Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma protokolünün infazı / altınlar?

Konuyu Kilitleyin
Old 01-12-2012, 00:40   #1
Konuk

Varsayılan boşanma

ben boşandım ama boşanma henüz kesinleşmedi gerekçeli kararı karsı taraf henüz almamış ben aldım...kesinleşmesini bekliyorum bir an önce kurtulmak için ve karşı tarafı anlaşmalı boşanmaya razı etmek için bişey istemeden boşandım protokol hazırlayarak.. ama şimdi öğrendim ki protokolde altınlar ile ilgili bir madde yoktu ben altınlarla ilgili dava açabilir miyim bozdurup araba almıştık altınları ... böyle bir dava açma hakkım var mı varsa tamamen boşanma bittikten sonra mı açmalıyım bu davayı...bu arada protokolde yapılması gerekenleride henüz yapmadı bende kendisiyle görüşmüyorum karara bağlanan bana vermesi gereken bir miktar para var benimde ona vermem gereken birkaç şey var bunların alışverişi nasıl olmalı kendisiyle hiçbir şekilde görüşülemiyor... parayı vermekten kaçıyor sanırım ne yapabilirim...
Old 01-12-2012, 14:51   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

1-Onanan protokolde altınlara ilişkin bir düzenleme yoksa,altınların aynen iadesine veya bedelinin faizi ile tarafınıza ödenmesi için bağımsız bir dava açabilirsiniz.Bu davanın açılması için boşanmanın kesinleşmesi gerekmez.

Bu davada altınlarınızın iade edilmek üzere eşiniz tarafından alındığını kanıtlamanız gerekir.Bağışlama yapılmamış olmalıdır.

2-Boşanma kararında yer alan alacaklarınızı boşanmanın kesinleşmesinden sonra icra takibi ile isteyebilirsiniz.
Old 01-12-2012, 19:07   #3
Konuk

altınların ödenmek üzere bozdurulduğunun kanıtlanması nasıl yapılır sözel ifadeler kullanılmıştı...Bununla ilgili ne yapabilirim..
bide protokolde bugün ve bugünden sonra maddi manevi tazminat istenmiycek ibaresi var bu altınlarla ilgili açılabilecek bir davaya engel teşkil eder mi?
Old 07-12-2012, 16:54   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Altınların eşiniz tarafından bozdurulduğunu tanık dahil her tür delille ispatlayabilirsiniz. Eşinizin kabulü de olabilir.

Maddi manevi tazminat istenmeyecek genel ifadesi altınlarla ilgili talebinizi içermez.

Ancak yine de en sağlıklısı protokolün bütün halinde bir avukat tarafından doğrudan değerlendirilmesidir.

Kahdem adına teşekkür ederiz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi