Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Toles

Yanıt
Old 21-09-2007, 04:47   #1
Av. Ayşegül Yılmaz

Varsayılan Toles

Merhaba, Toles'le ilgili bilgisi olan var mı? Türkiye'de bu sınav çok geçerli midir yoksa gerek yok mudur? Toefl gibi bir geçerlilik süresi var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.
Old 02-12-2009, 11:55   #2
pia

TOLES sınavı Türkiye'de herkesin bildiği bi sınav değil ama yabancı müvekkil ağırlığı olan bürolar soruyor, eğer siz de bu tarz bir yerde çalışmak isterseniz, almanızı tavsiye ederim.
Ben geçen Mayıs ayında girdim sınava, gerçekten çok zor bir sınav, çok çalışmayı, kelime ezberlemeyi göze almalısınız.
Sınavın geçerlilik süresi ne kadar bilmiyorum ama belli bir süreyle sınırlı tutulduğunu düşünüyorum. Çünkü bu bilgiler zamanla unutuluyor, sınav anındaki bilgi düzeyi aynı kalmıyor ne yazık ki.
Sormak istediğiniz başka bir şey varsa yardımcı olabilirim.

Hoşçakalın.
Old 11-12-2009, 14:57   #3
Murat Çağlar

Türkiye'de bu sınavın pek bir bilinirliği yok.. Yabancı firmaların avukatlığını yapan bürolara TOEFL skorunuz ile başvurmanız yeterli. Tabiki, iş görüşmesinde ingilizce konuşmanız da gerekebilecektir. Ben uzub süre bu bürolarda çalıştım ama hiçbir zaman TOLES'ten sorulmadım.. TOEFL skorum ve ingilizce konuşma becerim yeterli oldu. Başarılar dilerim.
Old 14-11-2012, 18:55   #4
Av.Yasin Z

Benim toles belgem var.2012 nisanında aldım fakat Tokat ilinde için pek gerek olmadığı söyleniyor. boşuna almış oldum.halbuki yabancı dil için o kadar emek sarf etmişken şimdi bu şekilde körelmesi için diğer odada bırakıp üstünü kilitlemek canımı sıkıyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03362298 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.