Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

maddi ve manevi tazminat isteyebilir miyim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-03-2013, 22:18   #1
Konuk

Varsayılan maddi ve manevi tazminat isteyebilir miyim?

merhabalar ben evimi terkedip geldim ve çocuğumu göstermyorum bu konuda son derece haklı oldğumu düşünüyorum. çünkü kızım 2.5 yaşaında birgün bakmadı elinden tutup birgün oynamadı sayısız iftiralar atıyor bana ayrıca defalarca aldattı beni. küfür hakaret gördüm sürekli babası tarafından bile küfür duydumm benim haklarım neler kapıma geliyor, komşularım bile bağırıyor. ve nasıl bi insan olduğunu herkes biliyor ve adım gibi eminimki kimse şahitlik yapamaz evlilik danışmanına götürdüm dövdü aile hekimimizi dövdü ve ayrıca daha önce işlediği suçtan dolayı 10 ay hapis cezası çıktı aftan yararlandı daha birsürü şeyler ve ben bankacılık üzerine meslek yüksek okulu bitirdim bebeğimi alabilirmi benden ona vermek istemiyorum çünkü psikolojisi bozuk bi insan babasını bile dövüyor ama kanıtlayamki kimse konuşmaz korkarlar eşimden. bütün bunlara karşılık ne gibi haklarım olabilir. ben aslında nafaka falan istemeyecekdim ve kendisi babamın işyerine gidip hakaret edip .şahısların yanında onur kırıcı davrandığı ve para koparmaya çalışan diye haraket etmesinden dolayı herşeyi yapmak istyorum ne gibi haklarım var yardımcı olun lütfen amacım onun parasını koparmak değil sadece 4sene çekdiklerimin bedeli olarak ödetmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim... iyi günler...
Old 07-03-2013, 14:48   #2
üye7160

Sayın Konuk;
- Eşinizin size karşı gösterdiği şiddet sebebi ile Savcılığa suç duyurusunda bulunabilir,koruma kararı aldırabilirsiniz.
- Eşiniz aleyhine boşanma davası açabilir,Maddi ve manevi zararlarınız için tazminat ile kendiniz ve çocuğunuz için nafaka da talep edebilirsiniz.
- Çocukların velayeti düzenlenirken,mahkemelerce çocuğun yararı gözetilir.Yaş itibari ile anne bakımına muhtaç çocuğun velayeti genellikle anneye verilir.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04074597 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.