Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

kayıtlı olduğumuz baronun dışında başka bir ilde maaşlı olarak çalışma konusunda

Yanıt
Old 28-04-2007, 14:13   #1
av.aysil

Soru kayıtlı olduğumuz baronun dışında başka bir ilde maaşlı olarak çalışma konusunda

merhaba meslektaşlarım;
o kadar kafam karışık ki ne yapacağımı bilemiyorum.Öncelikle durumumu sizlere izah etmek istiyorum.
Ben stajımı Ankara Barosun'da 9 ay önce tamamladım ve evlendim.Evlendiğim için farklı bir ile taşınmak durumunda kaldım.Farklı bir ile taşınmamdan ve adaptasyon zorluğu yaşamamdan dolayı ruhsatım için ancak 9 ay sonra başvuruda bulundum ve gerekli işlemleri yerine getirerek ruhsatımı Ankara Barosundan aldım. Ancak hali hazırda bir bürom olmadığı ve bir avukatın yanında maaşlı olarak da çalışmadığım için "topluluk sigortası" ödememek adına kaydımı Ankara Barosundan sildirdim.Şuanda Balıkesir'de yaşıyorum ve burada 1 yıl kadar daha yaşadıktan sonra tayinimiz (eşimin görevi dolayısıyla) Ankara'ya ya da başka bir ile çıkacak.Bende bu nedenle naklimi buraya aldırmayı düşünmüyorum ve ayrıca çok kısa bir süre için burada yaşayacağımız için büro da açamıyorum. Ancak gerek mesleğimi icra etmek gerekse maddi olarak rahatlamak amacıyla burada maaşlı olarak çalışmak istiyorum. Çevremde konuştuğum bir keç meslektaşım kaydımın Ankara Barosun'da kalmak suretiyle burada da yani Balıkesir'de de maaşlı olarak çalışabileceğimi söylediler. Ancak bu durumun Ankara Barosu bakımından bi sorun teşkil edip etmeyeceği konusu kafamı çok karıştırıyor. Eğer ben tekrar kaydımı açtırırsam baroya maaşlı çalıştığım yazaneyi bildiremek durumundamıyım?ve bu darumda farklı bir ilde maaşlı çalışıyor olmam bi sorun teşkil eder mi?Etmezse nasıl bir yol izlemem gerekir? Lütfen bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden çok teşekkürler.saygılarımla...
Old 29-04-2007, 01:27   #2
gencerx07

malesef kayıtlı olduğunuz baronunu dışında işler alabilirsiniz ama bunu süreklilik haline getirmeniz halinde barodan kaydınız silineceği gibi disiplin soruşturmasına da maruz kalabilirsiniz... ama bunu çaktırmadan yapan tanıdığım çok avukatta var)) kolay gelsin
Old 29-04-2007, 18:29   #3
mdelen82

Ankara barosundan kaydını sildirmen kötü olmuş. baro levhasında ismin olsaydı fili olarak mesleğini icra edebilirdin(mevzuata aykırı tabi).Uygulamada bazı meslektaşlarım farklı bir baroda kayıtlı olsa da mesleklerini icra etmektedirler.Sonuç olarak levhadan ismini sildirip velaket alman sana sıkıntı yaratabilir.
Old 30-04-2007, 17:37   #4
av.aysil

Yok zaten eğer burada çalışabilseydim (yani yasal olarakda buna hakkım olsaydı) tekrar Ankara Barosu'na kaydımı yaptıracaktım.Ancak yasal olmayan bi şeyi yapmak mesleğimle uyuşmadığı kanaatindeyim ve dolayısıyla sanırım buraya nakilimi yaptırmak zorundayım.ilginize teşekkür ederim.
Old 30-04-2007, 20:24   #5
mdelen82

en iyisi naklini aldır.eşinin de tayininin çıkmasına 1 yıl varmış.hem nakil harçlarını bazı barolar artık almıyor..(izmir)kolay gelsin sana..

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi