Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Katkı payı davasındaki devam eden evimin üzerine eski kocam yeni eşine senet imzalayıp evi ipoteklettirmesi

Konuyu Kilitleyin
Old 18-10-2020, 20:08   #1
Konuk35

Varsayılan Katkı payı davasındaki devam eden evimin üzerine eski kocam yeni eşine senet imzalayıp evi ipoteklettirmesi

Katkı payı davası açmamla eş zamanlı olarak eski eşim yeni karısına yüklü miktarda senet imzalayıp davaya konu olan çocuklarımla halen yaşadiğim evi teminat göstermiş.Oturduğumuz bu evi yeni karısı kendi üstüne istiyormuş..Kanunen bu mümkün mü 30 yıllık evliliğimin emeği evi 1 yıllık karıma yapacağim o böyle istiyor senet imzalattı bana evi istiyor diyor eski eşim...
1_ Bu formalite borç senetiyle evimden etmesi mümkün mü ?
2_Kanunen suç sayılır mı bu senet
Bana yardim edin değerli avukatlarimiz bi akıl verin sorularima cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim
Old 19-10-2020, 15:15   #2
Av. Hatun Olguner

Katılma alacağı davası açmış olmalısınız....

Olmayan bir borç için senet düzenleyip icra takibine konu yapmak kamu kurumu olan icra dairesini aracı kılarak dolandırıcılık yapma suçunu oluşturur.... eski eşinizi ve yeni eşini savcılığa şikayet edebilirsiniz...tanımlarınız varsa danışıklı senet ve icra takibi olduğuna dair dilekçenize tanık isim ve adreslerini de yazın..

Denedin muvazaalı yani danışıklı olduğunu ispat ederseniz...ceza alırlar....

Senette taraf olmadığınız için icra takibine müdahale imkanınız yoktur....evin tapu kaydında tedbir kararı olsa bile ev icrada satılabilir...
Old 20-10-2020, 06:10   #3
Konuk35

Varsayılan Tek ispatım telefon görüşmesi

Değerli avukatım tek ispatım sesli telefon görüşmemizin kaydı...Konuşmayı kayıt etmiştim.TANIK VEYA BAŞKA BİR BELGEM YOKKEN HAKLİLİĞİMİ İSPAT EDEBİLİR MİYİM
Old 30-10-2020, 09:40   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Karşı tarafın izni olmaksızın konuşmaların kaydı elbette suçtur. Fakat başka türlü kanıtlama olanağı olmadığı hallerde bu eylem hukuka uygunluk olarak da kabul edilebilmektedir.

Bu konuda Mahkeme değerlendirme yaparak kaydın hukuka uygun delil olarak kabul edilip edilmeyeceğine karar verecektir.

Her aşamada bir avukattan destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi