Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatma nedeniyle boşanma davası..

Konuyu Kilitleyin
Old 07-12-2009, 10:25   #1
Konuk

Varsayılan aldatma nedeniyle boşanma davası..

merhabalar.. 10 ağustos 2006 günü evlendik.. suan 22 aylık bir kızım var..eşimin beni aldattığını ilk önce 9 eylül 2008 yılında uzun araştırmalarım ve takiplerim sonucunda ortaya cıkardım.. yalanlar söyleyip beni kandırdı.. ben de ona inandım.. ve affettim.. daha sonra ki aldatmasını 6 eylül 2009 da tekrar aynı yöntemlerle ortaya cıkardım.. öğrendiğim gün evi terkettim ve evi boşalttık.. 4 aydır ayrıyız.. boşanmak için hala dava açmadım.. en kısa zamanda acacam..aldattığı kızı buldum ve msn den eşim adına konustum.. ve kayıtlarını aldım.. onunla iş yerinden tanıştığını, onunla bir ilişki yaşadığını yalanlar söyleyerek onunla hangi tarihlerde buluştuğunu kızın yazmasını sağladım..kzın ismini biliyorum.. eşimle aynı işyerinde calıştığı için ordan kzın adresini kim olduğunu bulabilirm.. eşim hala inkar ediyor onunla birlikte olmadığına dair.. suan üzerime olan bütün borçları ben ödüyorum.. ayrıca abimden bizim için çekmesini istediğimiz krediyi de ben ödüyorum..
sorum su?
Eşime karsı nasıl bir dava açabilirim..davamın içinde ne gibi taleplerde bulunabilirim... aldattığı kız içinde yuvamı dağıttı için tazminat davası acabilirmiyim.. zina davası acsam sonucunda kızımın onun üzerinden düşmesi için talepte bulunabilirmiyim..tüm haklarım nelerdir.. teşekkürler.
Old 07-12-2009, 16:22   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Eşinize karşı, zina ya da şiddetli geçimsizlik ya da her ikisine birden dayalı boşanma davası açabilirsiniz.

Bu dava içinde eşinizin evlilik birliğinin kendisine yüklediği sorumlulukları yerine getirmediği, sadatkatsizliğini ispatlamak durumundasınız.

Davanızın içinde, maddi ve manevi tazminat istemelrinde bulunabilirsiniz.

Yine kendiniz ve çocuğunuz için nafaka talebinde bulunabilir, çocuğunuzun velayetinin tarafınıza verilmesini talep edebilirsiniz. Bu nafakaların boşanma kararının kesinleşmesinden sonra da devamını isteyebilirsiniz.

Eşinizin kusurunu ispatta her tür delilden yararlanabilirsiniz. Telefon ayrıntıları, msn kayıtları, mesajlar, mektuplar, otel kayıtları, en yakın akrabalar dahil tanık beyanları..

Çocuğunuzun baba kaydını değiştirmek gibi bir şansınız yoktur.

Eşinizin ilişki kurduğu bayana karşı "evlilik birliğinizi yıktığı için" tazminat davası açamazsınız. Öte yandan uygulamada ve teoride oldukça tartışmalı olan, üçüncü kişiye dava açılabilmesi hususunu ve konu ile ilgili tartışmaları adresini verdiğimiz linkten de okuyabilirsiniz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=13067

Zinanın suç olmadığını da hatırlatalım.

Evlilik birliği içinde edinilmiş mal var ise, bunlar üzerinde tasfiye payı alacağınız mevcuttur.Ayrı bir dava ile talep edilirler. Boşanmanın sonuçlanmasını beklerler.

Daha fazlası için MUTLAKA bir avukat ile yüzyüze görüşmenizde yarar vardır.

Olayınızın ayrıntılı değerlendirmesi ve sağlıklı bir çözüm için bir meslektaşımızın fiili hukuki desteğini alınız.

Yoksul iseniz, bulunduğunuz yer il barosundan tarafınıza ücretsiz avukat tayın edilmesini isteme hakkınız da bulunmaktadır.

Saygı ile,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi