Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çocuksuz . evlilikte anlaşamıyoruz.

Konuyu Kilitleyin
Old 14-06-2013, 14:18   #1
Konuk:Neslihan Yanık

Varsayılan Çocuksuz . evlilikte anlaşamıyoruz.

Merhabalar
ben eşimle 3 yıldır evliyim,benim ikinci evliliğim.
İlk eşimi kanserden kaybettim çocuk yoktu ve maaş bağlanmıştı.Şu andaki eşim eşinden ayrıldı ve 2 çocuğuvar yetişkin nafaka ödüyor.
Biz evlenirken herhangi bir anlaşma imzalamadık,ben yeni işyeri açtım ve gelir konusunda sıkıntılarım var ilk açarken eşim bana destek çıktı fakat şuan kendi işlerinin iyi olmadığını öne sürerek benden desteğini çekti.Bağkurve vergi borçlarım var.Benim işyerimi açmamdan sonra psikolojik baskısını çoğaltmaya başladı 2/3 ayda bir patlamalar yaşıyarak üstüme yürüyerek hakaretler ediyor .birkaçgün sonra hiç bir şey yokmuş gibi davranıyor. Ben artık dayanamıyorum ve boşanmaya karar verdim.
eger boşanma davası açarsam(Boşanmadüşünceme karşı çıkacaktır şiddet olabilir)
ne kadar sürer,boşanma halinde eski maaş bağlanırmı ne kadar sürer,çocuk yok bu evlilikten kendisi esnaf kuyumcu.aynı zamanda kuyumcu.Bağkurdan emekli üzeride satılık olan bir ev var ve arabası var.Benim herhangi gayrimenkulüm yok.haklarım nedir.?
aile danışmanına gitmeyide kabul etmiyor...

cevap verirseniz çok sevinirim ..

Teşekkürler iyi çalışmalar..
Old 17-06-2013, 23:43   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı;
1-Sigortalının dul eşi evlenirse aylığı kesilir. Aylığın kesilmesine yol açan evlenme son bulunca aylık yeniden bağlanır.

2-Eşinizin adına kayıtlı mal varlığı evlenmeden önce edinilmiş ise kişisel mal sayılır ve mal rejimi hesaplamasında dikkate alınmaz.Bu malların geliri ile ayrıca bir mal veya tasarruf edilmiş ise bu miktar edinilmiş mallara katılma alacağı davasına konu edilebilir.

3-Eşinizin mal varlığı nafaka ve tazminat tayin edilecekse miktarda dikkate alınacaktır.

4-Dava açtığınızda malı zorluklarınızı dilekçenizde açıklamanız dava süresince geçerli olmak üzere tedbir nafakası talebinizin değerlendirilmesinde yardımcı olacaktır.

5-Boşanma davasında kusur durumuna göre tazminat talebi de düşünülmelidir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi