Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanmadan sonra- Çocuk Babası ile Görüşmek İstemez İse Ne yapmalı?

Konuyu Kilitleyin
Old 17-10-2020, 10:09   #1
Konuk

Varsayılan Bosanmadan sonra- Çocuk Babası ile Görüşmek İstemez İse Ne yapmalı?

Iyi günler 8 yasında oğlum var velayeti bende babasıyla görüşmesi için 1.3.haftalarda gidiyordu yalnız yaklaşık 1 yıldır apartmanın kapısına indiriyorum babasıyla biraz konuşuyor daha sonra yukarıya evimize geri geliyor babasıyla gitmek istemiyor böyle bir durumda benim yaşayacağım hukuki bir sonuç olabilir mi?sonuçta ben ikna edip aşağıya inmesini sağlıyorum ama cocuk geri geliyor istemiyor
Old 17-10-2020, 11:21   #2
Av. Hatun Olguner

kural olarak kişisel ilişkiyi engellemek velayetin değiştirilmesi sebebidir. Ancak anlatımınıza göre siz engellemiyorsunuz. Çocuk gitmek istemiyor.... Çocuk görüşlerini açıklama olgunluguna sahip olduguna göre kişisel ilişkinin sınırlandırılması veya kaldırılması talepli bir dava açarak cocugun dinlenmesini isteyebilirsiniz....

adımlarınızı bir avukatla atınız...hak kaybı yaşamamak için bir avukattan hukuki yardım almanızda fayda vardır....
Old 08-11-2020, 18:41   #3
Konuk

Evet ben engellemiyorum hazırlayıp gönderiyorum ancak çocuğum geri geliyor,ancak karşı taraf çocuğu göstermiyor şeklinde yalan söylerse bunun ispatı gerekmez mi
Old 09-11-2020, 10:46   #4
Av. Hatun Olguner

Çocuğunuzun mahkemede dinlenmesini isteyebilirsiniz...kendisinin gitmek istemediğini söylerse problem olmaz....
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi