Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evliliğimin bitmesine sebep olan kaynanamın ve eltimin şahitliği ne derece geçerli

Konuyu Kilitleyin
Old 28-06-2012, 12:55   #1
ayşe1

Varsayılan evliliğimin bitmesine sebep olan kaynanamın ve eltimin şahitliği ne derece geçerli

slm.4 yıllık evliliğimi kayınvalidem ve eltim yüzünden bitirdim.evden ayrılışımın 4. ayında eşim ihtar çekmeksizin dava açtı.ilk davaya kendisi ve avukatı (cenaze sebebiyle)gelmeyip geçici avukat gönderdi.ikinci dava 11 eylüle atıldı ve iki tarafın şahitleri de o gün dinlenecekmiş.eşimin dava sebebi annesiyle anlaşamamam ve sırf ayrı ev istediğim için hiç bir suçu olmayan annesine zalimce davranıp huzursuzluk çıkarmammış.avukatım ayrı ev konusu ne sebeb olursa olsun bizim hakkımız diyor ama şahitleri eltim ve aynı evde yaşadığım annesi olduğu için onun bana değil benim ona zalimlik yaptığımı söylerlerse benim itiraz ettiğimde örnekle açıklayabilecek gören bir tanığım olmadığı için itirazım ne derece kabul görür (ya da bizzat konu sahibi kişinin şahitliği).bir de eşim benim çok kıskanç olduğumu,telefonun rehberindeki isimleri tek tek arayıp kadın mı erkek mi diye baktığımı iddia etmiş.önce önemsememiştim ama avukatım bunun çok büyük bir kusur olduğunu söyledi.yine bunu reddederim ama olmayan şeyi ispat edemem tabiki.ama o bir oyunla ispat eder mi sizce.şahitleri de ne derse onaylar nasılsa.benim şahitlerimse ablam ve kardeşim.evimdeki sorunları kimseye anlatmadığım için ben ayrıldıktan sonra yaşadıklarımı öğrendiler.sadece kaynanamın onlara istenmediklerini belirten hareketleri yüzünden evimize gelemedikleri konusunda şahitlik yapacaklar.avukatım çok ayrıntı vermiyor.sırası geldikçe konuşuruz diyor ama kafam sürekli bu konuda..sitenizin yardımları sebebiyle emeği geçen herkese teşekkürler ve başarılar.hayırlı günler.
Old 28-06-2012, 15:19   #2
Av. Hatun Olguner

Aranızda düşmanlık varsa kaynana ve eltinizin beyanları inandırıcı bulunmayabilir. Ayrıca kaynana ve eltiniz yalan beyanda bulunurlarsa onları C Savcılığına şikayet edebilirsiniz. Zira yalan tanıklık yapmak suçtur.
Old 28-06-2012, 15:39   #3
kezzy

Alıntı:
Yazan ayşe1
...avukatım ayrı ev konusu ne sebeb olursa olsun bizim hakkımız diyor.. .
Sayın katılımcı;
Sorunuzda avukatınız olduğunu belirtmişsiniz. Dosyanıza ve konuya daha vakıf olan avukatınız, sadece burada yazdıklarınızdan öte bilgisi olmayan bizlerden daha sağlıklı ve doğru cevap verebilecektir. Hak kaybına uğramamak için her aşamada Avukatınızla birlikte hareket ediniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi