Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Bedavaci Müvekkillerden Nasıl Kurtulunur?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-07-2010, 14:31   #31
av.sahin67

Hemşeriniz ve meslektaşınız olarak kutlarım güzel çözüm
Alıntı:
Yazan Av.Tuğba Y.G.
Bir gün büromda otururken bir bey geldi,odamın kapısında durup "Danışma ücrete mi tabidir? "diye sordu.Ben de bir dosyaya gömülmüş,içinden çıkmaya çalışıyordum.
"Evet ücretlidir" dedim ve işime geri döndüm zaten halinden duruşundan kesinlikle ücret ödemeyeceği belliydi.
"Ücretli olmasaydı birşey soracaktım" dedi.
"Ama ücretli " dedim inatla ve tekrar işime döndüm.
"Şurda oturabilir miyim salonunuzda oturacak yer yok ayakta kaldım. " dedi.Gösterdiği yer benim odamda!
"Buyrun ayakta niye bekleyesiniz" dedim.Ve tekrar dosyamı incelemeye devam ettim,kafamı da iyice gömdüm ki muhatap olmayayım diye.Birden gözgöze geldik adamla kafasını yere doğru eğmiş benim görüş alanıma girerek "Sormayayım mı şimdi " demez mi!!!!!
"Tamam!! "dedim "Ama en ince ayrıntısına kadar anlatmanızı istiyorum olayı " dedim.Anlattı da anlattı,kaçırdığı yerleri döndü döndü tekrar anlattı.En son bitirdiğinde ;
"Ne yapmalıyız avukat hanım bu durumda ?"dedi.
"Bilmiyorum ki" dedim.Adamın suratını görmeliydiniz)
Berberde saç kestirirler 5 lira verirler,bizden bilgi alırlar,iki cümle söyledi ne var ki "derler!!
Old 27-07-2010, 19:16   #32
Av.Tuğba Göktepe

Sayın Nur Deniz hanım;
"Ya da sen anlatıver,nasılsa sana cevap verirler" cümlenize çok güldüm.
Bu nasıl bir mantıktır,nasıl ince düşüncedir ? )
Bu kıvrak zeka neden hep kurnazlığa harcanır ? )
Old 06-08-2010, 14:00   #33
ALİ RIZA KARABUĞA

Varsayılan vicdan

Avukatlığın vicdan ile alakası yoktur. Müvekkil gelir önce derdini anlatır bedelini söylerim eğer öderse çaresini yine de söylemem kendim yaparım söyleyerek ona çözüm yolunu göstermem.
Hazır aklıma gelmişken avukat ankesörlü telefon gibi olmalı jetonu at çevir sesi gelsin.saygılarımla
Old 09-08-2010, 18:38   #34
BOZDOGAN

Bir doktorluk bir avukatlık. En güzeli ben bakmıyorum bu işlere. Hele gençseniz kendinizi kanıtlama çabanızı kullanıp sizden afedersiniz ama beleş hukuki mütala almak isteyen kişi çok olur. Eğer karşınızdaki hukukçu değilse ukalalık bile olsa şunu söyleyin "Hukuk mu okudunuz?" bu birinci aşamada yetecektir. İkinci aşamada sorduğu sorunun alanınıza girmediğini söyleyin. Ve iyi bildiğiniz bir alanda arapça iki söz parçalayın. "İhkak-ı haktan istinkaf" misal. Sonra sorun ortadan kalkacaktır. Ve en önemlisi herşeyi bilmek zorunda değiliz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi