Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kızımın velayetini istiyorum, arabadan pay alır mıyım, eşyalarım

Konuyu Kilitleyin
Old 11-11-2010, 12:31   #1
Konuk

Varsayılan kızımın velayetini istiyorum, arabadan pay alır mıyım, eşyalarım

merhaba 9 yıllık evliyim ve 6 yaşında bir kız çocuğum var.bundan6 ay önce eşim tarafından darp edildim ve bütün eşyalarım eşim tarafından evden atıldı.bu süre içerisinde ben ve kızım kayın validemde kalıyorum.boşanmak için mahkemeye başvuracağım.haklarımı öğrenmek istiyorum.arabamız var fakat babasının üzerine ondan katılım payı alabilirmiyim.çünkü arabanın bir kısmını kredi çekerek ben ödedim ve ödemeye devam ediyorum ve hiç bir şekilde yararlanamıyorum.kızımın velayetinide almak istiyorum ona nafaka alabilirmiyim.eşyalarımın dışarı atildiğına dair elimde resimler var.nasıl bir yol izlemeliyim.kamu kuruluşunda çalışıyorum eşim ise özel sektörde.gelirim onunkinden fazla bunun için haklarım ve kayıplarım ne olur öğrenebilirmiyim şimdiden teşekkürler.
Old 11-11-2010, 19:55   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba 9 yıllık evliyim ve 6 yaşında bir kız çocuğum var.bundan6 ay önce eşim tarafından darp edildim ve bütün eşyalarım eşim tarafından evden atıldı.bu süre içerisinde ben ve kızım kayın validemde kalıyorum.boşanmak için mahkemeye başvuracağım.haklarımı öğrenmek istiyorum.arabamız var fakat babasının üzerine ondan katılım payı alabilirmiyim.çünkü arabanın bir kısmını kredi çekerek ben ödedim ve ödemeye devam ediyorum ve hiç bir şekilde yararlanamıyorum.kızımın velayetinide almak istiyorum ona nafaka alabilirmiyim.eşyalarımın dışarı atildiğına dair elimde resimler var.nasıl bir yol izlemeliyim.kamu kuruluşunda çalışıyorum eşim ise özel sektörde.gelirim onunkinden fazla bunun için haklarım ve kayıplarım ne olur öğrenebilirmiyim şimdiden teşekkürler.

1- Umarım darp raporunuz vardır. Ya da görgü tanığınız vardır. Böyle olursa müşterek çocuğun velayetinin size verilmesi kolaylaşacaktır.

2- Resimler, eşyaların evden atıldığına dair kanıt olabilir. Ama mülkiyetinin kime ait olduğuna kanıt olamaz. Onu ayrıca kanıtlamalısınız. Zati-kişisel- eşyalarınız da(giyim gibi) atıldıysa, boşanma davası için delildir.

3- Velayet size bırakılacak olursa,sizin eşinizden daha fazla gelirinizin olması bağlanacak nafaka miktarının az olmasında etken olacaktır.

4- Arabayı alırken, kredi çektiğinizi ifade ediyorsunuz. Ancak anlaşıldığı kadarıyla, otomobil kredisi değil; tüketici kredisidir. Neden otomobil kredisi değil? Neden sizin üzerinize değil? Bu soruların cevabı ile birlikte ve ayrıca aldığınız tüketici kredisinin gerçekten sözkonusu otomobil için alındığına dair kanıtlarınızla birlikte,

bir avukattan hukuki destek alırsanız hak kaybına uğramazsınız.
Old 11-11-2010, 22:26   #3
Konuk

cevabınız için teşekkür ederim.darp raporum yok fakat şahitlerim var.evet tüketici kredisi aldım çünkü kayın pederim sakat ötv siz alındı.ayrıca kredi kartımdan arabanın alındığ gün kaskosunun yapılmaı için eşim tarafından ödeme yapılmış kasko evrakları bende.evet giyim eşyalarım dahil herşeyim atılmış.bu arada kendim içinde yıpranma,küçük düşürülme,madur bırakılma konularında tazminat isteme hakkımda varmı.teşekkürler
Old 12-11-2010, 12:07   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
cevabınız için teşekkür ederim.darp raporum yok fakat şahitlerim var.evet tüketici kredisi aldım çünkü kayın pederim sakat ötv siz alındı.ayrıca kredi kartımdan arabanın alındığ gün kaskosunun yapılmaı için eşim tarafından ödeme yapılmış kasko evrakları bende.evet giyim eşyalarım dahil herşeyim atılmış.bu arada kendim içinde yıpranma,küçük düşürülme,madur bırakılma konularında tazminat isteme hakkımda varmı.teşekkürler

Boşanma davası ile birlikte maddi ve manevi tazminat talep etme haklarınız da bulunmaktadır. Kaskonun kredi kartınızdan ödenmesi de lehe kullanılabilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi