Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Patent ve Marka Vekilleri Derneği Eğitimleri

Yanıt
Old 02-09-2009, 17:07   #1
Av.Duygu Işık Behrem

Varsayılan Patent ve Marka Vekilleri Derneği Eğitimleri

PATENT VE MARKA VEKİLLİK SINAVLARI
HAZIRLIK EĞİTİMLERİ

2009 YILI VEKİLLİK SINAVI HAKKINDA BİLGİLER

-2009 yılı Vekillik Sınavlarının önümüzdeki Kasım ayında yapılacağı tahmin edilmektedir. Sınav tarihi ve diğer ayrıntışarın bugünlerde TPE internet sitesinde (www.tpe.gov.tr) yayınlanması beklenmektedir.
Sınava hazırlık ile ilgili olarak bilgiler aşağıdadır.
Sınava ilişkin Yönetmelik www.tpe.gov.tr sitesinde http://www.tpe.gov.tr/portal/duyurular/vekiller/patent_marka_vekil_sinav_yonetmelik.pdf adresinde; vekilliğe ilişkin diğer bilgiler de http://www.tpe.gov.tr/NewTPE/default2.jsp?sayfa=688 adresinde yer almaktadır.

Derneğimiz her sınav dönemi olduğu gibi bu yıl da sınava hazırlık eğitimleri verecektir. Eğitimler Eylül ayı sonu ve Ekim ayında Ankara ve İstanbul'da yapılmak üzere planlanmıştır. Bu illerin dışında (örneğin İzmir'de) yeterli katılım olması halinde eğitim programı açılabilecektir.

Sınava hazırlık için www.tpe.gov.tr sitesinde yer alan ulusal ve uluslararası mevzuat ile bu mevzuatın uygulanmasına ilişkin diğer dokümanlardan yararlanılabilir. Sınava ilişkin Yönetmelikte, soruların hangi konulardan oluşaağına ilişkin bilgiler yer almaktadır. Bu konuları kapsayan başka yayınlardan da yararlanılması gerekmektedir.

Derneğimizde önceki yıllara ait hazırlık kitabı mevcuttur. Ancak son 2 yıl içindeki mevzuat değişikliklerini içerecek güncellemeler henüz tamamlanmamıştır. Bu güncellemeler tamamlandıktan sonra satışa sunulacaktır. Kitabın Eylül ayında satışa sunulması planlanmıştır.

Konu ile ilgili diğer sorularınızı yk@pem.org.tr adresine mail ile bildirebilirsiniz.

Eğitim Tarihleri ve Yerleri :

·8-11 Ekim 2009 ANKARA

Ankara
MİDAS HOTEL
Adres : Tunus Caddesi No : 20 Kavaklıdere Ankara
Tel : 0312 424 01 10
www.hotelmidas.com
·22 -25 Ekim 2009 İZMİR (En az 30 katılım gerekmektedir)

İzmir :
EGE PALAS
Adres : Cumhuriyet Bulvarı No: 210 Alsancak - İzmir
Tel : 0232 463 90 90
www.egepalas.com.tr ·29 Ekim – 1 Kasım 2009 İSTANBUL

Son Başvuru Tarihi : 25 Eylül 2009

LARESPARK HOTEL
Topçu Caddesi No: 23 Taksim / İstanbul
Telefon :+ 90 212 313 51 00
Fax : +90 212 256 92 49

www.laresparktaksim.com
Hedef Katılımcılar :
· Patent ve Marka Vekilliği Sınavına Katılacak olanlar
· Mesleki deneyimlerini arttırmak isteyen Patent ve Marka Vekilleri
· Firmaların patent ve marka işlemlerinden sorumlu olarak çalışanlar

EĞİTMENLER ve EĞİTİM KONULARI:
1- Eğitimler PEM Başkanı ve TPE Kurucu Başkanı Uğur G. YALÇINER ile deneyimli patent ve marka vekilleri tarafından verilecektir.
2- Eğitim programı ekte yer almaktadır. Sınava yönelik sorular uygulamalı olarak tartışılacaktır.
Katılımcı Sayısı : Her ildeki Eğitimler 50 kişi ile sınırlıdır. Katılımcılara sertifika verilecektir.
Katılım Ücreti :Katılım ücreti Kişi başı KDV dahil 650.- TL
Katılım ücreti, 4 gün boyunca eğitim hizmetleri ve dokümanları ile çay, kahve, öğle yemeklerini kapsamaktadır.

Banka Hesap Bilgileri :
PATENT VE MARKA VEKİLLERİ DERNEĞİ
T. İş Bankası Ankara Kavaklıdere Şubesi
Şube Kodu : 4209 Hesap No : 819 114

Katılım için Ekteki Katılım Formunun doldurularak Dernek Merkezine faks, posta veya e-posta ile gönderilmesi gerekmektedir. Son Başvuru Tarihi olan 25 Eylül 2009 tarihinden sonraki başvurular katılımcı sayısına göre dikkate alınacaktır.

Ayrıntılı Bilgi için :
Ayşegül Seda İnal (Yönetim Kurulu Üyesi) Tel : 0533 633 78 75
Belgin SAĞDIÇ (Yönetim Kurulu Üyesi) Tel : 0532 351 12 13
Dernek Merkezi (Deniz Önsoy) Tel : 0312 466 02 45 veya 0539 952 50 76

Kaynak: www.pem.org.tr
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi