Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Psikiyatristin yazdığı antidepresan ilaçlar sakat bıraktı

Yanıt
Old 21-12-2015, 16:25   #1
omuzları kırılmış konuk

Dikkat Psikiyatristin yazdığı antidepresan ilaçlar sakat bıraktı

İyi günler.

istanbul'da özel muayenehanesi olan bir psikiyatriste gidiyordum. son gidişimde bana reçete olarak 3 hap yazdı ve bu 3 hap hayatında hiç epilepsi nöbeti geçirmemiş şahsıma epilepsi nöbeti geçirtti.

bu epilepsi nöbeti sonucunda kendimi o kadar kasmışım ki 2 omzum birden kullanılamaz hale geldi. nöbet bittiğinde kollarımı kaldıramıyordum

sağ ve sol kollarımdan ayrı ayrı ameliyatlar oldum ve omuzlarıma vidalar takıldı.

doktorun bana verdiği 3 hap, günde 2 (kapatıldı) + 1 (kapatıldı)idi.

bu dozun hatalı bir doz olup olmadığını başka psikiyatristlere sorarak araştırdım. bana, bu dozun hayatında hiç epilepsi nöbeti geçirmemiş birine verilebilecek bir doz olduğunu ve epilepsi nöbetinin öngörülmeyeceğini söylediler.

fakat benim bu ilaçlar yüzünden geçirdiğim nöbet omuzlarımın sakatlanmasına sebep oldu. başkalarının bu ilaçları kaldırabiliyor olması, benim de bu ilaçları kaldırabileceğim anlamına gelmiyor. doktorun kendi eliyle yazdığı reçetedeki ilaçlar yüzünden sakat kaldım ben.

bu durumda dava açıp kazanma şansım yok mu? sizlerin buna benzer dava tecrübeleriniz vardır.

ayrıca şunu da belirtmem gerekiyor ki, zamanaşımı defisinden çekiniyorum. benim nöbet geçirdiğim tarih 30 mart 2014. ben en iyi hastanelerden birinde, (kapatıldı) hastanesinde 20.000 tl verip ameliyat olarak iyileşeceğimi, kollarımın eskisi gibi olacağını düşündüğüm için dava açmadım. sağlığıma kavuşayım, olayı unutalım dedim. AMA ameliyat olalı 1,5 yıl olmasına rağmen hâlâ kollarım eskisi gibi olmadı ve ben bu hasarın kalıcı olduğunu şimdi farkedebiliyorum.

az buçuk bilgimle, şikayet süresi faili ve "FİİLİ" öğrendikten sonraki 6 ay diye biliyorum. faili biliyordum da, kalıcı hasar bırakan fiili yeni öğrendim

ve bunu öğrendiğimden itibaren 6 ay geçmedi.

ve herhalde 2 yıllık süre de geçmedi.

bu davayı açarsam kazanma şansım var mı? neleri ispat etmem gerekiyor?
Old 22-12-2015, 12:03   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan omuzları kırılmış konuk
İyi günler.

istanbul'da özel muayenehanesi olan bir psikiyatriste gidiyordum. son gidişimde bana reçete olarak 3 hap yazdı ve bu 3 hap hayatında hiç epilepsi nöbeti geçirmemiş şahsıma epilepsi nöbeti geçirtti.

bu epilepsi nöbeti sonucunda kendimi o kadar kasmışım ki 2 omzum birden kullanılamaz hale geldi. nöbet bittiğinde kollarımı kaldıramıyordum

sağ ve sol kollarımdan ayrı ayrı ameliyatlar oldum ve omuzlarıma vidalar takıldı.

doktorun bana verdiği 3 hap, günde 2 (kapatıldı) + 1 (kapatıldı)idi.

bu dozun hatalı bir doz olup olmadığını başka psikiyatristlere sorarak araştırdım. bana, bu dozun hayatında hiç epilepsi nöbeti geçirmemiş birine verilebilecek bir doz olduğunu ve epilepsi nöbetinin öngörülmeyeceğini söylediler.

fakat benim bu ilaçlar yüzünden geçirdiğim nöbet omuzlarımın sakatlanmasına sebep oldu. başkalarının bu ilaçları kaldırabiliyor olması, benim de bu ilaçları kaldırabileceğim anlamına gelmiyor. doktorun kendi eliyle yazdığı reçetedeki ilaçlar yüzünden sakat kaldım ben.

bu durumda dava açıp kazanma şansım yok mu? sizlerin buna benzer dava tecrübeleriniz vardır.

ayrıca şunu da belirtmem gerekiyor ki, zamanaşımı defisinden çekiniyorum. benim nöbet geçirdiğim tarih 30 mart 2014. ben en iyi hastanelerden birinde, (kapatıldı) hastanesinde 20.000 tl verip ameliyat olarak iyileşeceğimi, kollarımın eskisi gibi olacağını düşündüğüm için dava açmadım. sağlığıma kavuşayım, olayı unutalım dedim. AMA ameliyat olalı 1,5 yıl olmasına rağmen hâlâ kollarım eskisi gibi olmadı ve ben bu hasarın kalıcı olduğunu şimdi farkedebiliyorum.

az buçuk bilgimle, şikayet süresi faili ve "FİİLİ" öğrendikten sonraki 6 ay diye biliyorum. faili biliyordum da, kalıcı hasar bırakan fiili yeni öğrendim

ve bunu öğrendiğimden itibaren 6 ay geçmedi.

ve herhalde 2 yıllık süre de geçmedi.

bu davayı açarsam kazanma şansım var mı? neleri ispat etmem gerekiyor?
------------------------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun.Yazdıklarınızdan ve verdiğiniz tarihlerden yola çıkarak şu anda dava açmanız için zaman aşımının söz konusu olmadığı anlaşılıyor.
Ancak elinizdeki tüm belgeler ile konusunda uzman bir hukukcudan destek almanız yararınıza olacaktır.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi