Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Cinsel olarak zorlamaya ve ters ilişkiye eşim tarafından zorlandım ancak üzerinden zaman geçti nasıl ispat edebilirim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-06-2012, 15:34   #1
Konuk

Varsayılan Cinsel olarak zorlamaya ve ters ilişkiye eşim tarafından zorlandım ancak üzerinden zaman geçti nasıl ispat edebilirim

Merhaba. Ben 1 sene evli kaldım. bu benim 2. evliliğimdi.ilk evliliğimden bir oğlum vardı. eşim onu kabul etmesine rağmen sonrasında yanıma almama müsade etmedi.yatakodasında sürekli sapkın sorular sorardı bana. eski eşimle ilgili kıyaslamalar,sayısal olarak hesaplamalar.küsken ve adetli iken beraber olmaya zorladı çok kez. ayrıca ters ilşkiye de 6-7 kez zorladı beni.herkesle yattığımı düşünüyordu. herkesten eski sevgilin diye bahsederdi ve hepsi ile yattığımı söylerdi.arkadaşımın biri bana yardımcı olsa sen ne verdin karşılığında derdi.ama bu sözlerini ispatlama şansım yok iki kişi arasında konuşulduğu için. sonuç olarak bunlardan kaçmak için beni şizofren hastası olmakla suçladı davada. psikolojimn bozuk olduğu iddiası ile hayal ürünü hastadır kendisi kurmaktadır gibi ifadelerle dilekçesinde bildirdi. hatta kendisi aile hekimidir ve lustral ilaç kullanırdı. bu ilaçlardan 1 defa kendi sisteminden benim üzerime yazmış.evlilik terapistine gittiğim faturayı da düzenli tedavi görmesine rağmen düzelmedi şeklinde psıkıatr muayenesi gibi mahkemeye sundu.ilgili terapist bana yalan olduğunu beyanlar bir yazı verdi bunu da sunacağım mahkemeye.ayrıca darp ettiği için bana 1 ay koruma çıktı. sonrasında o benden şikayetçi oldu asıl o beni dövdü, psıkolojik sorunları var tedavi görüyor diyerek. kendisi boğazımı sıktığı bir gün onu itmek için boynuna tırnağımı geçirdim. o izi iş arkadaşlarına göstermiş karım beni dövdü diye 1-2 aylık evli iken. mahkemede iş arkadaşları bu izleri gördüklerine dair şahitlik yapacaklar. şimdi buna hakimin bakışı ne olur birinci sorum bu.ikincisi cinsel olarak uğradığım haksızlıkları nasıl ispatlayabilirim.üzerinden 2-3 ay geçmesine rağmen bedensel olarak bu belirlenebilir mi ? en azından ruhsal olarak beni sıkıntıya soktuğuna dair bir rapor alabilirmiyim? bunun için nereye başvurmam gerekli. bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Old 02-07-2012, 12:52   #2
Av. Can DOĞANEL

Evlilik içi tecavüz de suç olarak kabul edilmektedir. Fiili livata tabir edilen ters ilişkiye ilişkin emarelerin tespiti kişinin fizik yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ceza Mahkemelerinde alınan raporlarda olayınızdaki gibi süreler geçmiş olmasına rağmen fiili livata emaresi tespit edilebildiği gibi hemen olayın bir kaç gün sonrasında yapılan muayenede bulgu tespit edilemediği görülebilmektedir. Bu nedenle imkanınız varsa bir özel doktora muayene olabilir eğer bulgu elde edilebilecek ise derhal bir adli rapor alma yoluna gidebilirsiniz.
Eşinizin üzerinize ilaç yazması sahtecilik suçlarına vücut verebilecek niteliktedir. Hakim tek tek olaylar bazında değil, dosyanın tümü üzerinde kanaatini gerekçeli kararında belirtecektir. Elinizdeki deliller ve tüm iddialarınızı ispatlamanız durumunda haklı çıkabilirsiniz.
Bu süreçte bir avukattan hukuki yardım almanız önemlidir. Maddi imkanınız bulunmuyorsa bu linkten bilgi alabilirsiniz. http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=12960
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi