

Tıbbi hatalı uygulamalarda vekalet ilişkisinin gereği gibi ifa edilmemesinden kaynaklı davalar açılabilse de bilindiği üzere estetik ameliyatlarda eser sözleşmesinden kaynaklı bir dava açılabilir. Şayet estetik ameliyat neticesinde yüzünüzde göreceli bir bozukluk değil de apaçık bir bozukluk bir deformasyon meydana gelmişse veyahut sağlığınız bu durumdan ötürü bozulmuşsa tazminat davası açma hakkınız mevcuttur. Dava aşaması uzun süreceği için bir avukata danışarak ameliyatı yapan kuruma ihtar çekme ve mevcut zararınızın telafi edilmesi veyahut dava açma yoluna başvuracağınız ihtarı yoluna başvurabilirsiniz. uzlaşma ile daha kolay bir çözüm bulunabilir.

Alıntı:
Yazan Konuk
Ben devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı oldum. Burnumun şekli istediğim gibi değil eğrilik var. Şişlik inse bile eskisinden farkı yok, doktor olmayacağını söyledi. Tekrar ameliyat olmak istesem aynı hastane burnumu düzeltir mi. Bunun için tekrar ücret talep ederler mi acaba. Bir bilginiz var mı? Bu konuda beni aydınlatmanız mümkün mü acaba?
Old 30-08-2018, 09:44   #5
Damla Y

Varsayılan Burun ameliyati

Merhaba ben devlet hastanesinde burun ameliyatı oldum hem kırık vardı hemde estetik operasyon yapıldı. Ama burun aşırı yukarıya kaldırılmıştı ve reaksiyon gösterdi. 1 ay iğne yapıldı git gel mahvoldum . Ve şimdi hala sorun var eğer istersem 6 ay sonra düzeltme yaparız begenmiyorsan dedi doktor. Suan da napacagimi sasirdim. O kadar çirkin bi burun yapilmiski arşa cıkmış resmen. Kanatlarin sarkması çabası ne yapabilirim haklarım nedir
Old 10-09-2018, 15:24   #6
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Damla Y
Merhaba ben devlet hastanesinde burun ameliyatı oldum hem kırık vardı hemde estetik operasyon yapıldı. Ama burun aşırı yukarıya kaldırılmıştı ve reaksiyon gösterdi. 1 ay iğne yapıldı git gel mahvoldum . Ve şimdi hala sorun var eğer istersem 6 ay sonra düzeltme yaparız begenmiyorsan dedi doktor. Suan da napacagimi sasirdim. O kadar çirkin bi burun yapilmiski arşa cıkmış resmen. Kanatlarin sarkması çabası ne yapabilirim haklarım nedir
-----------------------------------------------
Merhabalar.
Yazdığınıza göre operasyonu yapan doktor yardımcı olmak istiyor.
Siz başka bir hekimden danışma alabilirsiniz,ya da doktorunuzun önerisine tabii olabilirsiniz.Elbette yasalardan kaynaklanan haklarınız var.Elinizdeki bilgi ve belgeler ile konusunda uzman bir hukukcudan destek almanız yararınıza olur.
Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi