Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Sucüstü

Old 15-06-2003, 02:43   #1
aeren4

Varsayılan Sucüstü

Merhaba ,Türk Hukuk Sitesi Dostları.Sucüstü durumu nedir ? aşağıda anlatacağım ve başımdan gecen olayın sucüstü olup olmadığı konusunda tartışma yaratmak ve sucüstü konusunu sizlerin görüşleri doğrultusunda öğrenmek istiyorum.Kamu görevlisi olarak vatandaştan 10.000.000 TL.(onmilyon)alıyorum ve karşılığında 10.000.000 TL (onmilyon)lık yasal makbuz veriyorum.Aradan birbucuk saat geciyor,bu zaman zarfı içerisinde söz konusu kişinin talebini karşılıyor ve daire amiri olarak talep edilen işe imza koyarak vatandaşın işini bitiriyorum.Vatandaşın işi belirttiğim zaman içerisinde bitiyor vatandaş dairemi terk ettikten sonra polisler odamı basıyor ve söz konusu para üzerimde çıkıyor.Polisler bana "bu para savcılıkca seri numarası alınmış olan paradır,bu paranın sende ne işi var,sen vatandaştan rüşvet alıyorsun"deyip beni tutukladılar.Şahsımın,gerek poliste ve gerekse savcılıkta ve hatta mahkemede verdiğim ifade aynen "kişi bana bahse konu parayı verdiğinde vede makamımı terk ettiğinde polisler makamıma gelip seri numarası alınmış parayı bulduklarında benim üzerimde nasıl ki seri numarası alınmış bahse konu para çıktıysa O kişide dairede olsaydı O nunda üzerinde 10.000.000TL lık makbuz cıkacaktı ,aradan birbucuk saat gecti ve beni sucluyan kişi ortada yok"dedim,fakat sucüstü tutanağı dahi düzenlenmeden tutuklandım.Saygıdeğer,Tütk Hukuk Sitesi Dostları,anlatmış olduğum olayın sucüstü durumu olup olmadığı hususundaki değerli görüşlerinizi beklerim.Saygılar.
Old 16-06-2003, 00:56   #2
A.Turan

Sayın aeren, öncelikle bu para makbuz karşılığı alındıysa sizin cebinizde neden duruyor anlamadım. Zira yazınızda üzerimde bulundu diyorsunuz. Eğer kasanızda ise bunu makbuz karşılığı aldığınız para olarak savunma yapmışssınızdır zaten ve bu bellidir. Bir olayın suç üstü olması için suçun işlerdiği anda veya suç işlendikten hemen sonra sanığın yakalanması gerekir. Sizin anlattığınız olay suçüstüdür. (tabi suç ise.) saygılarımla
Old 16-06-2003, 00:58   #3
Armağan Konyalı

Sayın aeren4,

Kesmiş olduğunuz makbuzun koçanındaki makbuz nüshası sizin kanıtınızdı. Bu kanıtı neden göstermediğinizi anlayamadım.

Meraklarımla

Bir Dost
Old 16-06-2003, 11:06   #4
aeren4

Sayın Turan, öncelikle konumla ilgilendiğinizden dolayı teşekkür ederim.Üzerimde çıkan para her nekadar 10.000.000 TL olarak belirtmiş isemde,aslında cebimden çıkan para 10.000.000 TL değil 220.000.000TL dir bu paranın tamamı kesilmiş olan makbuzların karşılığıdır.10.000.000TL ise,220.000.000TL nın içinden çıkan ve seri numarası alınan paradır.söz konusu paranın tamamının üzerimde bulunmasının nedeni ise,aybaşı olması nedeniyle ilgililere teslim edeceğimden dolayıdır.Kaldıkı, kasa sistemimiz olmadığı için parayı ister cebimizde ister cekmecede tutmak hakkımızda vardır.Saygılarımla.
Old 16-06-2003, 11:17   #5
aeren4

Sayın Bir Dost !,
Öncelikle konumla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Kesmiş olduğum makbuzun kocanını hernekar ilgililere gösteriyorsam isede,haklı olarak kabul etmemektedirler. Çünkü,
makbuz kocanın da isim ve kime verildiğine dair herhangi bir sütun bulunmamaktadır.Aynı,sinema bileti görünümünde bir makbuzdu. Saygılarımla.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi