Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Kullanımı Püf Noktaları Sitemizin ve Forumumuzun Kullanımına Dair Püf noktaları ve Yardım Konuları

Forum Mesajlarında Alıntı Nasıl Yapılır?

Yanıt
Old 20-02-2008, 16:51   #91
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Rahşan AYDIN
Bakalım oldu mu?

Öğrenmişsiniz. Ama aceleyle ismin tamamını yazmamışsınız.

Saygılarımla
Old 20-02-2008, 16:58   #92
Av. Rahşan KÜPELİ

Teşekkürler. Alıntı yapabilecek olmanın heyecanıyla olmuş sanırım.

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Öğrenmişsiniz. Ama aceleyle ismin tamamını yazmamışsınız.

Peki Şimdi Olmuş mu?
Old 20-02-2008, 18:04   #93
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Rahşan AYDIN
Teşekkürler. Alıntı yapabilecek olmanın heyecanıyla olmuş sanırım.

Peki Şimdi Olmuş mu?

Süper olmuş.
Old 29-06-2008, 10:37   #95
ilkzerya

Alıntı:
bakalım olacakmı?
ilkdefa deniyorum umarım yapabilirim.
Old 05-08-2008, 20:22   #96
Av.Emin

Alıntı:
Yazan ilkzerya
ilkdefa deniyorum umarım yapabilirim.

Bakalım olacak mı ?
Old 06-08-2008, 06:37   #97
Armağan Konyalı

Sayın Stj.Av.Emin

Alıntınız eksiksiz ve başarılı olmuş. Kutlarım. Lakin mesajınızdaki imla hatalarını düzeltmelisiniz. Bunun için MESAJINIZ DÜZENLEYİN/SİLİN seçeneğini kullanabililirsiniz.

Saygılarımla
Old 06-08-2008, 06:47   #98
Av.Emin

Varsayılan Sayın Av. Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Lakin mesajınızdaki imla hatalarını düzeltmelisiniz.

Bir önceki mesajımı tekrar incelemenizi rica ederim.Sanırım imla kurallarına uygun hale gelmiştir.Nezaketiniz ve alakanız için teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Old 06-08-2008, 10:22   #99
Armağan Konyalı

Sayın Stj.Av.Emin

Bir önceki mesajınızı incelediğimde eleştirecek bir yan bulamadım. Artık site yazışma tekniğine bütünüyle hakim olduğunuz için kutlarım.

Nice başarılar. Saygılarımla
Old 06-08-2008, 10:50   #100
Armağan Konyalı

Umutsuzluğa Kapılan Sayın Üyelerimiz:

Şimdiye kadar yapamamış olmanız şimdi yapamayacağınızı göstermez.

Alıntı yapmak için işlemlerden sonraki ekranınızdaki görüntü:
[ QUOTE] Nice başarılar. Saygılarımla [ /QUOTE ]

YAZAN'ı da eklemek için, birinci parantezin içine QUOTE sözcüğünün sonuna = işaretini koyarak yazanın adını yazınız. Bu işlemden sonraki ekranınızdaki görüntü:
[ QUOTE =Av.Armağan Konyalı ] Nice başarılar. Saygılarımla [ / QUOTE ]

Ve mesajınızı bu haliyle gönderdiğinizde ortaya çıkacak sonuç:
Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Nice başarılar. Saygılarımla
Old 06-08-2008, 11:53   #101
Av.Nilay TOPRAK

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Şimdiye kadar yapamamış olmanız şimdi yapamayacağınızı göstermez.

Eminim bu defa da olmadı...
Old 06-08-2008, 12:57   #102
Armağan Konyalı

Sayın Av.Nilay Toprak

Şimdi yapabilmeniz sonra da hep yapabileceğinizi gösterir.

Kutlarım. Saygılarımla
Old 06-08-2008, 13:01   #103
Av.Nilay TOPRAK

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Sayenizde Armağan bey...
Old 21-08-2008, 15:38   #104
Av. Şerife Duz

Merhabalar... Benim sorunum alıntı yapmak değil ama yeni konu açmayı beceremediğimden buraya yazmak zorunda kaldım. Ben site içerisindeki ismimi değiştirmek istiyorum ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bulamadım birtürlü. Yardımlarınızı minnetle bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...Saygılar...
Old 21-08-2008, 15:44   #105
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan eTnA
Merhabalar... Benim sorunum alıntı yapmak değil ama yeni konu açmayı beceremediğimden buraya yazmak zorunda kaldım. Ben site içerisindeki ismimi değiştirmek istiyorum ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bulamadım birtürlü. Yardımlarınızı minnetle bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...Saygılar...

Bu mesajınızı aşağıdaki linkte bulunan Site ve Forum Yöneticileri İle İletişim Alanına yazarak işe başlayabilirsiniz.

http://www.turkhukuksitesi.com/forumdisplay.php?f=11

"Yeni Konu Açın" butonunu tıklayın. Hangi bilginizi güncellemek istiyorsanız, gerekçesi ile birlikte yazın. Sonra da yöneticilerden birisinin bu işlemleri yapmasını bekleyin.
Old 21-08-2008, 17:19   #106
ceylanşimşek

Soru

Ben de denemek istedim
Alıntı:
Yazan Av.ARMAĞAN KONYALI
Umarım olmuştur
Old 24-08-2008, 03:09   #107
Av. Can DOĞANEL

Bazı üyelerimizin ALINTI YAPAMAMA sorununa bir son vermek adına olayı şeklilerle anlatmaya çalıştım. Şekiller üzerlerine tıklandığında büyüyecektir.

İlk olarak alıntı yapmak istediğimzi mesajın bir kısmını farenin sol tuşunu basılı tutarak seçili hale getiriyoruz. (Şekil 1)

Seçili hale getirdiğimiz kısım üzerinde fareyi sağ tıkladığımızda açılan menüden copy/kopyala komutuna tıklayarak alıntı yapmak istediğimiz kısmı kopyalıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta mutlaka seçili kısım üzerinde sağ tıklamaktır. Başka bir yere tıkladığınızda seçim kaybolur ve kopyalamak istediğiniz metni hafızaya alamazsınız. (Şekil 2)

Daha sonra sol altta büyük ve KIRMIZI olan YANITLAYIN butonuna basarak kendi mesajımızı yazacağımız pencereyi açıyoruz. Burada sayfada sağ tıklayarak, açılan pencereden paste/yapıştır seçeneğini seçerek yukarıda kopyaladığımız metni kendi mesajımızın içine yapıştırıyoruz. (Şekil 3)

Paste/Yapıştır'a bastığınızda aşağıda gördüğünüz gibi daha önceden kopyaladığınız kısım ekrana yazılacaktır. (Şekil 4)

Şimdi yine kopyalama adımında yaptığımız gibi yapıştırdığımız metni seçili hale getiriyoruz. Sonra yukarıda en sağda görülen konuşma balonu işaretine basacağız aşağıdaki şekle dikkatli bakarsanız. Seçilen Metni ALINTI kodu ile işaretleyin yazısını göreceksiniz işte "Seçilen" kelimesinin hemen üstünde yer alan mavi kare içerisindeki işaret (karikatürlerdeki konuşma balonuna benzer) (Şekil 5)

Bu butona bastığınızda seçili metnin başında ve sonunda köşeli parantezler içinde QUOTE, /QUOTE yazılarının geldiğini göreceksiniz. (Şekil 6)

Artık alıntıyı bitirdik aslında. Şimdi alıntı yaptığımız mesaja vereceğimiz cevabı yazabiliriz. Üstüne veya altına yazmak farketmez. Dikkat edilecek husus alıntının içine yazmamaktır. Yani ya ilk QUOTE'den öncesine kendimize yer açarak (ENTER ile mesajı aşağıya iterek) veya son QUOTE'dan sonraya mesajı yazabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde ben alıntıdan önceye mesajımız yazdım. Gördüğünüz gibi alıntı benim mesajımın altında kalıyor.(Şekil 7)

Artık bildiğimiz şekilde mesajımızı foruma gönderiyoruz. mesajınız aşağıdaki şekilde görünecektir.(Şekil 8)
Old 25-08-2008, 12:10   #108
Av.Ayse E.

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
ALINTI YAPAMAMA
deneme..1.2. deneme..1.2...

Alıntı:
İlk olarak
deneme.... deneme....

Alıntı:
(Şekil 3)
hala deneme..brek brek...

oldumu ki???

ek: olmuş sayılır...köprüden önce son çıkıştan saygılarımla...teşekkürler...::)))
Old 27-08-2008, 15:06   #109
khan7989

Alıntı:
Yukarıda yazı düzenleyici butonların en sağındaki ''konuşma balonuna'' benzer butonu tıklayın. İşaretlediğiniz yazı otomatik olarak alıntı biçimine bürünecektir. Böylelikle quote - quote yazmak zorunda kalmayacak, zaman ve emekten tasarruf edeceksiniz.

oldu herhalde
Old 02-09-2008, 10:55   #110
ilkzerya

Alıntı:
Yazan Stj.Av.Emin
Bakalım olacak mı ?

umarım doğru olmuştur.
Old 11-11-2008, 16:18   #111
hayali

Alıntı:
Genel bir forum etik kuralı olarak diğer mesajlardan yapacağınız alıntıların sadece gerekli yerleri ihtiva eden, kısa alıntılar olmasına ve mesajın tamamının alıntı yapılmamasına lütfen dikkat ediniz. Uzun veya üyenin mesajının tamamını içeren alıntı metinleri internet forumlarında etik olarak hoş karşılanmaz, zira:

işte bende hayalimi gerçekleştirdim.
Old 11-11-2008, 16:26   #112
üye8180

Ben alıntı yapabiliyorum Ama, Yazan: Av. ..... kısmını yapamıyorum. İki yılı aşkın süredir THS. deyim. Ama bir türlü öğrenemedim.
Old 11-11-2008, 16:35   #113
BaharB

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Ben alıntı yapabiliyorum Ama, Yazan: Av. ..... kısmını yapamıyorum. İki yılı aşkın süredir THS. deyim. Ama bir türlü öğrenemedim.
Baloncuk kutusunu tıkladığınızda çıkan QUOTE 'den sonra = yazıp yazanın ismini yazarsanız yukarıda sizden yapılan alıntı gibi mesajınızda çıkacaktır.
Örnek:
[quote=Av. Neslihan]Ben alıntı....
Old 11-11-2008, 20:19   #114
Av.Ufuk Bozoğlu

[quote=BaharB]Baloncuk kutusunu tıkladığınızda çıkan QUOTE 'den sonra = yazıp yazanın ismini yazarsanız yukarıda sizden yapılan alıntı gibi mesajınızda çıkacaktır.
Örnek:
Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Ben alıntı....

Ben de bunun gibi tek mesajdan alıntı yapabiliyorum-yapabiliyordum-yaptım sanırım

Lakin gelin görün ki ben de birden fazla alıntıyı gerçekleştiremiyorum.

Görüyorum mesela; harika kompozisyonlar var

O mesaj senin bu mesaj benim gezinenler var

Yani birden fazla üyeye ait mesajları nasıl tek bir karede harmanlıyoruz

Evet sorum budur, teşekkür ederim

Not: Mesajımda alıntıyı da yapamamaya ramak kalmış yani )))
Old 11-11-2008, 20:28   #115
Admin

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Yani birden fazla üyeye ait mesajları nasıl tek bir karede harmanlıyoruz

Evet sorum budur, teşekkür ederim
Birden fazla üyeye ait mesajları tek karede harmanlayamazsınız. Birden fazla karede yazabilirsiniz:

Alıntı:
Yazan üye 1
alıntı 1
alıntı 1'e cevap

Alıntı:
Yazan üye 2
alıntı 2
alıntı 2'ye cevap

Alıntı:
Yazan üye 3
alıntı 3
alıntı 3'e cevap

gibi..
Old 11-11-2008, 21:47   #116
Av.Ufuk Bozoğlu

Aslında sormak istediğim soruyu yanıtlamışsınız Sayın Admin

Ama ben bu kompozisyonu oluşturamıyorum.

Ben sadece, alıntı yapmak istediğim üyenin mesajının altındaki yanıtlayın bölümüne gidiyorum ve mesajı alıntılamış oluyorum.

Üç ayrı üyenin, üç ayrı mesajına nasıl gideceğim

Çok kolay galiba ama ben bilemiyorum

Old 11-11-2008, 21:56   #117
Admin

Alıntı:
Yazan av-ufuk

Ben sadece, alıntı yapmak istediğim üyenin mesajının altındaki yanıtlayın bölümüne gidiyorum ve mesajı alıntılamış oluyorum.

Bunu bir tuşa basarak veya bir bağlantıyı izleyerek yapamazsınız. Mesaj içinde alıntı yapacağınız kısmı [*quote] [/*quote] içinde yazarak elle yapmanız gerek:

[*quote]Alıntı1 [/*quote]

[*quote]Alıntı2 [/*quote]

[*quote]Alıntı3 [/*quote]

şeklinde.

Tabii program bu kodları alıntı haline çevirmesin diye ben içine * koydum, siz yazarken bu işareti kaldıracaksınız.
Old 11-11-2008, 22:08   #118
Adli Tip

Alıntı:
[
Alıntı:
]

Ben bu köşeli parantezleri bile bulamıyorum ki bilgisayarımda
Old 11-11-2008, 22:12   #119
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan av-ufuk

Biraz manuel olacak. Yani kopyala yapıştır. Ama alıntı işaretine tıklayıp çıkan Quote' lerin arasına yapıştıracaksın...
Old 11-11-2008, 22:16   #120
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Ben bu köşeli parantezleri bile bulamıyorum ki bilgisayarımda

Köşeli parantezler klavyede 8 ve 9 rakamlarının olduğu tuşlarda bulunmaktadır. Eğer Alt Gr tuşuna basılı olarak 8'i tuşlarsanız [, Alt Gr'ye basılı olarak 9'u tuşlarsanız ] yazarsınız.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi