Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ne yapabilirim?

Konuyu Kilitleyin
Old 06-01-2009, 20:38   #1
Konuk

Mutsuz

merhaba ben 9 yıllık evli bi bayanım 9 yaşında kızım var ve ben eşimle sürekli kavga ediyoruz anlaşamıyoruz ve defalarca aldattı ziyent eşyalarımı sattı bi ara calışıyordum o andada yaptıgım ziynet eşyalarımı aldı evimiz kira eşimin herhangi bi mal varlıgı yok bi 2 evleri var ama tapsusu yok ve ben ne yapabilirim eş arasında olan yakınlaşma uzun zamandan beri yok ne yapabilirim lütfen bi bilgi verin bana
Old 07-01-2009, 00:11   #2
caner87

Bulunduğunuz şehrin barosuna ya da adliyesine gidin adli yardım merkezinden ücretsiz avukat isteyin.Sizden bazı belgeler isteyecekler.Muhtarlıktan fakirlik belgesi gibi ,üzerinize kayıtlı herhangi bir taşınmazın olmaması gibi.Onları adli yardım merkezinden öğrenir tedarik edersiniz zaten kolay belgeler, önemli olan çalışmıyor ve durumunuzun kötü olması.Muhtemelen 15 gün içinde size olumlu olumsuz bir cevap verirler.
Siz de duruma göre ayrılık kararı ya da boşanma istiyor iseniz boşanma, nafaka,tazminat gibi taleplerde avukatınız vasıtası ile talep edersiniz.
Şartlarınızı zorlarsanız ve daha hızlı bir şekilde dava açmak isterseniz kendiniz de bir avukat bulabilirsiniz ancak avukata ödeyeceğiniz belli bir ücret olacaktır.
Adli yardım talebinde bulunun derim.
Old 07-01-2009, 18:01   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Ne yapmak istediğinizi açıklayabilirseniz bu yönde bilgi vermek mümkün olacaktır.

Eşinize karşı bir dava mı açmak istiyorsunuz? Hangi konuda?
Old 07-01-2009, 18:26   #4
Konuk

evet dava acmak istiyorum boşanmak için ama maddi imkanım yok ayrıca benden aldıgı ziynet eşyalarımın geri bana ödenmesini istiyorum
Old 07-01-2009, 21:16   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk;

Şiddetli geçimsizlik nedenine dayalı boşanma davası açabilirsiniz.

Bu dava içinde,evlilik birilğinin kendisine yükledği görevleri yapmayan eşinizin KUSURLU olduğunu ispatlamak durumundasınız.

En yakın akrabalarınızı, komşularınızı tanık olarak dinletebilirsiniz.

Davanın içinde, nafaka, maddi ve manevi tazminat taleplerinde bulunulabilir.

Halen oturmakta olduğunuz evin ve ev eşyalarının sizin ve çocuğunuzun kullanımına özgülenmesi aile mahkemesi yargıcından talep edilebilir. Yine çocuğunzun velayeti de talep edilir.

Eşinizin gerçek mal varlığını ve gelirini de dava içinde,kanıtlamanız gerekecektir. Bunun için mahkemeden gerekli araştırmaların gerekli yerlerden yapılması talep edilir. Tanık dahil yine her tür delilden yararlanılır.

Ziynet eşyalarınız için ise ayrıca bir dava açma hakkına sahipsiniz.Satıldığını belirttiğinize göre bedellerini talep edebilirsiniz.

Bizler buradan sizi ancak aydınlatabiliriz, davanızı açmamız, yönlendirmemiz ve sonuçlandırmamız mümkün değildir.

Sayın Katılımcı;

Boşanma ve ziynet eşyaları ile ilgili davalarınızın açılması ve takibi esnasında mutlaka DOĞRUDAN DOĞRUYA bir avukat desteğinden yararlanınız.

Hak kaybına uğramamanız için, boş yere zaman,emek ve masraf sarfetmemeniz için AVUKAT ile yol alınız.

Yoksul iseniz, bulunduğunuz yer il barosundan tarafınıza avukat tayin edilmesini isteyiniz.Bu hizmet ücretsizdir.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi