Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

adalet teşkilatının vakfı

Yanıt
Old 16-06-2007, 16:42   #1
nail keçeli

Varsayılan adalet teşkilatının vakfı

istanbul'daki avukatların önemli bir sorunlarından biri de adalet teşkilatı vs vs vakfıyla ilgili bence. kadıköy üsküdar ya da başka bir adliyede bakıyorum adliyenin önünde sıra sıra bu vakfın araçları park etmiş. kadıköy de durumu adliyenin savcısına söyledim, ben bilmem başsavcı bilir dedi. hadi bakalım ne olacak ben de bu arabaların yanına park ediyorum dedim, hem ceza kestiler hem de savcıyla ve polislerle kavga etmek zorunda kaldım. bu vakıf bir özel hukuk tüzel kişisi, yani benimle eşit durumda. hatta avukat olduğum için, adliyedeki otopark bakımından ben daha öncelikli hissediyorum kendimi. bu kanunsuzluğu bizzat savcılar yapıyor, yani hukuk adamları. feci bir durum.
yine bu vakfın bir diğer kanun tanınmazlığı ve tabiri caizse haraç kesen durumu şu, hacizlere ille de onlarla gidiliyor, benim arabam arabam olsa dahi, çok kısa mesafelere bile astronomik paralar alıyorlar. Bu vakfın da bu uygulamaya izin ya da karar verenlerin de ahlaklı ve hukuk zemininde davranmadıklarını düşünüyorum.
Tabi tüm bunlara sevgili Baro'muz hiçbir karşı duruş sergilememektedir.

Saygılarımla
Nail Keçeli
Old 17-06-2007, 00:19   #3
Heybe Hukuk

Sayın meslektaşım;

Ben de sizinle aynı fikirdeyim. İzmir'de de durum çok farklı değil. Kendi aracım olduğu halde ve memurla yalnız çıktığımız hacizlerde dahi bu araçlarla çıkmaya zorlanıyoruz. Bazı memurların anlaşmalı taksilerini tenzi ediyorum tabi ki..

Şimdi, bu uygulamaya karşı bir eylem başlatsak?...
Old 17-06-2007, 19:30   #4
salimengin

Varsayılan Vakıf Arabaları

Vakıf arabalarının almış olduğu astronomik rakamlara ben de çok şahit oldum.
Düşünebiliyor musunuz; 10-15 dosya için 500 ytl alabildiklerini.Yahu ülkenin bir ucundan diğer ucuna kadar gitseniz bile arabanız bu kadar benzin yakmaz...Tamam vakfın da para kazanması gerekiyor ama bu kadar da değil.Üstelik kamyondan bozma olduğu söylenen bu araçlarla hacze çıkanlar bilir ki işinizi bitirene kadar içiniz dışınıza çıkıyor.Ayrıca şoförlerin hemen hemen hepsinin Rize-Çayeli'li olmasının hikmetini bilen var mı acaba?
Old 17-06-2007, 20:25   #5
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Başlatamazsınız Sayın Yeliz, Aksi takdirde icra memuru hatta tüm icra dairesi işi yavaşlatır. Bu çarkı tek başınıza kırmaya çalışırsanız dişlileri arasında ezilirsiniz. Toplu hareket lazım. O zaman çark tamamen yok olur.

Saygılar.
Old 18-06-2007, 00:02   #6
Heybe Hukuk

Sayın Osmaniye;

Tek başıma değişimi başlatma gücümün, bu şartlar altında olmadığının farkındayım. Kastettiğim, toplu bir eylemdi.. Bizler yapamazsak; kim yapacak?
Old 18-06-2007, 09:15   #7
Av_Ece Altunay Önal

hakikaten bu ATGV araçlarının şöförleri neden hep Karadenizli??Demek ki sadece benim gözüme batan bir durum değilmiş...
Old 18-06-2007, 10:27   #8
ecesaka

Benim merak ettiğim, İstanbul'da adliyeler tek bir noktada toplandığında, bu icra dairelerini de kapsayacak mı? Eğer icra daireleri de tek noktada toplanırsa, hacize çıktığımızda kaybedeceğimiz süre ne olacak ve daha da önemlisi araba tutarı ne kadar olacak? Geçen sene Gaziosmanpaşa'dan hacize çıktığımda, tarifede "köy" olarak geçen 2 yer vardı... Şu an için hatırlayamıyorum isimlerini ancak bir tanesi için 80YTL, diğeri için 130YTL araba ücreti tayin edilmişti... Bir de düşünün bütün adliyeler icra dairelerini de kapsayacak şekilde Bakırköy'de toplanırsa başımıza gelecekleri... Sanırım hepimiz ATGV için çalışıyor olacağız
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi