Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

karşılıksız çek şikayetinde sanık şirket-yetkili durumu

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-03-2011, 13:41   #1
Av.Damla Gül

Varsayılan karşılıksız çek şikayetinde sanık şirket-yetkili durumu

Merhaba,
Karşılıksız çek şikayetinde bulunurken sanık şirket olduğu için sadece şirketin adını yazmıştım ancak birkaç meslektaşım şirket ve yetkilisini de yazmam gerektiğini yetkilisini bilmesem dahi şirket yetkilisi demem gerektiğini bazı mahkemelerin bu konuda sorun çıkardıklarını söylediler. Bende bu durumu sizinle paylaşmak istedim. Aslında çok basit bir sorun ama kafam karıştı. Sanık olarak sadece .....LTD. ŞTİ. yazmış olmam yanlış mı yapabileceğim herhangi birşey var mı? şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Old 01-03-2011, 14:05   #2
alpercelep

Ben bir sorun doğuracağı kanaatinde değilim zaten sizin şikayet dilekçesine kimin ismini yazdığınızın da bu gibi durumda önemi yok ticaret sicilinden savcılık soruyor.Cümle eksikliğinin bu duruma etkisi varsa yani ortada kanunların suç saydığı eylemi yok ediyorsa vay halimize.Problem yapan hakim hangi kanunları okuyor söylesin bizde bakalım arada
Old 01-03-2011, 17:12   #3
Levent Cirit

Görev yaptığım yerde biz de sadece şirket adını yazıyoruz (zira hangi yetkilinin imzayı attığını tespit etmemiz mümkün olmuyor), savcılık re'sen yetkiliyi tespit ederek şüpheli olarak gerekli işlemleri yapıyor. Ben de sorun olmayacağı kanaatindeyim.
Old 01-03-2011, 22:20   #4
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Damla Gül
Merhaba,
Karşılıksız çek şikayetinde bulunurken sanık şirket olduğu için sadece şirketin adını yazmıştım ancak birkaç meslektaşım şirket ve yetkilisini de yazmam gerektiğini yetkilisini bilmesem dahi şirket yetkilisi demem gerektiğini bazı mahkemelerin bu konuda sorun çıkardıklarını söylediler. Bende bu durumu sizinle paylaşmak istedim. Aslında çok basit bir sorun ama kafam karıştı. Sanık olarak sadece .....LTD. ŞTİ. yazmış olmam yanlış mı yapabileceğim herhangi birşey var mı? şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Sn Av.Damla Gül,

Sizin karşılıksız çek suçunu, karşılıksız kalan çek yaprağına ilişkin bilgileri ve şikayet iradenizi bildirmeniz kafidir.

Yasa zaten sorumluluğun kime terettüp edeceğini re'sen tanzim etmiştir. İçiniz rahat olsun derim.

Saygılar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi